Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy békén hagyjanak?

Mit tegyek, hogy békén hagyjanak?

Figyelt kérdés
28 éves srác vagyok és tegnap kicsit sokat ittam és elmentem sétálni a miskolci Berze parkba ahol pár fiatal (15 - 16 éves körüliek) belém kötött a 666-os felsőm miatt. Nos az volt az egészben az irónia, hogy ők kereszténynek vallották magukat, mégis ők kezdtek el f**pó sátánista gc***zni és én csak ámultam, lestem, hogy wtf? igaz sok volt bennem az ital és nem nagyon tudtam reagálni dolgokra, beszélni alig bírtam de erősnek tartottam ezt a fajta támadást. Lehet még videóra is felvettel. Őszintén? Az ilyen emberek tették ezt velem, hogy ilyen szinten letámadtak a stílusom miatt suliba is mert slipknot felső volt rajtam és nagyon nekem estek emiatt. A gyűlölet gyűlöletet szül. Nos ezek után az történt, hogy a mekibe is összefutottam velük és elkezdtek ott is beszólogatni, de ott kicsit agresszívebben léptem fel, de utána nem akartam balhézni ezért leültem megenni a kajámat. Utána a mekiből kijövet követtek és akkor sem hagytak békén. Én felszálltam inkább egy buszra ami legközelebb jött. Nem akarom bántani őket, nem is félek tőlük mert bármikor meg tudnám verni őket, csak nem látom értelmét. Mert akkor azt váltanám ki belőlük, amit ők belőlem és a fajtájuk anno suliba. Én csak azt akarom hagyjanak békén. Ha legközelebb összefutok velük és kötekednek, mit tegyek, hogy békén hagyjanak? Bántani nem szeretném őket. Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. júl. 22. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
School shootings is da wae
2018. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb mond meg nekik hogy ha nem hagynak békén rájuk küldesz néhány démont.. # egy másik Slipknot fan


Egyébként fura hogy ilyen fiatalon bele kötnek másba, és ilyen miatt.. Mert ha még cigányok lennének akkor azt mondom oké.. Mást nem várni tőlük..

Talán próbálj meg velük értelmesen elbeszélni ha engedi a helyzet és a felfogásuk.

2018. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Cigányok és magyarok vegyesen voltak
2018. júl. 22. 23:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Vegyes? Akkor ott nem fog használni a beszéd.. Szard le őket. Más nem egy két taknyost a földre viszel vagy rájuk ijesztesz és kész.
2018. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Miskolci Berze teret miattuk meg nem fogom kerülni. De ha olyan nagy keresztények, akkor lássák már be, hogy amit művelnek féregség. Az ilyenek miatt vagyok ilyen.
2018. júl. 22. 23:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem elkattant volna az agyam és sorba ütöttem volna le őket.

De mondjuk valamiért szerintem ez látszik rajtam és velem nem igazán mernek kötekedni. Gyenge az idegrendszerem:D

2018. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem se kellett volna sok, hogy orrba verjem valamelyiket.
2018. júl. 22. 23:27
 8/11 A kérdező kommentje:
Amùgy a miskolci Berze tèren egyre több az ilyen kis fèreg.
2018. júl. 22. 23:28
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Csak késsel menj arrafele,ahol ők vannak. Az ilyen szarrágók nem értenek a szép szóbol.
2018. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem is menjen késsel, aztán üljön le pár évet a börtönben egy 666-os póló végett! :) Az milyen szituáció már, amikor megkérdezik, miért varrtak be, aztán azt mondod végül is egy póló miatt?

Mi a tököm... Ha nem vagy vallásos, akkor minek a 666-os póló? Az is egy vallás, a sátánizmus ugyanúgy vallás! Bár a 666 az egy legenda, semmi köze nincs a Sátánhoz. Úgy egyáltalán magán az emberen kívül semminek sincs semmi köze sem Sátánhoz, sem Istenhez. Isten és a Sátán is bennünk van én úgy gondolom, és te magad döntöd el ki az, aki "kiszól belőled". Ahogy a menny és a pokol is a Földön van, csak kérdés, hogy te épp melyiket éled meg. 16 éves koromban hagytam el ezt a szarságot, 28 évesen még mindig ez határoz meg?

Nagyon erős, vallásos neveltetést kaptam, amiből vannak jó és rossz emlékek is egyaránt (nem, nem molesztált a papbácsi! :D ). Gyűlöltem azt, hogy hétvége, haverokkal lettem volna, erre battyogni minden vasárnap a templomba, s ott eltölteni a délelőttömet. Ugyanakkor meg mint közösség az jó volt, közösségépítő volt a hittan óra, a hittan táborok stb. Totál ugyanolyan gyerekek voltunk mint a többiek, nem úgy kell elképzelni, hogy az ilyen gyerekek olyanok, mint akik burokban vannak nevelve, titokban cigiztünk, mert az milyen menő (és tényleg milyen jó cigizni, mikor még titkolni kell), kiszöktünk a kocsmába stb. Ha a srácok keresztények lennének valóban, akkor az adna egy viselkedéskultúrát és úgy gondolom ez a lényege a kereszténységnek (és más vallásnak is), nem az, hogy hiszel-e Istenben, annak fiában és a gonoszban egyaránt, hanem az, hogy így nem viselkedünk embertársunkkal, ahogy úgy sem, hogy kést teszünk zsebre pár nagypofájú hülye gyerek miatt. Úgyhogy ha te így viselkedtél ebben a szituációban, akkor emészd meg a dolgot, hogy közel állsz a keresztény kultúrához! No aztán később beláttam, hogy a keresztény vallás lényege ez, hogy jellemed formálja, hogy mutasson egy utat, miként éld az életed, hogy viselkedj másokkal, és így már azt mondom, hogy igenis van értelme, nagyon is. Így van értelme, de jó lenne, ha ezt mindenki belátná, hogy ez ennyi, ennél nem több. Általános iskolai hittan tanárom (aki erkölcstan tanárom is volt, nem tudom, hogy van-e még egyáltalán ilyen... :) ) ezt így látta és eszerint tanított minket, mindig olyan történeteket olvasott fel a könyvből, ami morális kérdéseket vet föl, nem pedig olyat, ami Isten hatalmát, haragját mutatja be, ezáltal Istenfélelmet próbáljon bennünk generálni. A Biblia iszonyatosan jól van felépítve, egy remekmű, valakinek kell az Istentől való félelem, valakinek nem elég az, hogy mások hibájából tanuljon stb. Szóval többféle embertípust is megcéloz egyszerre, persze aki ennek hátat fordít, azzal nem tud mit kezdeni.

Szóval nekem volt jogom arra, hogy ennek tudatosan hátat fordítsak, mert tudtam minek fordítok hátat, viszont akik e közösségbe tartoztak, azoknak halvány f.ngjuk sem volt arról, hogy mi az ami ellen lépnek föl. Csak valamiféle spirituális erőt éreztek ebben az egészben, csak egy közösség tagja akartak lenni (és Egy közösség, nem A közösség tagja), jobbára hányattatott gyerekkoruk volt, rossz családi háttér, csonka család stb. szóval az egész csak egy frusztráció lecsapódása volt, továbbá pótcsalád keresése. Nálam egyik sem volt meg, így eléggé kilógtam a sorból, viszont jó és összetartó közösség volt az is, de nem mondhatnám azt, hogy konfliktusoktól mentes. Hogy bírt volna az lenni csupa frusztrált tizenévesekkel?


A 666 egyébként egy tuc-tuc együttes még a 90-es évekből, kb. annyira vicc kategória, amit lemertek művelni, mint az Emergency House, persze anno tiniként hallgattam őket, akkor ez valami új volt. :)

Mit tegyél, hogy békén hagyjanak? Nem fog tetszeni az álláspontom az biztos, de 28 éves korára az ember már nem ír semmit magára, én úgy gondolom. Nem azért nem ír semmit magára, mert konformista, hanem mert más, ennél fontosabb dolgok vannak az életében. A te életfelfogásod a te magánügyed. Találd meg magad, találd meg az életcélod, mert a zene és egy zenei stílusirányzat nem határozhat meg, nem formálhat egy életet, az egy semmi, nulla tényező, egy mentsvár, egy kapaszkodó lehet, de amíg kapaszkodsz, addig attól nem vagy szabad!

2018. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!