Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnál is van ilyen? Sértődés,...

Másnál is van ilyen? Sértődés, mert segítséget várt volna el, de nem szólt?

Figyelt kérdés

Sokszor észrevettem ezt családi körökben, nálunk is, kifejezetten főzés, takarítás, stb témakörben.



Mai eset:

Apum főzött (lecsót), én bent voltam a szobában. Kimentem inni, mire megjegyezte, hogy igazán sokat segítettem neki...

Teljesen meglepődtem. Szóltam, hogy hát de nyugodtan szólhatott volna, akkor jöttem volna.

Erre: nem vagyok már gyerek, hogy szólni kelljen.


Itt lenyeltem a további: miért, gyerekkoromban se voltam jó gondolatolvasó, vagy mi?


Bármikor szívesen segítek bárkinek, illetve a saját dolgaimat meg elintézem, ha nekem kell kaja, akkor felállok és megcsinálom, nem sírok anyámnak, hogy főzzön, vagy ha mosni kell a ruháimat, akkor megteszem, illetve megkérdezem, hogy nekik van-e mosnivaló, stbstbstb.


És ha nekem kell segítség, akkor szólok, hogy valaki jöjjön, légyszi, nem pedig magamban puffogva várom, hogy rájöjjenek, hogy mit akarok.


Nem értem... Vagy ez csak nálam van így, hogy szólok, ha kell valami?


2018. júl. 26. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére nem volt ilyen. Egyébként undorító viselkedés, nagyon kiakadnék tőle.

Különben mit drámázik apukád egy lecsó megfőzésén? Aki ennyi munkához is segítséget vár, az Mátyás három lustájához hasonló.

Majd ha vasárnapi ebédet csinál és 20 szelet rántott csirkét akar készíteni, akkor már van értelme szólnia, hogy te panírozd be, amíg ő a levest meg a rizst főzi, meg a salátát készíti, meg a süteményhez a krémet kevergeti.


Ilyen helyzetben én valószínűleg mérgesen visszaszólnék, hogy ha azt akarta volna, hogy segítsek, akkor szólt volna, de nem ezt akarta, hanem csak kötekedni akart.

2018. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nlunk is volt... én ilyenkor csak nevettem egyet és csináltam a dolgomat tovább, ő meg puffogjon csak...


Hülyékkel nem jó leállni vitázni, és többek között az ilyen viselkedés miatt húztam el otthonról 21 évesen.

2018. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!