Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az önbizalom hiányosok miért...

Az önbizalom hiányosok miért próbálják lenézni azt a személyt, akinek magas az önbizalma?

Figyelt kérdés

Tán van bennük valamiféle irígység?

Attól hogy,magas az önbizalmam jó és becsületes ember vagyok.


2014. okt. 11. 15:59
 1/8 2xSü ***** válasza:
100%
Ha önbizalomról van szó, akkor nincs semmi gond. Ha dicsekvésről, beképzeltségről akkor van gond. De mindent lehet úgy tálalni, hogy azt a másik is jól értse, kellő alázattal, és szerénységgel is lehet beszélni a saját képességeidről, eredményeidről, vágyaidról, és azok megvalósításának lépéseiről.
2014. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem próbálják lenézni. Inkább zavarja őket, ha ez az önbizalom túlzottan kidomborodik. Az önbizalom éppen azt jelenti, hogy nincs szüksége az illetőnek külön kérkedésre, saját képességei emlegetésére, ő elvan kiválóan akkor is, ha senki se veszi észre a képességeit. Viszont egy önbizalom hiányos éppen arra vágyik folyamatosan, hogy vegyék észre, ha valamiben jó.
2014. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lol.
2014. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vree ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, de így látatlanban ez nem önbizalomnak tűnik, hanem önhittségnek. :p


Az önbizalom és a szerénység nem zárja ki egymást. Ha erős az önbizalmad, akkor szükségtelen folyton mutatnod, hiszen nem szorulsz rá külső megerősítésre.


Nem tudom ki próbál téged lenézni, mert nem írtál részleteket. Én sose láttam, hogy "az önbizalomhiányosok" (társadalmi osztály) ilyet tett volna. Nem lehetetlen, ahogy az sem, hogy valóban irigy valaki rád, de ezt ennyiből hogy találhatnám ki? Nem fogok látatlanban rábólítani, hogy igen, irigy valaki rád, úgy, hogy nem is mondasz róla semmit.

2014. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Athlon77 ***** válasza:
Az én tapasztalatom inkább pont az ellenkezője a kérdésben megfogalmazottaknak. Inkább az önbizalom hiányban szenvedőket szokták lenézni. Ezzel is tovább méllyítik számukra a gödört.
2014. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez főleg nőkre vonatkozik..Tehát őket zavarja valamilyen szinten hogy én jól érzem magam a bőrömben és senkivel sem cserélnék...Ezt miért nehézkes számukra megérteni?


Így van nekem semmilyen megerősités nem kell kívülről,mert hiszek magamban sőt tudom hogy értékes személy vagyok.Ez ugyanúgy megvan mindenkiben úgyvélem...

2014. okt. 12. 07:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha tényleg nem idegesítően nyomod, csak valami kapcsán tettél egy ilyen kijelentést hogy nem cserélnél senkivel, akkor jah, néhány ember tényleg felhúzza magát ezen. Énis egyszer itt a tudományokban szóba hoztam hogy átlag feletti az iq-m (ami nem egy hűde nagy dolog), mert épp arról volt szó, hogy mennyire nehéz programozónak lenni, és páran teljesen kiakadtam hogy hogy mondhatok ilyet, milyen nagyképű vagyok :D


Viszont néhány embernek idegesítően nagy arca van, és emiatt nem lehet velük vitázni dolgokról, nem lehet meggyőzni őket, nem lehet segítséget kérni, nem lehet segíteni nekik, mert mindenből ezt akarják kihozni hogy ők mekkora arcok.

2014. okt. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Irigység miatt. Én magam is jártam ebben a cipőben. Bizonyos történések elpusztították az önbizalmamat, egyik pillanatról a másikra más ember lettem, nulla önbizalommal. Nem szándékos, talán valami "védekező mechanizmus" volt a mélyről jövő irigység. Szerettem volna magabiztos, kiegyensúlyozott emberek helyében lenni és nem folytan azon agyalni, hogy mit és hogyan csináljak, vajon mások mit gondolnak rólam. Simán ösztönösen akartam viselkedni de nem ment. Mindenkit versenytársnak képzeltem. Azóta az önbizalmam szinte már tökéletes és utólag visszatekintve látom, hogy a lenéző gondolatok és tettek kizárólag az önbizalom hiányból fakadó irigységból adódtak. 25F
2014. okt. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!