Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire nagyravágyó nép...

Miért ennyire nagyravágyó nép és beképzelt emberek a magyarok?

Figyelt kérdés

Biztos lesz köztetek, akik imádják a magyarokat, ami érthető hisz honfitársaink. Tőlük előre is bocsi.

De komolyan egyre jobban foglalkoztat, hogy miért van az a magyarok közt, hogy mindenki a másikkal foglalkozik. Nekem sincs hatalmas önbizalmam, olykor kisebbségi érzetem van. És azt tapasztalom a kisebb városokban, hogy mindenki megbámulja a másikat, összesúgnak az ember háta mögött, kuncognak rajta. És a baj az, hogy csak kuncog, de alaptalanul. Ha valaki kövér, az a baj, a ruhája a baj, a haja, a bőre. Igen, legyen valaki ápolt és tiszta, ha emberek közé megy, de a kövérség nehogymár bűn vagy nevetséges legyen. Én sem vagyok hajszálvékony, de dolgozom épp eleget hogy megtehessem, hogy finomakat egyek. Szóval nemtudunk semmit arról az emberről akit épp a padon ülve kinevetünk, mert dundi, de ítélkezünk. Én nem, de nagyon sokan igen. Nagymamám, aki anno felnevelt, mindig azt mondta, az ember tökéletes, hisz Isten a saját képére formázta. (tudom vallási duma, akinek nem fekszik, elnézést :)

Nektek mi a véleményetek erről? És a magyar ilyen mentalitással akar sokat és nagyot szakítani az életben. gazdag lenni, tanult és sikeres. De ha már most itt tartunk, hogy a fiataljaink kerülik a munkát, a szülőn élősködnek 20 meg 30 felett is. Csak a diszkó meg a csajok/pasik, ez szerintem kiábrándító.


Írjátok le a véleményeteket, nagyon kíváncsi leszek és mindenki hozzászólására fogok válaszolni, előbb utóbb.


Köszi előre is a hasznos és kulturált válaszokat. Szép hetet mindenkinek :)



2018. júl. 29. 19:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Egy nagyon erős általánosítás van megfogalmazva a kérdésben, nem mindenki ilyen, az egész téma helyzet, szituáció és emberfüggő. A lényeg, hogy senkit szem szabadna megíténi a kinézete, külső tulajdonságai alapján, csak a jellemnek és a tetteknek kéne számítaniuk.
2018. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Persze, ugyanis nagy általánosságban a magyarok 80%-ára ez a jellemző.
2018. júl. 29. 22:42
 13/22 anonim ***** válasza:
7%

Mi az h élősködnek? Ja persze mert arról szó sincs h a fizetések szarok, lakást bérelni 200, venni 30 milla... és akkor csak egy szar lakás. ( bár vidéken olcsóbb ez igaz, de a bérek is biztos pont ugyanolyan jók mint pesten)

Mennyi is most a nettó átlag kereset? 130?


De ja csak azért nem költözik el otthonról senki mert lusták és nincs kedvük. Nem azért mert nem tudnák eltartani magukat.

2018. júl. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Magyarázd meg nekem hogy mennyi pénzből lehet vagy nem lehet megélni. Sose akarok gyereket, 100E Forintból plusz havi 50E jattból kiskirályként élek, 18 évesen a saját tehermentes házamban, amit falun vettem 6 millióért, ami pénzt örököltem. Jaa, hogy jó helyre kell születni? Szentül igaz.
2018. júl. 30. 03:56
 15/22 anonim ***** válasza:
41%
Jó én meg egyszer szeretnék majd gyerekeket, és biztos nem akarok falun élni. Akkor én basz szam meg magam?
2018. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Isten ments! Nem mondtam ilyet csak kikérted a véleményemet én meg elmondtam. Kéretlenül te kezdtél el politizálni, én arra válaszoltam
2018. júl. 30. 12:45
 17/22 anonim válasza:
52%

Na magamra ismertem...

Én igazából azóta vagyok ilyen, amióta az önértékelésem is lenn van.

Ezt kéne megváltoztatni...

Akinek nincs önértékelése, az rosszabbul teljesít.

Ez, amit mondtál ez nálam legtöbbször egy vicc.

Igen, van olyan hogy kibeszèlem az embereket, de pl nem tenném ha mondjuk nem lenne a hangulatom olyan mèlyen.

Nyilván igyekszem változtatni, de addig míg nem lesz újra normális az önbizalmam, addig ez egy picit bennem fog maradni.

Pedig tényleg igyekszem, de néha elő jön belőlem.

2018. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok!


Igen, tényleg általánosítás, természetesen vannak ellenpéldák is a magyarok között, de tény és való, hogy a legtöbb magyar ilyen. És ez az élet minden területén kiütközik, legyen az baráti társaság, munkahely, iskola stb. Legdurvábban a munkahelyeken.. Engem pl. Nagyon elborzaszt annak a gondolata, hogy beuljek egy olyan munkahelyre, ahol kollégáim vannak. Ne értsétek félre, sok mubkahelyem volt már, nyilván dolgoztam együtt emberekkel...hát, egytől egyig mindegyik helyen a rossz tapasztalatból volt több.. A kollégák kedvenc időtöltése a másik kipletykálása, az életében való vájkálás volt, és ha nem jópofiztál nekik, hanem van tartásod, akkor te vagy az a bizonyos "fura új kollega". Szóval siralmas. Az emberek kibeszélik egymást, megbámulják a másikat, turkálnak a dolgaiban, irigyek a másikra. Van egy barátnőm aki kB. Minden egyes jó dologra ami történik velem irigy, de kB. Még arra is ha van egy új táskám, pedig 24 éves felnőtt nő. El tudom képzelni, hogy mindegyik nemzetben vannak ilyen emberek és nem csak a magyarokra jellemző ez... De az tuti, hogy a magyarokra a legjobban. Úgyhogy aki azt írta, hogy 80 százalékuk ilyen(asszem a kérdező volt), azzal maximálisan egyetértek. Volt szerencsém kB. 1 hónapot Angliában tölteni ezen a nyáron. Döbbenetes a mentalitásbeli kulonbseg... Én megértem, hogy itt alacsonyabb az eletszinvonal, és ez is sok mindenben kozrejatszik, de még így sokadik Anglia látogatásra is meg tudok lepődni azon, hogy mennyire mások ott az emberek. Nem bámulnak meg az utcán, metrón, buszon, nem méricskelnek, nem súgnak össze a hátad mögött. Tök mindegy mit kapsz magadra, mennyire passzolnak a ruháid, mennyire áll hülyén a hajad, milyen nemzetiségű vagy... Kutyát nem érdekel. Mubkahelyeken is az a lényeg, hogy elvegezd a dolgod, nem pedig az, hogy minél jobban beleturjanak az életedbe, ezt pedig a kint elő testveremtol tudom. Leszögezem, nem Angliát jöttem ide dicsérni, csak egy példával akartam élni, hogy máshol mennyivel jobb mentalitás van, mint kis hazánkban.

2018. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
52%
Én is hosszabb időt töltöttem külföldön, de Magyarországon élek. Szerintem amit leírtál, az nem a magyarok 80 százalékára, hanem az emberek 80 százalékára igaz, függetlenül attól, hogy melyik országról beszélünk. Jellemző egyébként, hogy a mindennapokban túlbecsüljök az ún. "nemzeti karakter" jelentőségét, pedig tapasztalatom szerint az emberek többé-kevésbé ugyanolyanok mindenhol.
2018. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hát, amennyit eddig én tapasztaltam a világból, és ahány nemzetiségű emberrel én találkoztam, az alapján azt gondolom, hogy a magyarokra ezek a dolgok fokozottan jellemzőek, sokkal jobban mint más nemzetekre. De az is biztos, hogy mindenhol vannak ilyen emberek, nem csak Magyarországon.
2018. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!