Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy aki szakmunkás, ill szegényebb, az valami proli?

Figyelt kérdés

Szegény családból származom, a szüleimnek szakmája és érettségije van (elektrotechnikus ill könyvelő).

Viszont mindketten műveltek, több szekrény teli volt otthon könyvekkel, sokat jártunk (többnyire ingyenes vagy jelképes belépős) programokra, koncertekre, ill évi egyszer azért sikerült eljutni színházba is. Nagymamámal jártunk néha operába, ha beengedtek a délutáni főpróbára.

A családban senki nem iszik vagy dohányzik, még a nagyszülők közt sem, illetve mindenkinek volt/van legalább egy szakmája.

Nekem sincs diplomám (még), de magamat is műveltnek tartom, rengeteget olvasok, több nyelven beszélek felsőfokon, sok dologról lehet velem beszélgetni.

Illetve az öltözködésemre is adok (nem, nem a márkát értem ez alatt)


Akkor miért alkult ki ez a sztereotípia?



23l


2017. szept. 28. 16:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ill két nagyon jó barátom volt eddig, mindkettő csak szakmával és érettségivel rendelkezett, de azóta sem találkoztam náluk műveltebb, olvasottabb emberekkel.
2017. szept. 28. 16:17
 2/16 anonim ***** válasza:
Mert a diploma a határvonal.
2017. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz pontoan?
2017. szept. 28. 16:22
 4/16 A kérdező kommentje:
pontosan (bizonyos betűket néha nem érzékel a billentyűzet)
2017. szept. 28. 16:23
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Én is ismerek nagyon művelt, értelmes szakmunkásokat, főleg az idősebb korosztályban, ahol még nem mindenkinek volt lehetősége egyetemre járni, de azért szerintem nem ők a többség. Főleg a fiatalok között, manapság aki teheti, az egyetemre megy.
2017. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan hulyek, de nincs olyan ember az orszagban akirol ne lenne valami alaptalan sztereotipiaja a nep nagyobb reszenek.


A ferfiak csak a szexre mennek, a nok csak a penzre, a matematikusok 30 eves szuzek es nem akarnak kapcsolatot, a szegenyek prolik, a gazdagok gonoszak, es meg sorolhatnam.


Barmit csinalsz, barki vagy, a tobbsegnek lesz rolad egy alaptalan sztereotipiaja.

2017. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

Ezt én se tudom , de nekem is feltűnt .

Sima szaknunkàs vagyok és az àlltalànos iskolai osztàlytalàlkozón tűnt fel nagyon amikor a volt osztàlyfőnök kérdezte , hogy " Na kiből mi lett? " és mindenki vagy érettségi , vagy a diplomàra készül , stb... én meg mondom , hogy szakmunkàs vagyok erre egyből mimdenki le nézett , de màr akkor furàn néztek ràm , hogy egy fel matricàzott munkàs kombival mentem nem annyira ki öltözve az osztàlytalàlkozóra . Annyira engem nem izgat . Tudom , hogy nem tartozunk egy rétegbe .

Úgy szint szegény csalàdból származok , mi semmilyen kultur helyen nem voltunk , sem nyaralni , de én ebben nőttem fel valahogy ezt természetesnek is tartom .

Anyàm gyàrban dolgozik , apám vàllalkozó , én is a csalàdi vàllalkozàsban dolgozok ugyan úgy víz és fűtés szereléssel mint apàm is . Nem is célom "munka helyre " menni dolgozni , igaz sokkal többet dolgozok így mint , ha valami gyàrban dolgoznék , de jobb szeretem , ha nem àll mögöttem a főnök és kötetlen a munka időm .

Karadok mindig is a csoró melós aki mondhatni 0-24-ben huzza az igàt . Van elég baràtom így is és van aki diplomàs , de napi szinten beszélünk és elég sokat talàlkozunk a baráti tàrsasàggal . Egyik legjobb baràtom mester vizsgàval rendelkező autó fényező , de nem teszünk az iskolàzoztsàg miatt külömbséget , van a csapatban szakközép iskolai tanàr is és még is erős baràttsàg megy . Ő példàul nem egyszer hívott be az óràjára , hogy meséljek milyen is vàllalkozàst csinàlni és úgy dolgozni kötetlen munka időben . Ami valljuk be fura volt , hogy nem sokkal vagyok idősebb nàlluk ( 17-18 éves végzős sràcok )

Nem izgat , ha valakit nem érdekelek , meg van a baràti kör , éhen nem halok , hitelem sincs így ami kell az meg van .

22F

2017. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ne zavarjon,

szerencsére nem az ilyeneken múlik mennyit érsz

2017. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
felénk egy erettsegizett ember vagy szakmunkas mar tanultnak szamit.
2017. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt is sokszor olvastam, akinek nincs diplomája, az nem is ember.

Beszélgettem már sok emberrel. Pár olyan nővel, akiknek 1-2 diplomájuk volt.

2-3 hónap intenzív beszélgetés után, jelezték, talán kéne találkozni. Komolyabbat is el tudnának képzelni:)

Ilyenkor mondtam el, ép csak 8 osztályom van:))

Előbb, hitetlenkedtek, majd úgy tűntek el, mintha tornádó söpört volna végig:))

2017. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!