Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha állítólag ilyen csóró az...

Ha állítólag ilyen csóró az ország, akkor miért van az, hogy szinte minden fiatal autóval jár?

Figyelt kérdés
25 vagyok és egy nagy vidéki megyeszékhely egyetemére járok a mai napig busszal annak ellenére, hogy a szüleim szerintem nem csórók. Édesanyám 200k körül, édesapám pedig 150-200 körül keres átlagban (télen nem dolgozik). Viszont csak egy régi +20 éves kocsink van és azt is éppen fenn tudjuk fenntartani. Persze diákmunkából össze tudtam volna spórolni az évek alatt fél milliót, de kiszámoltam a fenntartási költségeket és horribilis összeg jött ki, amit csak egy diplomás fizetéssel lehetne állni. Most a szüleim ilyen csórók vagy mindenki más ilyen jól áll anyagilag? A buszból nézve rengeteg kis tejfölszájú kölyköt meg filigrán kiscsajt látok nap, mint nap +5-10 milliós SUV-ket /crossover-eket vezetni és egyszerűen nem tudom megérteni, sokan hogy tudtak ilyen életszínvonalat kialakítani maguknak. Amikor meglátok egy japán crossovert (Honda CRV, Nissan Qashqai) 95%-os biztossággal megmondom, hogy egy fiatal lány vezeti. Oké, tudom 25 évesen már rég kellene dolgoznom (ha nem bukdácsoltam volna), de legjobb esetben is 23 éves lehettem volna, amikor végzek. 2 év alatt pedig egy pályakezdő fizetésből kvázi lehetetlen összegyűjteni egy ~4-5 milliós kocsira (fenntartásról nem is beszélve). Mi a titkuk ezeknek az embereknek? (̶é̶s̶ ̶a̶k̶k̶o̶r̶ ̶m̶e̶g̶y̶ ̶a̶ ̶s̶í̶r̶á̶s̶,̶ ̶h̶o̶g̶y̶ ̶m̶i̶l̶y̶e̶n̶ ̶s̶z̶*̶*̶ ̶a̶z̶ ̶é̶l̶e̶t̶s̶z̶í̶n̶v̶o̶n̶a̶l̶ ̶m̶e̶g̶ ̶r̶e̶n̶g̶e̶t̶e̶g̶ ̶e̶m̶b̶e̶r̶ ̶m̶e̶n̶e̶k̶ü̶l̶ ̶a̶z̶ ̶o̶r̶s̶z̶á̶g̶b̶ó̶l̶,̶ ̶m̶e̶r̶t̶ ̶n̶e̶m̶ ̶l̶e̶h̶e̶t̶ ̶m̶e̶g̶é̶l̶n̶i̶)̶

2018. jún. 4. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

25 évesen már minimum 3 év tapasztalatodnak kellene lenni.

Előbb karriert kezd el építeni,mert sokan a te korodban tényleg már kocsit lakást vesznek.

Én a te korodban már medior mérnök voltam,egyetem mellett nappali tagozaton full time meló.

Piacképes szakmájuk van ez a titok.

Nekem volt egy vezetőm 32 éves több lakása van,BMW,ilyen olyan fiszem dolgok,homárt vacsizott nagyon sokszor,a cég küldte jobbnál jobb konferenciákra.

Teperned kellene,plusz elmenni dolgozni és hajtsd magad szét,lássák,hogy akarsz.

Te is komoly verdában fogsz ülni akkor.

2018. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
előző, nem lehet véletlen, hogy 34%-ot kapsz a válaszaidra...ekkora baromságot már rég olvastam
2018. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ne az egyetemistákkal mérd össze magad, ott a többség eleve a jól szituált családokból kerül ki és kevesebb az elsőgenerációs diplomaszerző. Nézz körül a buszon, vonaton, hogy rajtad kívül, milyen sok fiatal utazik. Ha jó szakmád lesz majd te is veszel magadnak. Egyébként az autó Magyarországon státusszimbólum, és sokan egy csomó mindenről lemondanak vagy rengeteget dolgoznak, csak hogy egy autóval járhassanak. A jóval gazdagabb országokban pl. Hollandia, Dánia sokkal kevesebb az egy főre jutó autó, helyette tömegközlekednek, a városokon belül meg biciklivel járnak. És nem feltételezik róluk, hogy azért mert ne tellene nekik autóra.
2018. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egy 15 éves középkategóriás autót venni 400k-ért nem egy nagy dicsőség. Menj ki Ausztriába és ha nem vagy hülye észre fogod venni a különbséget!
2018. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megfogták a munkavégét. Tanulás mellett eljárnak kukoricát címerezni, meg epret szedni. Gyűjtöttek a malacperselybe.
2018. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

ez többnyire úgy megy hogy apuci valamit bizniszel nem feltétlen legális dologba kell gondolkozni

én pl tudok olyan gyereket, hogy áll az udvaron 4-5 fullos kocsi, bmw, merci, honda és társai van olyan, aminek golyó álló üvege van meg páncél borítása (ezt nehéz volt elhinnem, de olyan ismerősömtől is hallottam hogy tényleg van olyanjuk akinek bízok a szavába és személyesen látta, ő se nagyon hitte elsőre)

ezek pl lányokat futtatnak, mellette némi drogot is árulnak (nem épp minőségit ahogy hallottam) de jól élnek belőlle, a srác most akar majd kimenni külföldre és már ő is abba gondolkodik, hogy az apjától kér pár lányt és kiviszi őket magával, mivel ott jobb a kereslet


ez egy réteg aki megteheti, meg van akinek nagyon sok munkája van benne és megengedheti már magának, hogy vegyen olyan autót, házat stb... de a legtöbb az nem épp tisztességes munkából van fizetve

amúgy ha utána számolsz havi 350-400 az nem sok fizetés, ebből csak egy 100as majdnem a számla, plusz az élelmiszer, háztartási cikkek, a kocsi se szereterből megy, ha annyira rá érsz számolj utána, eléggé szarul jösztök ki és ez az átlag fizetés


persze van olyan apuka aki kap 400at havonta meg az anya mellette 200-250et

és azért havi 600-650 nem olyan rossz már főleg ha kapnak még néha utalványt is vagy valamit

de 400ból megélni 3-4fő lehetetlen (szinte)

2018. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne lehetetlen? Tegyük fel van egy 6 millás autó, abból alapból alkud valamennyit, nem listaáron veszi.

- Hitel

- Hitel nélkül vesz autót részletre

- Használt autót vesz

- Nyerte

- Kapta valakitől ajándékba

- Külföldön összeszedte rá a pénzt 1-2 év alatt

2018. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Piacképes szakma kell.Elismerem az én munkám nem éppen jól fizetett.Ápoló vagyok egy pszichiátrián.De én jutottam munkához a leggyorsabban a volt osztálytársaim a közül.Aki még gyorsan munkához került egy villanyszerelő haverom,meg egy két haver aki mérnöknek tanult.Piacképes szakma kell ennyi,persze az se árt ha hiányszakma is.Nem vagyok jól fizetettet de nem is panaszkodóm,birtam autót is venni,igaz nem zsír új,de nem hitelre vettem.Amúgy sok suvos gyerek apa suvjával jár.Volt egy ilyen osztálytársam mindig menözőt hogy az a ő suvja de amikor össze törte mert be volt tépve gyorsan kiderült hogy apa suvja volt,csak az apja sérülés miatt átmenetileg nem tudod autót vezetni.
2018. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágom, én nem vennék sose SUV-ot, max valami VW konszern kombit vagy valamilyen japán sportosabb kocsit.

Ezeket a SUVokat nagyon gyorsan leharcolják, a japánok meg rondák is.

2018. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt valaki jól mondta, aki tud az mind lop.
2018. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!