Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira depressziós vagyok...

Annyira depressziós vagyok még a fotelból sem állok fel?

Figyelt kérdés
Nem járok sehova, nincs kedvem semmihez, nincsen közösségi életem max az egyetem, de oda se járok már be csak ritkán, barátokkal csak ritkán futok össze, nincs munkám, még facebook-om sincs, hogy ott beszélgessek emberekkel, nincsenek céljaim, célkitűzéseim, nem látok perspektívát az életemben , amik voltak is eltűntek. Itthon van egy kondigépem, de még azt sincs kedvem használni, hogy tudnék motiváltabb lenni? Hogy nyerhetném vissza pozitivitásom? Nem kérek kritikát, hanem ötleteket várnék 24/F

2016. ápr. 16. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ötleteket vársz? Ha van rá lehetőséged, fordulj szakemberhez, mert ebből az állapotból egyedül nem lehet kilépni! Komolyan mondom, én tudom...
2016. ápr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
lehetőség? pénzem sincs megfizetni, miféle lehetőség...
2016. ápr. 16. 18:36
 3/9 anonim válasza:
kezdj el ismerkedni csinálj facet jelöld be a egyetemes barátaid ha nincsenek szerezz aztán járj el velük bulizni keresd a kihívásokat és győzd le őket ebből kapsz motiváltságot és majd idővel csak lesz valami célod.De mindezt azzal kezded h kikelsz a fotelból mert csak magadon segíthetsz.
2016. ápr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
facebook-ot megszüntettem, önértékelési gondjaim vannak, már régóta barátnőm sincs...
2016. ápr. 16. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit miféle lehetőség? Miért ne lenne rá lehetőséged? Gondolom tb-d van, nem? Tessék elbattyogni a házi orvoshoz, elmondani mi a problémád, Ő pedig szépen ad egy beutalót pszichiáterhez. Ha nem akarsz meggyógyulni, minek tetted fel a kérdést? Mi így nem tudunk segíteni neked, csak akkor, ha te is változtatni akarsz! És de, kapsz kritikát. Különben a büdös életbe nem fogod fel, hogy csakis rajtad múlik. Tudom, majd azt gondolod magadba mekkora egy bunkó, paraszt vagyok, hogy így ismeretlenül "kritizállak", de igen is kell az, hogy végre tudatosuljon benned, hogy ez így nem élet. Menj orvoshoz, MERT KELL! Egyedül nem fogod tudni megcsinálni!


(egy pánikbeteg..)

2016. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb egyetemen van pszichológus, oda ingyen elmehetsz, én is azt tettem.

Ha tényleg ötleteket vársz, akkor én csak azt az ötletet tudom neked adni, hogy szerezz egy barátnőt, ismerkedj. Az nekem is sokat segített.

2016. ápr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bizony erőltesd meg magad, mert ha csak a fotelben ülsz semmi sem fog történni! Egyetem/háziorvos küldhet ingyenesen is pszichológushoz. Járj be minden nap az egyetemre! Egyél egészségesen, vedd rá magadat a sportra! Szedj magnéziumot, B vitamint.

Nem tudom milyen motivációt vársz még azon kívül, hogy nem kellene egy fotelben megrohadni, mert az élet ettől kicsit többet jelent.

2016. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ne a kifogásokat gyártsd, hanem a megoldásokat keresd!!
2016. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Írj össze pozitív megerősítő mondatokat, amikre szükséged van, naponta 3 alkalommal mondogasd őket.

Találsz az interneten is tippeket, de saját magadtól is alkothatsz mondatokat.

2016. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!