Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire éltek egészséges...

Mennyire éltek egészséges életmódot? Mi az a szokás, fogyasztott étel-ital, stb - ami életmódotokat egészségtelenné teszi? Tervezitek elhagyni?

Figyelt kérdés
Még egy csevegő kérdés tőlem mára :)

2018. júl. 24. 09:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az össztevők miatt váltottam életmódot, hanem a testsúlyom miatt. Nem vagyok kövér, de van az a pont, amikor az ember a reggeli öltözködés közben eljut oda, hogy most vagy csinál magával valamit, vagy leváltja a teljes ruhatárát.

Én akkor amellett döntöttem, hogy az előbbit választom. A dolog furcsa undora, hogy ezen egyszer már átestem. 8 kilót fogytam és marha jól éreztem magam, csak aztán ellágyultam a friss kenyér ropogós héjának hívogató szavára, meg egy tábla milka csokinak, stb.

A dolgot nehezíti, hogy stressz és unalomevő vagyok, ha nem figyelek oda magamra. A rágcsa a mindenem. Baromi nehéz elfelejteni a rossz szokásokat és újakat felvenni helyette, ezért szinte biztos vagyok benne, hogy teljes mértékben sosem fogom levetkőzni ezeket és mindig lesznek hullámvölgyek.

"Szerencsére" a testem elég hamar jelez +5-6 kilóval, úgyhogy gyorsan visszaterelődök a helyes útra.


Megjegyzem 24 éves koromig bármit ehettem bármivel, egy dekát nem híztam tőle. Aztán fordultak a dolgok és 4 éve küzdök, próbálom levetkőzni azon rossz szokásokat, amik mostmár rossz hatással vannak rám.

2018. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy könyvet (Mini Habits for Weight Loss), és abban pont szó volt a 2-es válaszolóhoz hasonló emberekről, akik erkölcsi kérdést csinálnak a kajából. Hogy te szaar ember vagy, ha megeszel egy csokit, ő az abszolút isten.


Ebből jön a bűnözés, és ebből pedig minden feladása.


(Ez olyan, mint amikor valaki csak gyereket szült egész életében, onnantól jobb ember nálad és mindent jobban tud. 1000 emberből egy ilyen, de görcsölsz, hogy pont kifogtad az egyet.)


Na de visszatérve, a könyv nem fogyikönyv, és nem az a célja, hogy feladd az egészségtelen kaját, hanem hogy sokkal több egészségeset egyél.

Én most ezt próbálom követni. Nem eszek annyi "processed" kaját. Pl. eszek rizst meg krumplit, mert az rizs meg krumpli, egy összetevő. Ritkán eszek tésztát, mert az már liszt, víz, (tojás). Eszek húst, de nem eszek virslit, eszek tojást, de nem tojáskrémeket. Nem eszek szószokat, amiben nem tudom, mi van. Már csak nagy ritkán iszom üdítőt (a Canada Dry a halálom), abból is keveset. Nem eszek édesítőt. De mondjuk vb dontő közben ettem egy kis csipszet. Csak most már nem úgy vagyok vele, hogy akkor meg kell ennem az egész zacskót, és innentől depresszió, és jöhet a pizza meg a kóla, hanem hoztam egy döntést, és eszek egy almát. Rántott dolgokat sem eszek, amiért meg rossz nő vagyok, hogy még rántani sem tudok, de minek, ha nem eszek... ez már más téma.


És nem nézek le senkit, akármennyi szaar kaját eszik. Magamban sem.

2018. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A második hozzászóló stílusát pontozták gondolom le, nem a tényt, hogy ő egészségesen eszik. :)


Mi is egészséges életmódot élünk, tulajdonképpen mindig is ezt éltem, max tini koromban ettem néha mekis kaját stb.


Viszont cserébe én nem is utálom azokat akik ezt eszik, mert nem csak a testem hanem a lelkem is a helyén van ;)... így tudnék mesélni az életről a magam felfogásában hogy ki miért teszi azt amit, de ez nem az a topik.

2018. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy 80%-ban "tisztán" étkezem, magamnak főzök, kerülöm a feldolgozott élelmiszereket, de azért ha úgy van, benassolok én is. A nassolást azért erősen korlátozom.

Tejtermékeket egyáltalán nem fogyasztok, és ez nagyon jót tett a testemnek.

Alkalmanként dohányzom, nagyon ritkán iszom, viszont rendszeresen sportolok (heti ötször is akár). Igyekszem legalább 7 órát aludni, nem iszom cukros üdítőket, napi 3-4 liter vizet elfogyasztok, a kávéfogyasztás a napi max 2 nálam.

Lehetne jobban is odafigyelni, de szerintem az átlaghoz képest bőven jó vagyok. :)

2018. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A válaszokat látva én is kedvet kaptam válaszolni a saját kérdésemre. :)


Én eldöntöttem, hogy egészséges életmódot élek. 37 kilósan elkezdtem roborálni. Most kb lehetek 38 és fél. A célomat nem tudom; doktor ellenőrzi az étkezéseimet, hogy minden nap bevittem e szükséges tápértékeket az ételekkel és az ő javaslatára csak hétről hétre tűzök ki célokat - nem egy X kg elérésén igyekszem. :)


Szóval egészségesen étkezek, sportolni nem sportolok, de ha tehetem, pl lépcsőzök vagy sétálok (de nem betegesen sokat :D), hogy legyen némi mozgás, rengeteg vizet és teát iszok.


A gond, hogy minden nap becsúszik egy szelet csoki és 1 déli kávé... Sajnos nem csak heti 1 vagy havi 1, hanem rendesen napi 1 fogy el, ami nem jó... nem egészséges... a szervezetem nem profitál belőle... de valahogy még énis, mint ahogy valamelyik hozzászóló fogalmazott "mexbocsátható bűnnek" tartom. :)

2018. júl. 24. 13:52
 16/17 Metionin ***** válasza:
100%
Így belegondolva eléggé. Mindenből mértékkel eszem, kivéve a gyorskaját mert azt nem szeretem. Sok halat, zöldséget, gyümölcsöt eszem, kevés húst. Amíg éjszaka diákmelóztam, sajnos rászoktam a kávéra de amikor abbahagytam, letettem. Mostanság néha 1-1 nescafé csúszik le. Nem cigizek, inni alkalmanként szoktam. Sportolok is. Szóval most nincs úgy semmi amin változtatnék, illetve szeretnék újra biciklizni is de a mostani albérletben nincs hova tenni a bicajt.
2018. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
1, Volt időszak, amikor próbákoztam vele, de feladtam; 2, Gyorskaja, hirtelen evés, a mennyiség nem figyelése; 1,
2018. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!