Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy védekeztek a rosszindu...

Ti hogy védekeztek a rosszindulatú, irigy emberek ellen?

Figyelt kérdés

2018. júl. 3. 23:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Milyen jó példa vagy a rosszindulatúságra 10-es. Neked minden rendben van az életben, hogy azáltal tudsz kiteljesedni, hogy negatív kommenteket irogatsz és reméled,hogy engem ez megbánt? "Nem hinném :)) "
2018. júl. 4. 12:04
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

Pont, hogy remélem, hogy nem bántalak meg, de ha ahhoz, hogy felnyíljon a szemed, az kell, hogy megbántsanak, akkor ám legyen.

Az irigységnek két fajtája van: mikor irigy vagyok Steve Jobsra, mert olyan okos, vagy mikor "irigylem a problémádat", ironikusan, azaz szánalmat érzek az iránt, ami vagy, amit neked a probléma jelent.

És esetetekben az utóbbi áll fenn, mert az, hogy ti elhittétek anyunak, hogy ügyesek és okosak vagytok, és a probléma sosem bennetek, hanem a másikban van, a másik csak irigy, azért csúfol, nem is kell vele foglalkozni, na ez az, ami olyan tízéves kor fölött már hihetetlenül szánalmas. Miért nem lehet szembenézni a ténnyel, hogy igen, van ez és ez a hibám, emiatt ez és ez az ember utál, és ezt elfogadom így, a hibámat is, a megvetést is? Miért kell azt hazudni magatoknak, hogy annyira tökéletesek vagytok, hogy titeket csak irigyelni lehet? Így megfosztjátok magatokat a fejlődés lehetőségétől.

Itt én vagyok az egyetlen jóindulatú ember, aki becsül titeket annyira, hogy megmondja a valódi véleményét.

2018. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12#

Milyen jól megfogalmaztad.

Igazad is van.

👍😉

2018. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen utolsó megértem amit mondassz és teljes mértékben egyet értek. Én azért írtam ki ezt a kérdést mert most lett vége egy hosszú barátságomnak, amiatt mert a barátnőm barátja kikezdett velem és hiába voltam én teljes mértékben elutasító, a barátnőm csak megjátszotta, hogy hisz nekem, a közös ismerőseinknek olyan hülyeségeket mondott hogy úgy akar kinézni mint én és akkor a barátja szeretni fogja. Emellett pletykákat is terjesztett rólam már egy ideje, hogy én ezt meg azt csináltam a barátjával stb. Én nem gondolom magam önteltnek, nem élek "rózsaszín ködben", nem gondolom, hogy én lennék a világ közepe, de nem tudok más logikus magyarázatot erre a jelenségre mint az irigység.
2018. júl. 4. 16:42
 15/16 A kérdező kommentje:
Szóval összefoglalva nagy szép és jó és intelligens amit leírtál és pluszpont amiért még a negatív kritikát is ilyen szépen és igényesen fogalmazod meg (fel is pontoztalak). De én valahogy úgy érzem ez nem kapcsolódik az én helyzetemhez. És az irigységnek van sajnos egy harmadik fajtája is : az amikor valaki, ahogy te is írtad nem akar fejlődni és nem azon ügyeskedik, hogy lehetne jobb, hanem azon, hogy húzza le a másikat. Lehet te még nem találkoztál ilyen típusú emberekkel, úgy látom tőled távol áll ez a gondolkodásmód.
2018. júl. 4. 16:48
 16/16 anonim ***** válasza:

A részleteket megismerve, rád pont nem igaz, amit leírtam :D Viszont az a tapasztalatom, hogy amikor valaki azt mondja, hogy rá csak irigyek, annak tízből egy esetben van valóságalapja, a többi kilenc hárítás, meg vergődés. Te a maradék egy vagy.

Ebben az esetben szerintem úgy tudod magad megvédeni, ha a nyilvánosságot választod, és a pletykák "ellen" széthinted az igazat, hogy mi történt valójában.

2018. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!