Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Min múlik az önbizalom? Azon...

Min múlik az önbizalom? Azon gondolkoztam, hogy az önismeretnek semmi köze nincs hozzá. (lent)

Figyelt kérdés

Él egy klisé a fejemben, miszerint az önbizalom alapja egy jó önismeret. Viszont van rengeteg lecsúszott magyar és kisebbségi, akik énekelnek az utcán, káromkodnak, simán felszólalnak csomó ember előtt és megnyilvánulnak a saját őszinte (akár paraszt) stílusukban.


Ezek az emberek annyira buták, hogy kétlem, foglalkoznak tudatosan az önismeretükkel.


De akkor mi köze van ennek az önbizalomhoz?


Jelenleg arra jutottam, hogy alapból mindenkinek ugyanakkora önbizalma van, de a gondolatok "számától" függ az illető fejében, hogy mennyi önismerettel lehet visszaszerezni a kezdeti önbizalmat.


Minél értelmesebb valaki és többet elmélkedik, annál inkább hajlamos kevés önbizalommal rendelkezni.


Ha van véleményed, elmondod kérlek? Kíváncsi vagyok, mert valamit nagyon kavarhatok :-)


2018. júl. 28. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van önbizalmam.Azt is tudom ez honnan ered ... Anyámnak volt mindig is önbizalma,ezt láttam gyerekként,és ez a minta ragadt rám.
2018. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem önismereten múlik az önbizalom. Magamat szerintem jól ismerem, mégis félénk és visszahúzódó természettel rendelkezem. Ahogy mondtad, vannak olyanok, akiknek pont fordítva van, nem ismerik magukat túlzottan, mert nem is érdekeltek benne, de azért rendelkeznek magabiztossággal, hatalmas egóval. Az ilyen emberek szerintem utálnak gondolkodni, unalmasnak tartják és minél hamarabb keresnek valami elfoglaltságot, hogy elkerüljék az elmélkedést. Viszont ismerek olyan embert, aki rettenetesen eltakarja önmagát, beszólogat mindenkinek, magabiztosnak mutatja magát és idegesíteni is tud rendesen. Ahogy egyre jobban megismertem, látszott rajta, hogy ő is inkább elmélkedős típus, de mivel retteg attól, hogy nem fontos senkinek, ezzel jelzi, hogy ő is jelen van. Én is rettegek az egyedülléttől, de én ezt a szintű megjátszást sosem tudnám megvalósítani, mivel nehezen hazudok.
2018. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki az utcán énekel nem feltétlen csattan ki az önbizalomtól:) létezik a félénk agresszív típus is:) Sőt sokan a gyengeségüket agresszióval fedik, mert látják, hogy ez működik. A magyarok körében ez elég általános jelenség.


Nem mondanám, hogy az önbizalom alapja az önismeret, de van egy szerintem nagyon igaz mondás: ha magad megismered, a világot is megismered. Alapból pedig saját magad megismerése a legegyszerűbb. Én nem sok módszert használok az önismeretem növelésére: 1. mindig meg lehet minden szituban kérdezni (akár magadtól), hogy miért?, ha ezt rendszeresen megkérdezed, előbb-utóbb válaszaid is lesznek és ez segít a világot megérteni. 2. Egy ősi módszer, bár nem feltétlen világos, hogy mi a szerepe a modern világban, nekem mondjuk bevált: mindig azt kell mondogatni egy-egy helyzetben, hogy aki most vagy, az nem a valós éned, azaz nem, nem ez nem te vagy. És akkor megismered legalább azt hogy milyen szerepeket játszol az életben. 3. ez a keresztapából van. Miszerint minden beszélgetésben próbáld megérteni, hogy a másik mire gondol. Nekem ez volt a legnagyobb segítség. Ez annyira jól működik most, hogy nagyon ritkán találkozom olyan emberrel, akinél nem tudom rövid időn belül, hogy mi a motivációja.

2018. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Gondolkozom tovább ezeken :-)

2018. júl. 28. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Muszáj ismerned magadat, hogy tudd meddig érnek a képességeid és mikre vagy képes! Ha ez megvan, akkor jöhet az, hogy mennyire mersz kiállni magadért és másokért, milyen érveket tudn felhozni a tudásoddal, illetve mennyire akarsz középpontban lenni és kockázatot vállalni azzal, ha lenne egy ilyen meg nyilvánulásod.

Személyes tapasztalatot is elmondok. Világ életemben védtem azokat, akiket elnyomnak vagy akikkel igazságtalanul bánnak például a suliban, amiből volt már pár rossz húzásom. De akkor is folytattam annak ellenére, hogy rettegtem megmutatkozni mindenki előtt. Aztán amióta varázslatos pillanatokat éltem át és élek át (főleg a párkapcsolatomban), azóta azt érzem belülről, hogy teljesen felszabadult vagyok és tényleg van önbizalmam. Nekem erre volt szükségem, de lehet, hogy másnak más dolgokra vagy személyekre van szüksége!

2018. júl. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Viszont van rengeteg lecsúszott magyar és kisebbségi, akik énekelnek az utcán, káromkodnak, simán felszólalnak csomó ember előtt és megnyilvánulnak a saját őszinte (akár paraszt) stílusukban. - Ez nem önbizalom, inkább csak elszántság, szerintem. Ki akarnak harcolni valamit.

Úgyhogy ennyire ne tévedjünk! Az önbizalom - szerintem- igenis az önismereten alapul! Vannak úgymond nagyszájú emberek, de ott sem az önbizalom dominál, hanem valami más, például agresszivitás. Ilyen például az anyám. Fingj@ sincs róla H mi az az önbizalom, eszik- e vagy isszák. Viszont világ életében nagyszájú volt. Nagyanyám, anyám anyukája szintén nagyszájú volt! Inkább nevezném bátorságnak, vakmerőségnek, csak épp önbizalomnak nem!

Lásd én már épp az ellenkező természetűnek születtem. Félénk vagyok, magamba forduló, önbizalom hiányos. Pedig sokkal értelmesebbnek tartom magam anyámnál. Mondjuk nekem ilyen az alaptermészetem. Tudom, hogy nem vagyok képes megvédeni magam, bizonyos szituációkban. Úgy értem nem vagyok nagyszájú. Sem bátor. Ott van hogy tudom, azaz ismerem magam. Kerülöm a konfliktusokat! Szóval az önbizalom önismereten alapul. De van még sok más meghatározó dolog is. Például valakinek magas önbizalma lehet akkor is, hogyis magyarázzam.. ha tudja hogy van védelmező háttere. Van akikre számíthat- kapcsolatai vannak. És ez az " önbizalom" nem az ő érdeme, hanem szerencsés csupán. A valódi önbizalom az, hogy tisztában vagyok a képességeimmel, nem várt szituációkban is ki tudom vágni magam problémázás nélkül, mert tudom, hogy annyira jól forog az agyam. Így biztos vagyok magamban! Feltalálom magam bármi is adódik. Szerintem erről szól, legalábbis erről kéne hogy szóljon. Én úgy gondolom többféle lehet az emberek önbizalmának a forrása. Mondok egy másik példát. Elég magas önbizalmam van, azért mert magas iskolám van, magas pozícióban vagyok, és a családom is jómódú, valamint jó hírnévvel rendelkezik. Tudom hogy mindig lesz munkám, sosem csúszok lejjebb. Így nincs miért szoronganom, tehát logikus hogy a fellépésem is határozott.

2018. júl. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!