Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki állítólag éhezteti...

Ha valaki állítólag éhezteti és vagdossa magát a súlya miatt, mégis napi 2 teljes alakos képet kitesz, az mi miatt lehet?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki elviekben vagdossa magát, alig eszik, utálja az alakját, de mást nem látni mint haspólós teljes alakos képeket.
2018. júl. 26. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
feltűnési viszketegség
2018. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is néha utálom magam, mégis szoktam képet posztolni magamról közösségi oldalakra. Nem látok ebben ellentmondást.
2018. júl. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
De ha utálja a testét annyira hogy vagdossa magát érte,akkor nem lenne jobb inkább edzeni,diétázni?
2018. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi mozgatja az ilyeneket, de van egy csaj, aki nem kicsit anorexiás, láttam már teltebb múmiákat (komolyan, annyira vékony, hogy van, aki sokkal teltebben hal éhen, jó genetikája van az élő csontvázsághoz) és állandóan magát posztolgatja. Mondjuk szerintem ő tetszik magának... De lehet, hogy a barátnődnek ez önbüntetés, motiváció - vagy annak bizonygatása, hogy ő RONDA, igenis jogos, hogy boldogtalan legyen önmagával. Van, aki szereti rosszul érezni magát vagy hogy fogalmazzam meg az ilyen ferde dolgokat. Van, aki azért önsorsrontó, mert valami okból neki ez így szimpatikusabb, nem azért, mert csak gyenge. Sok ember a betegségét is imádja, panaszkodik róla napestig, de láthatóan élvezettel, másokra licitálva...


Pszichológusnak kéne elemeznie a problémáit, mi itt 2 sorból ezt nem tudjuk megtenni.

2018. júl. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt van, mert beteg az agya.
2018. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat nalunk kicsikent altalanosba meg volt hogy divat is volt ez a vagdosom magam dolog... de amugy aki igazabol vagdossa utalja magat az depresszios aki depis az viszont nem fog kitenni ilyen kepeket... ugy hogy az elso valaszolonak van igaza feltunesi viszketetseg!
2018. júl. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Kívülről nézve úgy látszik, hogy a nárcisztikus személyiségnek nagy az önbizalma, holott gyakrabban éppen az ellenkezője, az alacsony önértékelés az igaz." - wikipédia

+ anorexiás vagy/és bulimiás, illetve öncsonkító.

A kiscsajnak pszichiáterhez kéne járnia. Mondjuk én egyszer azt olvastam, hogy az öncsonkítók vagdosással vezetik le a stresszt, ennek pedig az oka, hogy valami durva trauma érte őket. A Viszony című hbo sorozatban is vagdossa magát a főszereplő csaj, mert meghalt a fia. Azért ritkán szokta valaki vagdosni magát, mert nem elég vékony, bár reméljük csak ennyi oka van. Szóval ha tudsz róla, hogy a kiscsaj ilyet tesz, akkor szólj a szüleinek vagy a tanárnak, mert szerencsétlen beteg.

2018. júl. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!