Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket mennyire befolyásol a...

Titeket mennyire befolyásol a kávé? Tényleg igazak a viccek, miszerint nélküle el se lehet kezdeni a napot?

Figyelt kérdés

Kb egy éve kezdtem el inni, vizsgaidőszakban... Nem szerettem volna rászokni,csak akkor inni hq "muszáj".

De azt vettem észre,hogy ha nem iszom, egész nap lassú, bamba és 0energiaszintem van.

Ha iszok, akkor délig tök jó, utána még iszok egy keveset és este is tele vagyok energiával.


Sok olyan vicces képet láttam,mint pl " csodálom azokat,akik kávé nélkül is tudnak létezni" vagy "kávé előtt hozzám se szólj"


Tényleg ennyire befolyásolja a legtöbb embert a kávé, ezért vagyok én is sz/r nélkülex vagy valami más bajom lehet? 21 n


2018. júl. 20. 12:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam inni minden van hogy 3x is. De nem minden nap. Semmilyen hatást nem vettem ėszre. Ha kimarad sem zavar, ahogy a kv után is nagyon jól alszok.
2018. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Kb 18 es 21 eves korom kozt nagyon sokat ittam, de hatni akkor sem hatott ram, ezert inkabb abbahagytam. :) azota egy kortyot se ittam, energiaitalt sem. Most 26 leszek hamarosan.
2018. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

Kb. 8 éve iszok kávét. Reggel az első utam a konyhába vezet kávét főzni. A párom addig nem szól hozzám, amíg nem látja a kezemben a kávét :D Sokszor féltékeny is a kávéra, mert szerinte rá nem nézek olyan szépen :D

Régebben napi 3-at ittam, de manapság már csak reggel iszom, de annak megadom a módját. Próbáltam átállni zöld teára, de nem bírja a gyomrom.

2018. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
17 évesen kezdtem kávézni, és azóta (harminc éve) lelkes híve vagyok. Nem mondanám magamat függőnek, mert egyszer - próbából - leálltam vele tíz hónapra. Két három nap fejfájás után már minden rendben volt. Viszont ez alatt a tíz hónap alatt rájöttem, hogy lehet kávé nélkül élni, de minek? Úgy éreztem, hogy kevésbé intenzíven élem meg mind a pozitív, mind a negatív érzelmeimet, inkább olyan egykedvűnek éreztem magam kávé nélkül. Én nagyon szeretem azt az érzést, amikor "beüt" a kávé, egyszerre minden olyan pozitívnak tűnik, tevékennyé és beszédessé válok, olyankor igazán kedvelem magamat. :D Ennek ellenére én már kitapasztaltam, hogy maximum 2-3 kávé naponta az a mennyiség, amivel még jól működök, és nem okoz gondot az alvásban. Délután három után pedig nem iszom.
2018. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
15 éve kávézom. Már elég rég hozzászokott a szervezetem a koffeinhez, így nem pörget fel, simán elalszom egy dupla eszpresszó után is akár. Viszont imádom az ízét, így nem hagyom abba, de napi 2-3 a maximum, amit megiszom. Egyébként a koffein is függőséget okoz, megérzi a szervezetem, ha délig nem iszom egyet (enyhe fejfájás, na meg elég morcos leszek).
2018. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

Hát én viszonylag fiatalon, 15 évesen szoktam rá, mikor gimibe mentem, ami reggel 5:30-as kelést jelentett (nulladik órán 5:00-t).

Most 18 vagyok, napi 2-t szoktam inni suliidőben, nagyon ritkán hármat (ha pl.este 9-kor még magántanárhoz megyek) és hát tényleg mosott sz.r vagyok nélküle (ilyenkor nyáron is megiszom napi 1-et). Viszont kis mennyiségben a kávé egészséges, míg pl a cola vagy pláne az energiaital egyáltalán nem az.

2018. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!☺

A 4. Válaszadó az én helyzetemet is pontosan leírta, ugyanígy érzem. Ha nem iszok,teljesen monoton a hangulatom, figyelmes se vagyok annyira, még a szavakat is összekeverem beszéd közben. Ha pedig ittam, tök jó minden, lelkes vagyok, csokó dolgot csinálnék. Azon gondolkoztam,hogy normális-e ez, nem kellene kávé nélkül is tevékeny, jól kommunikáló,normális ember legyek?😂

2018. júl. 20. 13:00
 8/17 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg így vannak/vagyunk jópáran. Remélem én nem fogok annyira hozzászokni,hogy ne legyen hatása😨 akkor örökre bamba és szende maradok😂.

Elnézést a hibákért, telefonról írok és gyorsan is, a nagy ujjaim félrenyomkodják a dolgokat.

2018. júl. 20. 13:03
 9/17 anonim ***** válasza:
Én kb 15 évesen kezdtem el kávézni, igaz, akkor még csak napi 1-et ittam és sok tejjel, ma meg már töményebben iszom és naponta akár 2-3 bögrényit is. De én nem vettem észre, hogy annyira felpörgetne, kicsit felmegy tőle a vérnyomásom, de nem leszek kevésbé fáradt vagy beszédesebb, szóval nem emiatt iszom, hanem mert szeretem az ízét és felpörgeti az anyagcserém xd Elég undorítóan fog hangzani, de régebben hajlamos voltam a székrekedésre és kb. 2-3 naponta wc-ztem. Mióta több kávét iszok, nincsenek ilyen gondjaim :)
2018. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

A koffein valójában csak addig hat, míg a szervezeted nincs hozzászokva. Tehát újoncoknak jó. Utána már nincs hatása. Azért is bamba az ember kávé mellett is.

13 év kávézás után szoktam le, mert nincs szükségem függőségekre. Az elkávézott pénzt jobb dolgokra is költhetem. Néha iszok menteset az íze kedvéért, de ritkán kívánom.

2018. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!