Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minél okosabb vagyok annál...

Minél okosabb vagyok annál nehezebben alszom el?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fejleszteni magam, mindennap csinálok tanulok valami újat. Mindenféle területen, fizika, matematika, barkácsolás, programozás, stb..


Viszont ennek következménye, hogy fenn vagyok éfjél hajnal 1-ig és még utána amikor aludni próbálok folyamatosan aktív az agyam és kattog ezeken a dolgokon és nehezemre esik elaludni.


Gondolom, amikor elég okos leszek már, hogy kontrolláljam az alvásom is, akkor már nem lesz gond ezzel, de addig is valami tanács?



2018. júl. 7. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Ezt a butaságot honnan szedted össze? Au alvás igényedet mindenki a teste és környezeti helyzete adja meg. Minél többet maradsz fennt a test annál fáradtabb. Lassulsz. Ha többet alszol aktívabb lesz a test és kevésbé fáradsz el. Legjobb esetbe 7_8 órát minimum aludni kell ha egy 24 órás napot akarunk.kibírni. de függ attól hogy mondom tanulásodtól, meddig maradsz fent, a tested mennyit igényel alvásra. Ennyi kb. De eltod olvasni az infókat a biologia könyvekben és a googleben is csomó cikk és erre épült oldal van. Okosabb attól leszel hogy minél több szöveget tanulsz meg és ezeker fejből vissza tudod olvasni . De megint különböző biológiai téma ez ezt pedig külön az agyunk feltételeiről olvashatsz . Ennyi.
2018. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem azért van. Hanem alvás előtt a "pörgést" le kellene állítani. Lazulni (gépek nélkül!), zenélni, zenét hallgatni, bámészkodni egy kicsit. És utána álomra hajtani a fejed. A fejlesztés egyébként nagyon jó, csak így tovább! Csak az alvás előtti 1 órát ne arra használd. És nagyon jó a szervezetednek, ha nagyjából ritmusban van az alvás-ébrenlét, jó, ha minden nap ugyanakkor mész aludni és kelsz fel reggel.
2018. júl. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%
Amikor én is sok elméletet "nyomtam magamba", sokkal nehezebben aludtam el. Nem hiába mondják, hogy a szellemi fáradtságot csak fizikaival lehet kipihenni és fordítva. Menj el sétálni, futni, mozogj egy kicsit, sokkal jobb lesz.
2018. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!