Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban olyan nehéz lenne...

Valóban olyan nehéz lenne helyesen írni és változatosan fogalmazni?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy ebben az évszázadban roppant menő hülyének lenni, de senkinek sincs igénye arra, hogy a szöveg, amit írunk nézzen ki valahogy? A kijavítás miért sértődést vált ki az emberekből mondjuk hála helyett?

2018. júl. 19. 00:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

A földön a kaja, nem egyenlő a helyesírási hibákkal átjött értékes tartalommal!

Az analógiáddal élve, talán úgy mondhatnám, hogy "nem megfelelően megpucolt répa a húslevesben" a helytelen írás.


Egy hiányosság, egy igénytelenség keveredése.

Ettől még a leves lehet jó, kaphatod szeretettel, meg a nyakadba borítva is.


Az intellingens ember amúgy elég széles definiciót von magával, mert ahány ember, annyi értelmezés. De ez más téma, hogy neked és nekem mi az intelligens ember...


Jöhet amúgy a definiciód, érdekel! :)

2018. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kötekedők mindig voltak, vannak, és lesznek, ez nem tűnik el azzal, ha törpénetesen (szándékosan írtam így) mindenki tökéletes helyesírással ír.


Nem kedvelem azokat, akik mindig mindenbe belekötnek, még apróságokba is.


Mondok még valamit. A helyesírás szabályai folyamatosan változnak, x évente. Mindenki másképp tanult, és az is lehet, hogy az egyén tanára tanított valamit rosszul, mert azt pont nem nézte át, és változott azóta, amióta neki tanították, és nem az aktuálisat tanította meg. Van ilyen, a tanárok is emberek, tévedhetnek.

Vannak most újítások megint a helyesírásban, például a dátum. Nekem még úgy tanították, hogy az "1-jén" a helyes, most ezen módosítottak, de én továbbra is úgy írom, ahogy én tanultam, nekem az a logikus.

Van egy "kedvenc" kifejezéspárom (mint ha / mintha), amibe bele szoktak kötni, de még senki nem tudta egyértelműen, szemléletes példákkal, logikusan levezetni, mikor melyik helyes, mindkettő helyes ugyanis, még a tanáraim sem (sőt, a tanáraim csak az elsőt tanították).

2018. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#12 Lehet, hogy megástam a sírom a vitában, mert nekem, laikusnak az "intelligens" szó kizárólag egy jelentéssel bír. Nem tudom többféleképpen értelmezni, kérlek magyarázd el.

(Öhm... hallottam bizonyos érzelmi intelligenciáról is, de erősen kétlem, hogy annak, már ha van ilyen, köze lenne a témánkhoz)


#13 Nem apróságokról és nem elírásokról van szó. A "törpénetesen" nem helyesírási hiba.

Természetesen mindannyian hibázunk, folyamatosan bukkanunk olyan szavakra, amiket nem, vagy csak kevésszer láttunk leírva, és bizony, kivált fáradtan elkövethetünk egy-két hibát. De ne haragudj, egy "mingyárt" nagyon nem ilyen eset.

2018. júl. 19. 10:44
 14/15 anonim ***** válasza:

Nincs sír, nem vérre menő téma ez, amúgy meg szépen érveltél eddig, ne add fel!

Az intelligens definiciód (jó esetben egy van) még mindig érdekel! :))

2018. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Aki írni-olvasni sem tud helyesen, az a gondolkodásra is alkalmatlan, igénytelen szellemi zéró. Alapkövetelmény lenne írni, olvasni, számolni az általános ostoba elvégzése után is.
2020. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!