Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a gazdagok...

Miért van az, hogy a gazdagok ennyire lenézik a szegényebb rétegeket?

Figyelt kérdés
Akár vagyoni helyzet alapján, akár az állásunk alapján, de nagyon érződik. Felszolgáló vagyok, és amikor bejön egy csapat öltönyös az étterembe, már ahogy néznek, látszik, hogy mennyire megvetnek minket, mezei dolgozókat.
2018. júl. 10. 08:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Utolsónál a pont, csak kíváncsi voltam ugrik néhány proli majom a válaszadás lehetőségére, vagy ezúttal csendben maradnak. Üdv, egy unatkozó gazdag provokátor
2018. júl. 12. 23:31
 12/12 anonim ***** válasza:

Mondok egy történetet.


(A történet szempontjából fontos, akkor már 3 éve kondiba jártam és erőssen látszott)


Az utcán sétáltam és oda jött hozzám egy férfi és azt ordította az arcomban, hogy "Mit menőzől? Te nem is vagy izmos."


Erre csak annyit tudtam hírtelen mondani, hogy "Én nem, te gondolod, hogy izmos vagyok".


Mi történt? Én normálisan sétáltam, normális öltözetben, még ki sem húztam magamat csak Aból B pontba mentem, de az engem látó férfi rám nézett és azt gondolta, hogy izmosabb vagyok nála. Ez sétette az egóját és kisebbnek érezte magát, szóval gyorsan közölnie kellet velem, hogy már pedig nem vagyok izmos.


Az az anélkül, hogy bármit is csináltam volna rögtön én lette a "menőző paraszt" a szemében.


Éppen így lehetséges, hogy azok a sikeres emberek sem néznek le, csak szimplán a megjelenésül, a megszólalásuk intimidál bizonyos embereket és bennük megjelenik egy kissebségi érzet, amiből azt a következtetést vonják le, hogy a másik menőzik, amikor lehet az égvilágon semmit sem csinált csak a pincérnél rendelt egy kólát.


Lehet nem ez történt, de ez egy lehetséges magyarázat nagyon sok esetre.

2018. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!