Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amit csinálok, az lehet...

Amit csinálok, az lehet valami depressziós betegség vagy csak egy egyszerű hiszti?

Figyelt kérdés
A pszichológusom szerint amit csinálok, az hiszti.Mert sokat sírok, és ráadásul olyan dolgokon, amiken más nem akadna ki.Mindent rosszabbnak ítélek meg, mint ami.Én úgy érzem,hogy egyedül vagyok, és hogy nincsenek barátaim(közben akik ismernek azt mondják h engem mennyien szeretnek,de én ezt nem érzem...).Ha mondok valamit, az emberek kb észre se vesznek.Lassan nem merek sehova se elmenni, mert attól tartok, rosszul fogom érezni magam.Tehát igazából ilyen kisebbség érzeti gondjaim vannak, csak az a baj, hogy régen tudtam, hogy jobb a helyzet, mint ahogy megítélem...most viszont úgy érzem, hogy valóban olyan rosszak a dolgok, mint ahogy gondolom. Fogalmam sincs, miért váltam ennyire negatívvá, és hogy hogy lehet ebből kijönni. Kezdenek az emberek megutálni a sírásos kirohanásaim miatt és eltávolodok a barátaimtól. Régen mindig mosolygós és nyitott voltam, most zárkózott lettem. Azzal vagyok elfoglalva, hogy milyen jó volt a múltban, most meg milyen rossz lett minden. HA ez csak egy egyszerű hiszti,akkor jó lenne már kinőni:)
2012. ápr. 7. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig ez tipikusan depressziós tünet. Csodálom, hogy a pszichiátered ezt nem ismeri fel. Talán váltanod kellene. A Moksa elixírt próbáltad már a betegségedre? Próbáld ki.
2012. ápr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

hiszti, nem depresszió. A depressziónak vannak fiziológiai jelei is, nem csak a rosszkedv és sírás.

Ez valami amibe bele lovalodmagad és egyre mélyebbre rágod magad benne.De csak te tudsz kijönni belőle.

(én is pszichológus)

2012. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez bőven csak hiszti.

Én papír szerint depressziós vagyok, mégse bőgök :)

Keress szépen valami hobbit, és próbálj meg vigyorogni ahogy mindenki más teszi. Nem is olyan nehéz.

2012. ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm nektek:) akkor már csak rá kell jönnöm,hogyan kell pozitívan szemlélődni:)
2012. ápr. 7. 10:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, nincs fizikai problémám, max a hasam szokott sűrűn fájni, de azt inkább az idegeskedésre fognám.
2012. ápr. 7. 10:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom a pszichológusod is mondta, ez egy ördögi kör.Ha egyszer átszakítod akkor már elindulsz felfelé.

Akarj jókedvű lenni és társaságban lenni. Ennyi az egész (tudom nem könnyű, de rajtad múlik)

2012. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt érzem...h benne vagyok egy ördögi körben, és nem tudom, h törjek ki. A gond az, h úgy érzem, nincs kiút belőle. De most h írtad, h meg lehet csinálni...megpróbálom:) úgyh köszönöm:)
2012. ápr. 7. 11:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha van egy barátod, neki elmondhatod, hogy most kis segítség kéne és menj velepárszor. De ne akaszkodj rá,ő csak kis segítség.
2012. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy jöttem ki ebből, hogy elkezdtem nagyon keményen dolgozni nyári munkán(16 évesen) és aztán hasznosnak éreztem magam, mert azt tettem, amit sokan feladnak, én meg teljesítettem. Próbálkozz elérni célokat, és ha sikerülnek légy büszke magadra. Ne tedd azonban túl magasra a lécet.
2012. ápr. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez valóban jó ötlet...:) vannak is céljaim... csak fogalmam sincs, h elég jó vagyok e hozzá... h meg tudom valósítani. Ha tényleg elhatároznám, h meg fogom csinálni, és biznék magamban, h képes vagyok rá... még sikerülhet is. kicsit úgy képzelem el a helyzetem, mint amikor egy ember egyhelyben áll, mikor már lépnie kéne...habozik h na akkor maradjon vagy menjen tovább... és csak annyi lenne h elindul. És addig addig gondolkodik h ...végül lekési az időt, amíg mehetett volna... egy-két helyzetben így érzem magam:)
2012. ápr. 9. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!