Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szidják az emberek...

Miért szidják az emberek Vajna Tímeát?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, szerintem sem egy követendő példa. De nem értem, miért foglalkoznak az emberek azzal, hogy Vajna Timi egy aranyásó. Szerintem Andy Vajna nem hülye, nagyon jól tudja, miről van szó. Szeretett volna egy fiatal nőt, aki megelégszik a gazdag férjjel. Nem arról van szó, hogy Vajna Timi átvágja szegény hősszerelmes gazdag embert, aki teljesen odavan a nőért, és őszintén elhiszi, hogy szereti, majd kiderül, hogy mégsem, mint valami Smallville-epiozód. Adott két felnőtt ember, akik mindketten tudják, mit vállaltak. Ráadásul szerintem a férfiak egy bizonyos hányada Andy Vajna helyében ugyanígy keresne magánaak egy ilyen nőt, csak most szidja Timit, hogy ezt nem teheti meg.
2018. júl. 13. 01:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%
Én nem szidom, csak hányingert kapok, ha meglátom.
2018. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

Ő a legkönnyebb célpont, és a legvonzóbb is. Vajna Timi az ég világon SEMMIT sem csinál, nem befolyásolja senki életét, nem úgy mint a kormánypárti kőgazdag férjecskéje.

És - tudom, most jön a szemforgatás - az emberek imádnak nőket alázni, teljesen mindegy az indok. Hülye az a nő aki romantikus filmet néz, hülye az, aki filteres képeket csinál, az a nő egy hazug szajha, aki beszélni mer arról, hogy valaki zaklatta, az a nő, aki fontosabb pozícióban van biztosan úgy került oda hogy dugott a főnökével, stb stb...

Teljesen természetes, hogy egy nyíltan aranyásó nő lesz az ország közutálatának első számú célpontja, akire az emberek ráhányhatják a saját maguk ellen és a világ ellen irányuló utálatukat. Ez egyáltalán nem meglepő. Mészáros Lőrinc, aki kis falusi senkiből lépett elő főállású fehér galléros tolvajjá (mert máshoz biztos hogy nem ért) maximum pár hétig volt az emberek száján, de mára a többség már el is felejtette. De hogy egy nő érdekből legyen egy férfival? Na az aztán megbocsáthatatlan, és halála napjáig (sőt még utána is) ő lesz a leggusztustalanabb ember akit a föld a hátán hordott.

Persze az érem másik oldaláról büdös az embereknek megvizsgálni a történetet; mégpedig hogy Vajna sem egy kihasznált, romantikus lélek, hanem egy büdös vén strici aki ahelyett, hogy egy korabeli intelligens de szerető nénikével házasodott volna össze inkább egy státusz szimbólumot keresett egy nőben. Timike neki olyan mint egy luxuskocsi, egy kiegészítő, ami többet ér neki mint egy igazi női társ. Nincs ő kihasználva, mindketten pontosan tudták hogy mit akartak ettől a kapcsolattól, és még is kapták.

2018. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
11%
És ki szidja őt főképpen? A nők. :) Azért ez is sokat elárul.
2018. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
15%
Látod 10-es? :) Erről beszéltem többek közt. Intelligens emberek nem pocskondiáznak másokat, ahogy te teszed velem, pedig csak le mertem írni a véleményemet. Érdekes, érdekes. És mint írtam, mi soha nem beszéltünk ilyesmiről munkatársakkal, sem sörözős estéken, sem ebédszünetben. Hmm, lehet hogy azért mert vagyunk ostobák? (Segítek: költői kérdés, nem kell rá válaszolni :) ;) )
2018. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
46%

"10-es" vagyok.


Ezt már elvileg az előbb megbeszéltük. Korábbi irományod tanulsága szerint ezt meg is értetted. Ezek szerint vagy tudatosan hazudtál, vagy ellenkezőleg - fel sem fogod már, hogy miket hordassz össze, és számodra is lekövethetetlenné vált már, hogy pontosan miről is beszélsz.


Ezen a ponton feladom a veled való további kommunikáció lehetőségét, mert továbbra sem sikerült ötről a hatra jutni a témában. Egy kulturált vitához sajnos két okos emberre van szükség...


Innentől kezdve csak ismételgetni tudnám magam, mert nagyon bajosan tudod befogadni magadba azokat az érveket, amelyeket felhoztam. Innentől kezdve azt tudom mondani, hogy olvasgasd újra és újra a soraimat, hátha megkönnyíti az értelmezést.


Minden alkalommal visszaírtam neked, mert egy kulturált, érdemi vitára minden esetben fogékony vagyok. Sokadik alkalommal köpted magad szembe, ezért a tovább beszélgetéstől eltekintek, ha lehet.


Szép napot!

2018. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

75%-os válaszoló: Minden szavaddal egyet értek, én se tudtam volna ezeket a gondolatokat szebben megfogalmazni.

Ámen.

2018. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%

"Tömegek felé kommunikálja azt, hogy ha kemény munka helyett széttesszük a lábunkat, akkor "boldogan", gazdagságban élhetünk."


És amíg ő nem jelent meg, addig ez nem volt nyilvánvaló? Viszont senki nem mondja, hogy kötelező lenne így élni.

2018. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

A helyzet az, hogy pálcát törni tud a többség, mást nem. Nem azért mert én felnézek rá és nem is sajnálom mert egyikre sem szorul. De van egy apróság: van valaki akiből nem néz ki sokat a társadalom, vagy ha úgy tetszik az átlag ember, hiszen a témakör erről szól ez pedig tipikusan vonatkozik a 21. századi nőkre. Akik felszabadultabbak, nem köti őket semmiféle fanatikus erkölcsi kirekesztés, a férfiakhoz hasonlóan a szexuális kötetlenség őket is érinti és ez egyik korábbi korban sem volt így legalább is a döntő többségén a világnak. A nők többségét tipikusnak, cicababának, dívának, luvnyának, hisztérikának minősíti a többség, és nem értékeli, sőt inkább lenézi, akaratlanul is harmadrangú pozícióba helyezi őket. És ha valaki közlenézésnek vagy háttér szereplőnek van tekintve akkor gyakran kényszerül szégyenletes időtöltésre, hovatovább szégyenletes eszközökkel kitörni abból a rangból amibe skatulyázták. Például bevállalni dolgokat. Például azt, hogy egy gazdag ámbár öreg és ápolatlan magát vonzónak hívő pasasnak engedni, ha az beleszeret. És vállalni, hogy a szexuális eszköze legyen cserébe legalább az anyagi biztonságért, az anyagi előnyökért, azért, hogy jobb pozícióba kerülhessen, például ha tetszik majd Andriskának ha nem, Timi már nem a lecserélhető modell, kihasználta a lehetőséget és saját érdekeltségekre tett szert. És remélhetőleg ha még nincs is úgy, hogy már nincs szüksége Andyre egyszer nem lesz, és lehet, hogy az öreg azt még megéli. De lehet, hogy nem, Timi mindenképp jól jár ha minden igaz.


Akit gyötör a jelentéktelenség, és a megvetés annak már nincs mit veszítenie, ezért jellemtelenné züllik, és mint mondtam szégyenletes módszerekkel tör fejjebb, mert hajtja őt a vágy, és vállalja, hogy ezentúl már azért vessék meg, ahogy megszedte magát.

2018. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

" is igaz, hogy mind a ketten "nyernek" is a kapcsolattal. Vannak, akiknek az önös érdekeik többet érnek, mint az erkölcsösség. Ez a két szóbanforgó ember bizony elég sajátos értékrendet tudhat magáénak."


Akkor miért nem szidják a férjét is?

2018. júl. 14. 00:05
 20/26 A kérdező kommentje:

" Ha Albert Einstein (csakhogy egy közhelyes példát hozzak fel) megutálna valakit, akkor hirtelen varázsütésre elszállna az intelligenciája!? - Az általad felvázoltak értelmében."


Az adott kommentelő nyilván nem arra gondolt, hogy Einstein kifejezi-e az utálatát vagy érez-e olyat, hanem hogy hogyan fejezi ki. Kizárólag gyűlölködést mondott, nem gyűlöletet.

2018. júl. 14. 00:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!