Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy segítsek egy emberen,...

Hogy segítsek egy emberen, aki öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

Jórészt csak én szeretem őt, régóta ismerem, és mondhatni ő a legjobb barátom.

Már 2 és fél éve meghalt a szerelme. Nem látták egymást sokat, de egymásnak teremtődtek. Azóta magába van süppedve, és úgy érzi nincs értelme az életnek.

Más emberek utálják őt, (talán mert ami a szívén az a száján), és a szülei is magasról tesznek rá.

Én nem tudom vigasztalni, mert én teljesen együtt érzek vele.


2018. júl. 5. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Most lehet kegyetlen leszek, de előfordulhat, hogy sehogy. Mert előadhatod neki, hogy az élet milyen csodálatos, csak egyszer élsz (Igen, az. És az élet egy ajándék, az én szememben mindenképp.) szöveget, de ha komolyan az akar lenni, úgyis megteszi. Ha már nem akad örömforrása az életben, nem fogja az értelmét látni.

Illetve próbáld szakember segítségét kérni.

2018. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is van egy ilyen barátom,és támogattam őt minden módon, kezdetben sikertelenül majd írtam neki egy verset amit lélekerősítőnek szántam. Ez hatott, meg az is hogy mások is beszéltek vele és megerősítették az élni akarását.


Ha te vagy a legjobb (és egyetlen barátja)

akkor legyél mellette és csak hallgasd meg őt.És ha te is fontos vagy neki,menjetek el fagyizni vagy csak sétálni.És ha volt valamilyen àlma vagy célja mielőtt találkozott a szerelmével, akkor ezek felé próbáld terelni.És éreztesd vele hogy fontos vagy neki,hogy mindegy mi van, te mellette állsz.

2018. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Találj neki valami célt vagy értelmet amiért addig is míg túl lesz rajta megbirkózik a fájdalommal. (Akár ahhoz kapcsolódót ahogy a szerelme meghalt, ha az lehetséges.)
2018. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ne hagyd egyedül! Legyél vele minél többet, menjetek el pl fagyizni, meg máshova. Érezze, hogy fontos neked, mindig legyél mellette, hallgasd meg, támogasd mindenben. Legyél megértő. Mondd neki, hogy bármiben segítesz és mindig mellette leszel.
2018. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1# Már próbálkoztam ilyensmivel. De lévén, hogy még én se hiszem el, így nem válik be. Elég komolyan veszi, és nem a "sajnáltatom magam módszerrel", hanem megbánás nélkül. Egyszerűen tudja, hogy neki jobb lesz "máshol".

És én nem tudom másképp bátorítani, mert engem is csak egy hajszál köt ehhez a világhoz.

A szakembert meg kell fizetni. Nekem és neki sincs (bár ha lenne neki, akkor se menne bele) pénzünk. A szülei meg mint mondtam már lesz**om hozzáállással állnak ehhez hozzá.

2# Neki mások nem erősítenék meg. Mint írtam, utálják.

Sokat sétálunk, nyáron naponta találkozunk, fagyizunk, meg ilyensmi. De ő sose volt nagyon empatikus. Mondhatni utálja az emberiséget, és néha az én érzéseimet se veszi számba. De én ettől még mindig mellette állok.

Nem volt célja azelőtt. Mondhatni csak az, hogy "következő találkozó X-el". Bár, ő már X előtt is nagyon melankolikus ember volt.

3# Nem lehet célra vezetni. Utálja az társadalmi normákat, és elvárásokat, nem tudok olyan célt mondani, hogy azt kövesse, mert mindig ez a válasz "minek? úgyis meghalok előtte".

4# Tudja, hogy mellette állok, de nem érdekli túlzottan.

2018. júl. 6. 08:15
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Államiba is el lehet menni pszichológushoz, szerintem a háziorvos tud ajánlani
2018. júl. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom hogy nő vagy férfiről van-e szó, de megpróbálkozhatnál találni neki egy ellenkező neműt, aki csinos, nem feltétlen azért, hogy megtetszen neki, hanem érjék új ingerek, új embertől. Interneten például.. bár lehet ez eszedbe jutott már. Megkérdezhetem, hogy mennyi ideje ismerték egymást mielőtt meghalt és miben halt meg?
2018. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Hívd rá a mentőket, a mentők beviszik a legközelebbi illetékes sürgősségi osztályra, onnan pedig pszichiátriai osztályra utalják, kénytelen lesz befeküdni, így nem engednék haza hogy öngyilkos akar lenni. Így kénytelen lesz pszichiáterrel beszélni. Sürgősségi osztályon dolgozok, és sok ilyen eset van, hogy hozzátartozók hívják az emberre a mentőt, mert öngyilkos akar lenni, a telefonba még mondhatod azt is, hogy agresszív,be fogják vinni hidd el.
2018. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg szakemberhez elvinni!Mivel teljesen egyedül van,bizonyára örülne neki,ha valaki mellette állna és segítene neki, törődne vele, amíg túl nem lép a holtponton!Tudom nehéz, de egy próbálkozást megér, ha még menthető!
2018. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!