Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs személyiségem, vagy...

Nincs személyiségem, vagy kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, hogy nincs személyiségem. Kaméleonként olvadok be a társadalomba és alkalmazkodok, illetve azonosulok egyes képzeletekkel (elképzelt személyiség). Szerepeket öltök fel, kategóriákba helyezkedem azért, hogy valahogyan meghatározzam az énemet. Előfordul, hogy annyira beleélem magam egy "szerepbe " , hogy lassan elhiszem magamról, hogy az vagyok, akit "megjátszok". Hiányzik nekem valami, ami különlegessé, vagy inkább egyedivé tesz; úgyértem nincs olyan dolog, amit szeretek vagy szeretek csinálni, nem találok magamra. Ha akad is hobbim, az csak a megjátszodtamnak a kedvenc időtöltése.

A két valóság egybeolvadhat. Azon kezdtem el töprengeni, hogy talán nem is létezik 2 elkülöníthető valóság, csupán egy, és amit leírtam teljesen természetes: tulajdonképpen minden ember így van, ezt jelenti a személyiség, hogy valamit magunkra öltünk. Másfelöl fura érzés, a tudatosság. Pontosabban az, hogy nem tudok természetesen viselkedni, mert tudatosan cselekszem.

Lehet elbonyolítom és ezért vagyok összezavarodva? Minnél többet gondolkodom erről, annál zavartabb leszek.



2016. ápr. 28. 16:35
 1/3 anonim válasza:
Attól függ, mennyi idős vagy? Fiatalon sokan keresik a személyiségüket, ez nem az őrület jele. Kicsit lazíts, ne gondolj folyton erre! Ha nem tudod mit gondolj a dolgokról, ne törődj vele, még nem kell mindent tudnod, hiszen nincs élettapasztalatod.
2016. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, a többség olyan mint te. Aki nem olyan, arról nagyon lerí, és mindenki kiközösíti, az egyedi viselkedése miatt.
2016. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem például pont, hogy mindenki személyiség nélküli "gépnek" hisz, pedig ellenkezőleg. Nem akarok olyan lenni mint ők. Ők nem mások mint egy utánzó gépek, se személyiségük, se semmijük. Az egésznek az oka a gyávaság. Félnek mások lenni, mint a többség, mert akkor arra a sorsra jutnának, amit ők tesznek azokkal, akik nem olyanok, mint ők. Kérdező, ne félj!!! Nem kell, hogy külön személyiséget találj ki magadnak. Mert neked már VAN egy külön személyiséged. Csak annyiszor álcáztad magad másnak, hogy már fogalmad sincs, hogy milyen. Ha meg akarsz változni,a akkor csak egyet tegyél. Ne utánozz másokat. Ha más kinevet valaki/valamit, és te nem tartod viccesnek, akkor ne nevess rajta. Ha társad elmegy sörözni, és neked nincs kedved, akkor ne menj. Egyszerűen csak csináld azt, amihez kedved van. Ha nincs kedved semmihez, akkor csak ülj és bámulj magad elé. Idővel előjön a valódi személyiséged. És sokkal jobban fogod érezni magadat, mint ők. Nem kell szerepet játszanod. Anyád egy saját személyiséggel rendelkező emberként szült a világra, és nem egy utánzó gépként, aki birka módjára viselkedik.
2016. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!