Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne a nyugdíjasokat...

Hogyan lehetne a nyugdíjasokat bevonni a társadalmi életbe?

Figyelt kérdés
Sokat hallom a panaszt, hogy a mai nyugdíjasok kirekesztve érzik magukat. Ugyanakkor alkalmazkodni sem hajlandóak az új körülményekhez (társalgási szinten nyelvet tanulni, elektronikai eszközöket használni, megérteni, hogy manapság mások a prioritások). Azt tapasztaltam, hogy a legkevésbé magányos idősek, nem várnak előjogokat vagy tiszteletet alanyi jogon, hanem megpróbálnak haladni a korral.
2018. júl. 20. 15:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
#19: és a nyelvvizsga még koránt sem jelent társalgási szintű nyelvtudást!
2018. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

#20: Inkább arról számolj be, hogy hány nyugdíjas tanult meg társalgási szinten egy másik nyelvet.


"Jó, hogy te jobban tudod, nálunk mit kínálnak az időseknek."

Igen, nálad tényleg jobban.

2018. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Facebookon benne vagyok egy filmmel kapcsolatos csoportban. Ott elég sok idős asszony van. Bár van sok köztük ,akiknek a helyesírása a béka segge alatt van.
2018. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
fb meg a helyesírás egy mondatban picit furcsa. nem is értem akik fb-n tényleg nagyon idiótán írnak azoknak hogy nem tűnik fel hogy mások meg nem úgy írnak, vagy direkt csinálják? "szij asztokk csinnálltan fecbakotd jeleiljet tek koszy csahá" utánozni se tudom
2018. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Amikor én voltam tini (5-10 évvel ezelőtt), emlékszem, nálunk divat volt, hogy minél rosszabb legyen a helyesírás (pl. mijen, wagyok). Szerintem irónia volt, mint most a geek-szemüveg.
2018. júl. 20. 18:01
 26/28 anonim ***** válasza:

Aki akar, az megtanul. Hidd el, aki makacskodik, az fiatalon is azt tette.


Nem úgy telik az életünk, hogy hirtelen 2018 van. Én hallgattam Spice Girls-t kazin, Garbage-et CD-n, most meg minden mp3. Aki nem fejlődik, az nem akar; én is mp3 lejátszón hallgatok zenét az utcán, pedig tudom, hogy a kicsiknél telón a menő.


De itt már befigyel az emberi faktor is. Lehet, hogy úgy érzi, ha hetente skype-ol a gyerekével, az majd nem megy el havi egyszer élőben találkozni. Nem mindenki egyforma. Van, akit feltölt egy monitoros beszélgetés, van, aki a kikapcsolás után rájön, hogy hiába ott a család 2D-ben, ő 3D-ben magányos.

2018. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ez egy rendkívül buta kérdés, de szögezzünk le valamit az elején: tisztelet alanyi jogon jár mindenkinek, és a viselkedésétől függően később lehet csak tőle megvonni.


És nincs igazad. Nem kell mindenkinek haladnia a korral. A társadalom nem erről szól, hanem arról, hogy mindenkinek biztosítsunk a saját igényeire szabott életet.

Félreértés még, hogy szerinted az idősök egyáltalán képesek nagy mértékű új ismeretek befogadására. Nem.

Nem az akarat hiányzik a tanuláshoz; egyszerűen az emberi agy nem így lett tervezve.

Nagymamámon, aki 80 éves elmúlt, látom, hogy szégyenli, ha minden héten újra el kell neki magyarázni, hogy hogy is kell kezelni az új tévét; melyik kapcsolóval kell bekapcsolni a modemet, melyikkel a tévét, és már inkább be sem kapcsolja, mint hogy felhívja anyukámat, hogy akkor melyik kapcsolóval milyen gombot nyomjon. Anyukám, aki 60 felett jár így van a netes számlabefizetéssel; már 2 éve minden hónapban a neten fizeti a számláját, de néha, amikor behoznak valami újdonságot (pl sms ellenőrzés) akkor teljesen elveszti a fonalat, és meg kell neki mutatni olyanokat is, amiket már tud. Nem azért, mert az hiszi magáról, hogy ő az élet kibeb.a.szott királynője, akinek ki kell nyalni a s..ggét, hanem azért, mert próbálkozik, de nem megy.

És te azt mondod, hogy emiatt megérdemlik, hogy a világtól elzárkózott életük legyen, és senki se nézze az érdekeiket? Mert akkor vagy nagyon nagyon nagyon ostoba, vagy nagyon nagyon nagyon rideg ember vagy.


Továbbá minden bizonnyal naiv is, ha azt hiszed, hogy neked nem lesznek komoly problémáid öreg korodra a technológiával.

2018. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

A tisztelet nem volt jó szó: az előjogot kellet volna használnom, ezt elismerem.


Itt nagyon nem a technológiáról volt szó, hanem azzal kezdtem, hogy általában azok az idősek, akik nem kérnek ilyen előjogokat (tiszteld az idősebbet, hogy beszélsz az idősebbel), nem olvadnak bele a saját korosztályukba, hanem partnerként kezeli a fiatalabbat, nem pedig mentoráltként, és őszintén próbál tőlük tanulni, sokkal jobban tud alkalmazkodni és fiatalosabb. (De ezt amúgy észrevettem, nem jó az, ha csak a saját generációddal barátkozol, kellenek barátok fiatalabb és idősebb korosztályból is). És persze, mindenkinek joga van úgy élni az életét, ahogyan akarja (ha kell, elvonultan), de sokkal nyitottabbá, egészségesebbé teszi az idősebb korosztályt, ha próbálnak "beolvadni", tanulni. Persze, nem úgy mint egy fiatal, és lesznek "beidegződések", de cél az lenne, hogy a komfortzónájukból kikerüljenek.


A nagymamámat és a technológiát (meg a barátomat), csak példaként hoztam fel. Hogy panaszkodik, hogy messze lakunk,

illetve, hogy az egyik unoka külföldön él, erre felajánlottam az online-alternatívát, ami ellen ő tiltakozik. Vagy a barátom, aki fekete és külföldi, vele az a baja, hogy néger és nem beszél jól magyarul és hogy amikor nem ért valamit, ő meg én átváltunk angolra.

2018. júl. 20. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!