Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is ennyire a szívére...

Más is ennyire a szívére veszi, ha itt beszólnak neki?

Figyelt kérdés

Már elég sok ideje fent vagyok ezen az oldalon, de csak mostanában kezdtem észre venni, hogy egyre inkább adok random idegenek véleményére. Pl. tökre megbántódok, amikor tényleg normálisan válaszolok egy kérdésre, erre lepontoznak. Vagy amikor csak az én válaszomat pontozzák le, pedig senki se ír nálam jobb tanácsot..

Újabban ha beszólnak, azon is képes vagyok napokig rágódni. Múltkor is válaszoltam egy kérdésre és nem értettem egyet a kérdezővel, de normálisan fejtettem ki a véleményem, nem kezdtem el személyeskedni, meg semmi ilyesmi, csak leírtam, hogy én miért gondolom másképp az adott dolgot. Erre egy másik válaszoló nekem támadt, hogy hát úristen, hogy lehetek ilyen hülye, és próbálta megcáfolni, amiket írtam, aztán elkezdtünk ezen vitatkozni és az első neki írt válaszomhoz hozzátettem, hogy nem kéne lehülyézni a másikat, mert nem tetszik a véleménye. Aztán végül lepontozták az összes válaszomat 0%-ra és a kérdés kiírójával elkezdtek rólam beszélni, hogy milyen idióta vagyok, meg végül a kérdező megjegyezte, hogy örül, hogy legalább rajtam kívül mindenki más felfogta a kérdése lényegét.

Tudom, hogy hülyeség, de ezen is már majdnem egy hete rágódok, hogy mit kellett volna írnom, hogy fogalmazhattam volna másképp, hogy ne kössenek belém, valamint bánt, hogy lehülyéztek, csak mert más a véleményem, mint nekik..

Biztos nagyon hisztisnek tűnhetek most >.< De másokat nem szokott idegesíteni, amikor ilyen történik itt? Nem bántja az igazságérzeteteket, amikor jogtalanul lepontozgatnak, beszólogatnak? És ti ilyenkor mit tesztek?


2018. júl. 9. 02:12
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Magyarország egy érdekes hely, itt nem nagyon van kultúrája a vitának. Ha normálisan megfogalmaztad amit gondoltál, nem anyáztál, nem csapkodtál - ebből az írásból ítélve kétlem - akkor semmi ok nem volt arra, hogy lehülyézzenek, piszkáljanak. Megteszik, mert nincsen következménye.


A pontozáson izgulni felesleges, akinek a válasza nem tetszik, arra megy a lefelé mutató ujj, ennyit erről. Teljesen mindegy mit írsz, egy kattintás vagy és kész. Olyan mint facebookon a lájkok, emlékszel mit tetszikeltél legutoljára? Vagy az elmúlt egy napban? Egy hétben? Mi volt az első lájkod? Ennyit ér az egész, nincs jelentősége.


Emellett jelen van most egy korszellem, ahol a veled nem egyetértőket elég lehülyézni, nevetségessé tenni és vége van a beszélgetésnek, szimplán kizárod a vitából. Szomorú, de ez van. Még szomorúbb, mikor csatlakoznak a vért szagló hiénák és beszállnak a harcba.


Viszont tényleg nagyon magadra veszed, egy hete gondolkodni egy kommenten egy jel azért arra, hogy valami lehet nem okés. Élőben mennyire hallgatnak rád, mennyire kérnek tanácsot? Lehet amiatt érzed rosszul magad, mert szeretnél segíteni, de nem nagyon van aki megbízzon benned ilyen téren. Vagy olyan témákra próbálsz reagálni, amik nincsenek hozzád közel; nekem is sok olyan van, amit kerülök, mert nem értek hozzá. Valamiért igényled, hogy pozitív visszajelzést kapj, pedig lehet tényleg nem volt igazad és tényleg nem értetted a kérdést. Nyilván ettől nem leszel hülye, nem leszel hibás, senki sem tud mindenre jó választ adni (a legtöbben kevés dologra se tudnak).

2018. júl. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Kedves első, az országnak ehhez semmi köze, nem kell ebből politikát csinálni. Felmész Redditre, tök ugyanez van.
2018. júl. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Szeretethiány!!!!


Nem itt fogod megkapni...

2018. júl. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az veszi a lelkére, ha beszólnak neki (mindegy hogy egy anonim fórumon, vagy IRL-ben) aki nem eléggé autonóm szellemileg. Azaz az önértékelése nagyban függ a környezet véleményétől, a külső visszacsatolásoktól, a közvetítő közegtől.


Ha eléggé tiszteljük önmagunkat, ha szellemileg autonómak tudunk lenni, akkor felismerjük azt az aranyszabályt, hogy aki magával rendben van, az nem megy neki a másik embernek. Amikor valaki elkezd gećįskedni, az mindig a saját belső diszharmóniájának a másik emberre való kiprojektálása. A faśżfejség mindig a faśżfejről szól, őhozzá tartozó dolog.


Sokszor csak elolvasom a kérdéseket és a válaszokat, rögtön szinte átjön, hogy néha a válaszadók sokkal nagyobb bajban vannak, mint a kérdezők, akik kérdéseire válaszolnak. Néha röhögök is a sok sztereotíp és a saját frusztrációit kompenzáló megmondóembereken, néha komolyan azt érzem, hogy egyik-másik azonnali segítségre szorulna. De kéretlenül nem coacholok és nem adok segítséget senkinek.

Ami a lepontozást illeti, sokszor ebből is leszűrhető az emberek felszínessége, csőlátása illetve a saját problémáik megoldatlan volta.

Volt olyan kérdés, amire adható volt egy nagyon konkrét válasz, ami egyetlen igazságként is kezelhető. Én pont tudtam is ezt a választ, mert hogy hogynem előtte pár nappal valakinek segítendő, utána olvastam, illetve korábbról is tudtam már, tehát többszörösen bizonyított, visszaigazolható, alátámasztott válasz volt. Beírtam. Aztán kaptam rá kb 30% hasznosságot. No ez meglepett, leszűrtem, hogy egyes emberek agyában hatalmas bajok vannak. De amíg ezt ők maguk nem ismerik fel és nem kérnek segítséget, addig sokat nem lehet tenni értük. Viszont veszélyes pusztítást tudnak végezni azoknál, akik totál dependensek a mások véleményétől.

Volt már amúgy, hogy beírtam, hogy köszönöm a lepontozást, de mindezt én poénból tettem, mert semmivel sem fogok másképpen nézni magamra amiatt, hogy évekig 95%-os voltam, az utóbbi félévben lecsúsztam 73-ra, csak mert az igazat írom le.

2018. júl. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd magadra. Névtelen, és arctalan azaz senkik véleménye. És pont.
2018. júl. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ohh hányszor pontozta le valaki nullára a válaszom, pedig tudom, hogy hasznos volt, csak éppen a többséggel ellentétes elveket írtam le. El kell tudni engedni, engem nem is érdekel, gondolj bele, hogy az ég-világon semmit nem változtatnak a pontszámok, ugyanaz az ember maradsz ha 100%-ot vagy ha 0%-ot kapsz, ez egy anonim fórum oldal, úgyis kell kezelni.
2018. júl. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Bár van itt egy felhasználó, aki random beugat, meg kioktat, hogy én teleszemetelem az oldalt a kommentjeimmel, hogy "kamu", meg stb.


Hát, érdekes, rajta kívül SENKI nem írogat ezügyben privátot nekem, csak ő, szóval 99%-ban valóban ő hazudozik a kérdéseiben :D


Nem veszem fel, néha visszatrollkodok neki valamit, úgyis letiltják, mert NEM csak én jelentgetem a kérdéseit :D De szerintem szerelmes belém, mert hetente biztosan ír valami hülyeséget privátban.

2018. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jesszus, dehogy, a random idegenek véleménye érdekel a világon a legkevésbé. Áss le a dolog mélyére, elemezd magad, vajon történik most valami olyan rossz dolog az életedben, ami miatt ennyire foglalkoztat, hogy valami rakás (általában frusztrált) anonim idegen mit gondol rólad? Gondold át alaposan miért van ez bármilyen hatással az életminőségedre és miért hagyod magad napokig rágódni valami olyanon, aminek semmi hatással nem kéne rád lennie.
2018. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint a szívemre nem veszem. Úgy látszik kérdező, mi más habitusú emberek vagyunk, mert én ilyenkor inkább értetlenkedek, hogy hogy lehet, hogy ennyi ember nem gondolkodik...
2018. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!