Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lakótársam barátnője vajon...

Lakótársam barátnője vajon miért ül egész nap a sötétben, félhomályban?

Figyelt kérdés

Végre itt a nyár, egész sokat süt a nap, nem az van, hogy csak 8-kor kel fel a nap és délután 4-kor már le is megy.


Nála mégis le van húzva majdnem teljesen a redőny, és kb olyan világos van a szobában, mintha hajnali 4 lenne.


Először azt hittem, hogy azért, mert a tv-re süt a nap, de hát fizikailag lehetetlen, hogy reggel 8 óta még mindig (délután 5 van most) erre felé süssön a nap :D


Más is szeret egész nap a sötétben gubbasztani? Miért? :D


2018. júl. 13. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi honnan tudjuk?
2018. júl. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez milyen kérdés? Hát onnan, hogy hátha valakinek eszébe jut valami észérv, mert pl. ő is ezt csinálja vagy egy ismerőse. Vagy csak valami beugrik neki, hogy lehet, hogy ezért.


Ezt a kérdést kb. ugyanúgy felteheted az olyan kérdések alatt is, hogy "miért viszkethet a fülem?", "Miért fáj a fejem az elmúlt napokban és van enyhe hőemelkedésem?" "Miért nem ír vissza a srác?" "Miért nem éhes a macskám?"


Szóval kb. az összes gyakori kérdésekes kérdésre, ami "miért"-el kezdődik...

2018. júl. 13. 17:30
 3/8 October15 ***** válasza:
Ja, csak a lány nem foglya megkérdezni a srácot, a macska nem válaszol stb.. :D Odamész és megkérdezed.. btw amúgy ez miért lényeges?
2018. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Oké, kapsz észérvet. Ha le van engedve a redőny, nem tűz be a nap, és nem lesz hetven fok a lakásban.
2018. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert azon a szobán keresztül jut fény az előszobába, és kicsit zavaró, hogy villanyt kell kapcsolnom napközben :D


És ismerve őt, ha meg tudja, hogy engem zavar, akkor még ha neki sokkal fontosabb is az, hogy sötét legyen ott, mint hogy nekem néha világos legyen az előszobában, még akkor is felhúzná mostantól a redőnyöket. Bármennyire is mondanám neki, hogy "nem, nekem annyira nem fontos az előszobai fény", mostantól felhúzná a redőnyöket, pedig neki fontosabb lenne.

2018. júl. 13. 17:38
 6/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg 28 fok van kint, bent nálam felhúzott redőnnyel, nyitott ablakokkal 26-27 szerintem, lehúzott redőnynél meg nála szerintem max 1-2 fokkal lehet hűvősebb. Se nincs meleg a lakásban, és nem is számít sokat a redőny.


De igazából ez eddig a legésszerűbb, csak hát őt sosem hallottam panaszkodni a melegre, épp ellenkezőleg.

Így fura lenne 1-2 fokért (úgy, hogy jó idő van, nem süt ide a nap már 6-7 órája). sötétbe zárkóznia.

2018. júl. 13. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Még a hőség mellett az a sötétítés mellett szólhat, ha számítógépet, vagy egyéb LCD kijelzős eszközt használ rendszeresen. Erős napfényben kellemetlen őket nézni, különösen ha sötétebb dolog van rajtuk (pl. film). Nem kell, hogy direkt rásüssön, a falról érkező szórt fény is erősen zavarja a láthatóságot.
2018. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
vagy mert vámpír
2018. júl. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!