Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öngyilkos mi alapján dönti...

Az öngyilkos mi alapján dönti el, hogyan vet véget az életének?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm sajnos öngyilkosságot követett el. Azóta foglalkoztat a kérdés, hogy mi alapján döntötte el, hogyan csinálja.

Több próbálkozása is volt. Az első szerintem a legdurvább, a fürdővízbe áramot vezetett. "Csak" égési sérüléseket szenvedett.

Nem szeretném leírni a többit, de számomra egyik sem kíméletes.

Vajon miért akart fájdalmasan meghalni?


(Direkt nem a mentális egészség kategóriába tettem fel a kérdést.)



2018. júl. 8. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom valami olyasmi lehetett, hogy ő úgy gondolta úgysem érdemel meg egy kellemesebb halált.

Valószínűleg úgy, hogy minél gyorsabban vége legyen és így rögtönöz. Esetleg kíváncsi. Erre szerintem lehet millió indok, embere válogatja.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy én nem gondolkoztam el ilyesmiken, de én arra jutottam, hogy ha meg is csinálnám, akkor azt úgy, hogy valami gyógyszer túladagolás vagy hasonló pár kellemes zenére. Viszont ahoz kéne valami olyan cucc is, amit mire beszereznék el is menne a kedvem a dolgtól, szóval be vagyok biztosítva.

Egyébként hogy lehet az, hogy több próbálkozása volt, és mégis folytatta úgy, hogy (feltételezem) tudtatok az előzőkről.

2018. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy túlélőtől kellene megkérdezni.


Most hogy ezt így felhoztad, logikátlan sokszor valóban. Ismertem valakit, csak lekellet volna vennie valamit a polcról ami kéznél volt ami adott volt, égetett volna egy kicsit de biztos halál. Ehhez képest inkább választotta hogy fulákol egy kötélen.

2018. júl. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Sokan fájdalommentesen/gyorsan akarjak.

Viszont akadna egyedek,akik "szenvedni akarnak az utso percig", bár ezeknek nem tudom mi jatszodik le az agyukban.

2018. júl. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Miert akarnad megerteni azt, aki erthetetlen? Termeszetellenes hogy nincs eletoszton...

Egyebkent nekem is ongyilkos lett valakim, mi talaltunk ra. Nem szep latvany, es szinte ezer szazalek hogy mar megbanta...

2018. júl. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1 amikor meghalt mondták a rokonok, hogy nem ez volt az első. Mi sem értettük, hogy miért nem csináltak valamit. 50 éves nő volt.

Én is úgy gondolom, hogy inkább idős rokontól szeretnék nyugtatót vagy altatót és azt adagolnám túl. De csak a történteket miatt vannak ilyen gondolataim, amúgy sose tudnám megtenni.

2018. júl. 9. 07:34
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem csak biztosra akart menni, vagy egyszerűen ez az eszköz állt a rendelkezésére, nem volt nyugtatóval felszerelt idős rokona és nem ismert drogdílereket.

A gyógyszertúladagolás se annyi általában, hogy egyszerűen örökre elszenderülsz, nagyon kellemetlen mellékhatásai lehetnek. Egy fizikai módszer még ha nem is kellemes, de gyors és viszonylag megbízható.

Az örök nyugalmat nem adják ingyen.

2018. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak legyen vége gyorsan és a legközelebb legegyszerűbbnek tűnő eszköz/módszer. A sok gyűlölet mindenkitől(szülőktől is), a kilátástalan és reménytelen jövő, hogy nem viszem semmire csak a szenvedés fog várni, emiatt több évig gondolkodtam és próbáltam is öngyilkos lenni mikor gyerek voltam. Vonat elé ugrás, gyógyszeres túladagolás, mérgező növény fogyasztás ezeken gondolkodtam, de üvegszilánk és végül késsel elég messzire jutottam. A lelki fájdalom sokszor jóval rosszabb, mint a külső, a belső sebek sokkal veszélyesebbek lehetnek, mert nem látjuk ezért nehezebb kezelni. Én is okoztam magamnak fájdalmat csak hogy a belsőről eltereljem a figyelmemet, gondolom sokan hasonló okból választanak olyan módszert. Manapság nem így csinálnám szóval az adott mentalitástól függ, átgondolnám alaposan a dolgokat ha nincs kiút több módszert ötvöznék. Mostanában több opcióm, kilátásom van az életben ezért teljesen más a látásmódom mint akkor.
2018. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 köszönöm a válaszod.

Igazad lehet, hogy annyira nagy a belső fájdalom és a gyötrődés, hogy a fizikai fájdalommal tompítja a lelki fájdalmat.

Jobban belegondolva, amikor lelkileg nem vagyok a toppon, szeretem bedugni a fülhallgatót és futni.

2018. júl. 9. 19:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszer elgondolkoztam már azon, mi lenne a megfelelő módszer. És hát elég sok baromság eszembe jutott.

Az egyik a vonat elé ugrás. Nem egy szép halál de legalább gyors. Sínre kifeküdni hülyeség, hiszen "jobb" esetben csak az ember végtagjai lesznek oda. Ki kell ugrani elé és akkor bumm, mint egy rovar az autó szélvédőjén, szétkenődik az ember.

Ennél az fog vissza, hogy ezzel akár súlyos traumát is okozhatok a mozdony vezetőnek. Bár ha meghaltam kit érdekel? (de még élek szóval érdekel szegény kis masiniszta ép lelki világa :) )


A másik elég extrém. Keresnék valami elhagyatott útszakaszt/repülőteret stb, hogy minél gyorsabban tudjak menni az autóval (enyém szóval nem másét bsznám szét) DE előtte jól bepiálnék aztán az egyik karomon felvágnám az ereimet, övet természetesen nem csatolnám be, az autót leönteném benzinnel és mielőtt ütköznék, begyújtanám. Hogy miért? Hogy elkerüljem az olyan hibákat, mint az életben maradás. Ezzel azért eléggé leredukálnám az esélyét annak, hogy életben maradjak/megmentsenek. Tudom beteg egy ötlet de én így csinálnám. Azt még nem tudom, hogy meg fogom e tenni de ha igen ez lesz a megoldás. :)


Le lehet pontozni, nem zavar. Én csak a kérdésre válaszoltam.

2018. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez tényleg extrém, már-már filmbe illő.
2018. júl. 9. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!