Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szociális fóbia legyőzhető...

Szociális fóbia legyőzhető valahogy?

Figyelt kérdés

Nem tudok csak úgy, kötetlenül beszélgetni egy idegennel, előtte forgatókönyvet kell gyártanom a beszélgetés menetéről, mit és hogyan fogok mondani. Ez jellemző munkahelyen, boltokban, éttermekben, mindenhol...

Emellett halkan is beszélek, és hadarok, dadogok. Szeretnék magabiztosabb lenni, voltak időszakok, amikor fel mertem vállalni a véleményemet, mertem beszélni, de aztán valahogy mindig visszatalálok a régi szokásaimhoz, és elnyomnak. Mit tegyek???


2018. júl. 25. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Legyél főnök valamelyik cégnél.

Hidd el pár év után nagyképű magabiztos arcoskodóvá válsz.:D

2018. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok segíteni, de írok ide, mert pontosan ugyanabban a cipőben járok mint te. Szolidaritás, vagy valami hasonló :)
2018. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Léteznek módszerek a fóbiák hatékony feloldására, de én személy szerint nem vagyok pszichológus, szóval túlságosan nem szeretnék okoskodni ebben a témában, viszont személyes tapasztalatot írhatok. Engem egyébként diagnosztizáltak szociális fóbiával (pontosabban generalizált szorongásos zavarral, amibe ez is beletartozik), sok egyéb mellett, és kb. évtizedes tapasztalatom van vele. Rengeteg ideig nem javult semmit, mert ebbe az "én tehetetlen vagyok, nem lehet megváltoztatni" állapotba süllyedtem, amiből egyébként tényleg nehéz kilépni, és könnyű visszaesni. Nekem azok a helyzetek segítettek az elején, mikor számomra "biztonságos" környezetben lehettem emberek között. Pl. közeli barátokkal, családdal és az ő ismerőseikkel, olyan helyen amit ismerek/szeretek, olyan helyzetben, ahol nem szegeződik óriási figyelem egy-egy emberre, hanem megoszlik a társaság tagjai között, és amiből tudtam, hogy kiléphetek/hazamehetek, ha nem bírom. Nem mindig könnyű ilyet kialakítani, de szerintem abszolút érdemes törekedni rá, és ezzel kezdeni. Azt vettem észre magamon, hogy teljesen átalakulok, ha érzem, hogy az adott társaság, amiben vagyok (nem nagyszájú) és talán még bizonytalanabbak, mint én, szerények, ők is zavarban vannak kicsit. Ilyenkor automatikusan elkezdtek beszélni, hogy az ő szorongásukat oldjam, valószínűleg mivel tudom milyen rossz, és szeretnék könnyíteni mindenki helyzetén. Egyetemen volt egyébként többször ez, mikor közös feladatot kaptam addig ismeretlenekkel. Egyébként ilyen pizzarendelés, hivatalos ügyintézések, boltba járás stb. kapcsán még mindig lever a víz, de ez viszont szerintem valamilyen szinten, ami még viszonylag egészségesnek mondható, sok mindenkiben benne van.

Tudom ez nem sok minden, de remélem valamit segít. Kitartást :)

2018. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is shocfóbos vagyok. Írj priviben légyszi! 🙂
2018. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

3+1 módszert ismerek amivel enyhíthető, mivel jómagam is ebben szenvedek.

Multivitamin és C-vitamin rendszeres szedése, egyrészt azért mert az agynak és a testednek szüksége van ezekre a vegyületekre ahhoz, hogy megfelően működjenek, az általános közérzeted jobb lesz ezáltal, de ez koránstem megoldás mert a szorongás neurológiai szintű, tehát ne várj csodát ez csak segít.

Aztán a sport/mozgás ami ugye elengedhetetlen ha kiegyensúlyozott szeretnél lenni ezt nem kell vázolni.

Ha férfi vagy akkor lehet, hogy ez hülyén hangzik de csak ritkán maszturbálj, nem hazudok azzal hogyha azt mondom, hogy Muhammad Ali is jó ideig nem recskázott a meccsei előtt, a tesztoszteron szint ezáltali növelése jó módszer arra, hogy magabiztosabb legyél és tisztábban láss. Tapasztalataim alapján nem leszel két lábon mozgó kanos állat, jól fogod magad érezni.

+1 Egy jó kövér joint csodákra képes.

Ezek az én módszereim, lehet neked is segítenek. Pszichológus ezzel nem tud rajtam segíteni mert ahhoz az agyamat kéne kikapcsolni mert sokat szoktam gondolkodni és túl is gondolom amit lehet, tehát a társas szituációkat is, vagy le kéne szedálni, egyik se opció nálam.

2018. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudtam legyőzni, legalábbis gyökeres változást nem tudtam elérni.
2018. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!