Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus szociopatává...

Nárcisztikus szociopatává válltam, vagy más betegségem lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hosszú lesz, le merem fogadni, hogy legfeljebb vagy ketten elolvassák, de azért leírom. Első sorban magával az élettel van gondom. Igyekszem megfelelni, magas presztízst elérni, hisz csak azzal lehet érvényesülni ebben a hamis világban. Emberi szempontokat figyelembe véve, észrevettem, hogy mennyire hazugok és gyarlók az emberek, illetve milyen irracionálisan működnek. Legutóbbi kapcsolatom 4 hónapig tartott, de hálátlan volt, ezért szakítottam, ekkor nagyon megviselt voltam, és egy másik lány vígasztalt több hónapon át, akibe végül beleszerettem, és ő is belém. A bökkenő az volt, hogy akkor jött össze a pasijával - nem tudom miért, ha állítása szerint belém esett, biztos azért mert az ''agyára'' hallgatott. Ennek ellenére kétszer csalta meg velem a barátját. Egyszer az elején, és most néhány hónapja. Majd távozott az életemből, mert ''hiba'' volt. A kapcsolatukban amúgy a srác is megcsalta a csajt, kvázi nem értem miért vannak együtt. Egyre jobban aggaszt, hogy nehezen engedek magamhoz közel valakit, mert a lécet magasan tartom, és amúgy is introvertált vagyok. Utálom az emberi hülyeségeket. Ilyen például az, hogy sosem becsülik meg azt, aki ad nekünk valamit és önzetlen, és sokkal inkább olyan után kívánkoznak, akik sokszor közömbösen vagy bunkón/elérhetetlenül bánik velük. A másik meg az, hogy az emberek imádnak más nyomorán viccelődni, pedig szerintem semmi nevetséges nincs benne. Na meg persze utálom azt is, hogy egy adott társaságan mondanak valami idióta viccet, és mindenki úgy tesz, mintha olyan hatalmas poén lenne. Emellett ott van még az, hogy gürizz napi 8-12 órát - kivéve, ha szereted a munkád - adózz le, a maradékban meg csinálj valamit, ami elvonja a figyelmed arról, hogy erkölcsileg és morálisan a fiatalabb generációk (20 év alattiak) 95%-a halott. Néha tényleg úgy érzem, hogy egyszerűbb lenne ha felvágnám az ereim, és kalap kabát megszűnne ez a sok hülyeség amiben élnem kell. Hétvégi bulikban ezek kijönnek rajtam, ha éppen valami hasonló történik ott ahol iszok - általában szokott is ... - és hangot is adok annak, hogy mi a véleményem. Lehet, hogy azt válaszolják rá, hogy nem kérdezte senki, de erre azt tudnám mondani, hogy szintén senki sem kíváncsi a nevetséges hülyeségekre, meg arra sem, hogy éppen ki miért érzi azt, hogy ''igaza'' van. Hagyjanak békén a bajaikkal, egyszerűen nem érdekel. Meguntam már, hogy ha a lehető legjobb formádat is adod valakinek, az sem lesz elég, még akkor sem ha majdnem belepusztulsz.


21/F



2018. júl. 21. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
se narcisztikus, se szociopata nem vagy. inkabb depresszios, vagy befasult.
2018. júl. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mint irtak, csalodott es depresszios vagy. Kellene egy szakember neked.
2018. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok az.. vagyis nem érzem magam depressziósnak..haragot érzek.. nem szomort
2018. júl. 21. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy depresszios nem csak szomoru.
2018. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez csak a kőkemény realitás, nincs probléma a gondolatmenettel szerintem.

A felszínesség korát éljük sajnos. Felszínesek az emberi kapcsolatok, értékek, az ember megítélése már az életeseményeinek mennyisége alapján történik, nem azok minősége szerint.

Ma már nem fotókat készítünk egymásról, amikor cselekszünk valamit, hanem azért cselekszünk dolgokat, hogy lefotózhassuk saját magunkat. Nem éljük bele magunkat pillanatokba, hanem pitizünk egymás figyelméért, hogy lássuk egymást, ahogy ott voltunk a pillanatkor. Mindent ki akarunk nyilatkoztatni magunkról, az empátia pedig kihal közben. A párkapcsolatok is saját magunkról szólnak már, nem a közös élményekről.

Egy ijesztő irányba kezdett tendálni a társadalmi elvárás, ami az egymástól való elidegenedéshez vezet. Soha a Földön nem volt arányaiban ennyi magányos ember, mint most. Elkezdtünk érdektelenné válni egymás számára, az életünk monoton, egysíkú órakattogás.

2018. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Szimpátiám intenzitását nem tudnám szavakba foglalni. Rendkívül intelligens vagy, nem félsz nyitott szemmel járni ebben a rothadó világban, és nem hagyod magad asszimilálódni. Igazán tiszteletre méltó.

Nos, véleményem szerint nem vagy beteg. A világgal van baj, ne pedig veled. A társadalom miatt érzel haragot, ami teljes mértékben érthető...

Minden sorodban az én gondolataimat véltem felfedezni.

Én úgy döntöttem, hogy egy szép napon majd fogom magam meg a cuccaim, és elmegyek. Remete leszek.

2018. júl. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem vagy beteg, hanem kőkeményen relatív, s ez szerintem jó. engem ezért hagyott el a feleségem, mert nem voltam hajlandó szex és new york-os hapsit játszani neki és hasonlóan vélekedtem a világról, ahogy most te.
2018. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!