Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? Teljesen magamra...

Mit tegyek? Teljesen magamra vagyok utalva 16/L

Figyelt kérdés
Szóval...Talán ott kéne kezdenem hogy mióta mamám meghalt teljesen megromlott minden. Apám megcsalta anyám,és minden szó nélkül lelépett. Nem is érdekli mi van velem. Csak akkor keres ha kell neki valami,vagy a nőjével összeveszett és valakinek panaszkodni akar. Csak erre vagyok jó. Anyám pedig az utóbbi időben teljesen megváltozott. Mindig feszült,és bármi kis apróságon felidegesíti magát olykor még kiabál is. Barátok? Hát azok is addig voltak amíg június 15.én átléptük az iskola kapuját. Ja meg amíg rá nem jöttem hogy csak addig kellek még bármit megteszek nekik. Egész napom a TV vagy a laptop előtt töltöm mert nem tudok mit csinálni. Sokszor ezért is veszekszünk itthon mert hogy "Sose segítesz semmibe" Életkedvem az nem sok maradt. Kéne valaki akire mindig számíthatok és fordítva is működne. Az iskolába mindig piszkálnak. Próbálok kedves lenni mindenkihez ami nem mindig sikerül. Nem egyszer volt már rá példa hogy rámosolyogtam egy osztálytársamra mert nem akartam csak úgy bámulni erre "Mi ez a erőltetett mosoly te depis nyomorék?!" Tényleg depressziós lennék. Most arra gondoltam iskolát váltok hátha ott jobban be tudnék illeszkedni. Ott lehet hogy esetleg találnék is barátnőt. De viszont attól félek hogy nem fogadnak be bármennyire is próbálkozom. Fogalmam sincs mit tegyek....Totál egyedül vagyok

2018. júl. 22. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Hamar fel kell nöj.Ne foglalkoz korodbeli sötét beszolásokal . Probálj hátározott és céltudatos lenni .Mert ha nem el veszel ..
2018. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Voltam hasonló helyzetben, és igazából szerintem is jó lenne ha iskolát tudnál váltani és teljesen másik környezetbe kerülni, ahol tiszta lappal kezdhetsz, kizökkentene a megszokott rossz helyzetből. Vagy még most nyáron keress új hobbit, menj el sportolni, így könnyen találkozhatsz új emberekkel és valamivel le is tudod magad foglalni :)
2018. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj diákmunkázni, keress diákszövetkezeteket! Jó munkát és ismerkedést!


Én amúgy egy dm-ban dolgozom diákként. Jó társaság 🙂

2018. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jutott eszembe, amit az előző írt: menj diákmunkázni, ott emberek között vagy, ismerkedhetsz, és egyébként is segít a begubózás ellen a társaság, a mindennapi rutin, a munka. A szociális készségeiden is javítana, ha teljesen más közegben jobb kapcsolatokat tudnál kialakítani. Így az iskolai környezetben javíthatnád a helyzetedet, esetleg a családodban is.


Az iskolaváltást azért nem ajánlom, mert amíg az alaphelyzetedet nem rendezed (a családdal való viszonyt, illetve a depressziódat), addig más iskolában is ugyanúgy fenn fognak állni azok a tényezők, amik ahhoz vezetted, hogy a jelenlegi iskolában ki vagy nézve, depressziósnak vagy skatulyázva. Szerintem nagyobb siker lenne az, hogy ha a mostani sulidban tudnád megfordítani a helyzetet.


Az egyik fő módszer, hogy engedd el azt, hogy ki mit gondol rólad. Kit érdekel? Ne foglalkozz azzal, milyennek bélyegeztek meg. A másik pedig, hogy ne az alapján alkoss magadról véleményt, hogy mások hogyan látnak, hanem legyél öntudatosabb és magabiztosabb. Amíg magad körül olyan világot nem tudsz teremteni, amiben jól érzed magad, addig a környezeted sem fog vidámnak és vonzónak látni.


A vonzó embereknek az a jellemzője, hogy nem függnek a környezetüktől, tehát akkor is jól érzik magukat, ha az osztálytársak nincsenek vele, vagy ha az osztálytársak rosszakat mondanak róla. Megvan a saját világa, amiben elvan. Neked ez a saját világod hiányzik, amiben jól érzed magad, amiben motivált vagy, és amelyben magabiztosan mozogsz, és önmagaddal tisztában vagy, így lépsz mások elé. Ha megteremtenéd ezt, akkor az iskolában is másképpen viszonyulnának hozzád a többiek.


Szóval menj el diákmunkába, vagy keress valami hobbit, anyukáddal békülj ki, keress barátokat, pasizz be. Ne a múlton keseregj, elhiszem, hogy bánt, ami a családoddal történt, de fogadd el, történt, ami történt, ez van. Megértheted, hogy anyukád is feszült lehet, de éppen ezért kéne egymásra találnotok, nem pedig egymás ellen feszülni. Az iskolával pedig ne törődj, mert nem ez a lényeg, hanem az, hogy ha nyáron rendbe rakod a dolgaidat, és magabiztosan mész suliba, akkor lesznek ott is barátnőid, 1-2 is elég. Az emberek véleménye gyorsan változik, egyszer depressziósnak látnak, de ha nem törődsz vele, és jókedvűen, vonzóan forogsz köztük, akkor másképpen fognak viszonyulni hozzád.

2018. júl. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!