Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire állatgyűlölő nemzet...

Ennyire állatgyűlölő nemzet lennénk?

Figyelt kérdés

Lelőtték azt a kutyát. Hallom ma a boltban, hogy két ember szinte dicsérte a srácot, előttem álltak a sorban. Utána inkább felhangosítottam a zenét, nem akartam hallani.

Híroldalakon is elég sok az olyan vélemény miszerint az öleb az nem kutya és jól tette a fiú amit tett.

DE már többször szembesültem ezzel a felfogással, két kutyám volt. Mindkettő jól nevelt volt, felszedtem az ürüléküket. Mégis többször kaptam olyan beszólásokat, hogy kutyát kitiltanák a városból, sőt kamaszoktól ilyet is, röhögve "múltkor ilyen kutyát akasztottunk, nem?". Amikor húgom sétáltatja ő mesélte, hogy többször kap "biztosan nyalatja magát a döggel" jellegű beszólásokat. Neki tacskója van, de az is jól nevelt.



24/F


2018. júl. 22. 12:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%

Én pont azt veszem észre hogy az állatokat sokan többre nézik mint az embereket. Több ember mondta többre tart egy állatot. Szerintem túlságosan védik őket.

Mondom ezt úgy hogy nagyon szeretem a macskàkat. Kutyákat nem annyira.

2018. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami. De én meg ezt tapasztaltam sajnos.
2018. júl. 22. 12:48
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Sok ilyen tajparaszt van, nem kell velük foglalkozni.

Sok a fruszrált ember, akik vagy egymáson, vagy állatokom vezetik le a feszkót.

2018. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Az a "fiú" nem magyar nemzetiségű.
2018. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi.


Az a fiú lehet cigány, de nekem rendszeresen magyarok szóltak be, az akasztósok is magyarok voltak.

2018. júl. 22. 12:51
 6/21 nemaRendőrség ***** válasza:
37%

Vannak törvények. Be kell tartani őket, ha nem tartja be az ember számolni kell a következményekkel.


Ők olyan helyen engedték el a kutyát ahol nem volt szabad(nem kutyafuttató volt).


A srác meg önbíráskodott, és túlkapott ezért megy a börtönbe.


Engem nem egyszer támadtak meg kretén gazdák kutyái a környéken(póráz és szájkosár nélkül viszik sétálni az agresszív dögöt). Én meg mikor megtámadnak beléjük rugok. Csontot nem szoktam törni, de többet nem támadnak emberre.


Egyszer valamelyik paraszt kihívta a rendőrséget, hogy mit képzelek magamról(kb 2 percre vannak sétálva), a rendőr meg jól megbírságolta mert szabálytalanul sétáltatta a kutyát

2018. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Erre halad a mai modern magyar társadalom. Nem egy kedves nèp lettünk.
2018. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

75% Igazad van, a negatív élmények jobban megmaradnak az emberben. Túllihegtem.


Nemarendőrség


Én teljesen mást olvastam a történetről, nem az állatszeretetükről híres az a család.

Én használtam pórázt, szóval nem értem, hogyan jön ide ez, hogy te mennyi kutyát rugdosol szét.

2018. júl. 22. 13:20
 9/21 nemaRendőrség ***** válasza:
75%
Mikor megtámad 5-6 kutya megtanulod utálni a gazdákat(vagy a kutyákat, ha buta vagy). Az emberek felétől én is elvenném
2018. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes én is inkább az ellentétét tapasztalom.


A múltkor a városunkban egy csaj magából kifordulva kereste facebookon hogy ki volt az a "gyilkos" aki elütötte a házból kiszökött yorki kutyáját. A bejegyzés alatt ott volt a sok gyűlölködő komment, hogy mit "tennének" a gázolóval. (nyomdafestéket egy sem tűrt, és komolyan egy emberért nem ment volna ekkora hiszti)


Nyilván szomorú egy gázolás, de gondoljunk már az autós helyébe...elé szalad egy ilyen minikutya lehet nem is látja a sofőr, ha meg igen őszintén szólva már lehet nem tudja megelőzni a balesetet. (nem egy haláleset volt már amiatt, hogy ilyenkor a sofőrök megpróbálták elkapni a kormányt és fának csapódtak) Ha a kutyán nincs nyakörv se chip mégis mit csináljon? Kezdjen el körbejárni a városban mindenhova bekopogtatva?


Vagy nálunk is vannak vad kóbor kutyák, és a múltkor egy posztban jelezte valaki, hogy jó lenne ha a sintérek befognák őket mert veszélyeztetik az ottaniakat. Mire ömlöttek a "fogadjuk be őket, a telepen csak elaltatják szegény jószágokat a gonosz sintérek" típusú megjegyzések. Persze ez csak szájkarate, mert gondolom ha élőben láttak volna elvadult kutyát egy se akarná a szobájában tudni.


Én szeretem az állatokat, abszolút az állatkínzás ellen vagyok de mikor egy elütött macska megmentésére több ember mozdul meg és adakozik, mint egy beteg ember megsegítésére nálam azért ki tud nyílni a bicska. :S

2018. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!