Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire nagyravágyó nép...

Miért ennyire nagyravágyó nép és beképzelt emberek a magyarok?

Figyelt kérdés

Biztos lesz köztetek, akik imádják a magyarokat, ami érthető hisz honfitársaink. Tőlük előre is bocsi.

De komolyan egyre jobban foglalkoztat, hogy miért van az a magyarok közt, hogy mindenki a másikkal foglalkozik. Nekem sincs hatalmas önbizalmam, olykor kisebbségi érzetem van. És azt tapasztalom a kisebb városokban, hogy mindenki megbámulja a másikat, összesúgnak az ember háta mögött, kuncognak rajta. És a baj az, hogy csak kuncog, de alaptalanul. Ha valaki kövér, az a baj, a ruhája a baj, a haja, a bőre. Igen, legyen valaki ápolt és tiszta, ha emberek közé megy, de a kövérség nehogymár bűn vagy nevetséges legyen. Én sem vagyok hajszálvékony, de dolgozom épp eleget hogy megtehessem, hogy finomakat egyek. Szóval nemtudunk semmit arról az emberről akit épp a padon ülve kinevetünk, mert dundi, de ítélkezünk. Én nem, de nagyon sokan igen. Nagymamám, aki anno felnevelt, mindig azt mondta, az ember tökéletes, hisz Isten a saját képére formázta. (tudom vallási duma, akinek nem fekszik, elnézést :)

Nektek mi a véleményetek erről? És a magyar ilyen mentalitással akar sokat és nagyot szakítani az életben. gazdag lenni, tanult és sikeres. De ha már most itt tartunk, hogy a fiataljaink kerülik a munkát, a szülőn élősködnek 20 meg 30 felett is. Csak a diszkó meg a csajok/pasik, ez szerintem kiábrándító.


Írjátok le a véleményeteket, nagyon kíváncsi leszek és mindenki hozzászólására fogok válaszolni, előbb utóbb.


Köszi előre is a hasznos és kulturált válaszokat. Szép hetet mindenkinek :)



2018. júl. 29. 19:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A minap egy érdekes jelenetnek lehettem szemtanúja a vonaton és rögtön eszembe jutott ez a kérdés:


Mellettem egy négyes hely egyik ülésén egy fiatal lány ücsörgött, a telefonját nyomkodta. Felszállt a vonatra egy nagydarab fiú két lány társaságában. Azok az igazi suttyó fajták, akiknél még egy csirkének is több esze van. Legalább annyi volt bennük, hogy még kérdezték, szabad-e az a három hely a lány mellett. Aztán leültek, az egyik lány a telefonját nyomkodó lány mellé, a fiú és a másik lány pedig vele szembe...és máris kezdődött a műsor. A lány aki a telefonos lány mellé leült mindenféle pofát vágott meg mosolygott a mellette ülő telefonozó lányra. Csatlakozott hozzá a fiú is, gúnyosan, félmosollyal az arcán nézett össze vele. Aztán a harmadik is becsatlakozott... Nevetséges volt az egész. Konkrétan hárman bámulták egymást gúnyosan mosolyogva, néha ránéztek a lányra, aki tényleg egész végig a telefonját a bújta, de gondolom észrevette, hogy rajta röhögnek, mert az ilyet nem lehet nem érezni. Mikor a telefonos lány felállt, hogy leszállna teljesen normálisan annyit mondott, 'bocsi' mivel helyet akart kérni a többiektől. Mikor kiengedték őt rögtön összenéztek megint, az egyik szőke pi. Csa még az arcába is temette a po. fáját, ami kB azt sugallta, hogy 'fuuu, de gáz volt ez a csaj'. Szegény lány vissza is nézett kétségbeesett arccal a három bunkora és látszott rajta, hogy tudta, hogy végig rajta szórakoztak. A szőke lány aztán rám nézett, látta, hogy milyen undorral nézek rá, aztán gyorsan elokapta a tekintetét. :D lehet, hogy ez máshol is így van, vagy máshol is előfordul, nem tudom. De mindenesetre ilyet még sehol nem láttam, csak itthon, és ez már a kismilliomodik eset volt... Szegény lány teljesen normális volt, az ég világon semmi baj nem volt sem a kinézetével, se a viselkedésével. Szerintem irdatlan nagy bunkók a magyarok (tisztelet a kivételnek), főleg a fiatalabb generáció( 15-20 évesek, de az idősebbek között is bőven akadnak ilyen s.uttyo p.rasztok

2018. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Sztem történelmi előzményekkel + a borzalmas magyar oktatással magyarázható.

a válaszokban látható kifogáskeresés és másokra mutogatás szintén nagyon jellemző a magyarok. egyébként jah, nekem az tűnik fel mindig, ha külföldivel beszélek, hogy tájékozottabb és szerényebb, mint az átlag magyar.

Sajnos a magyarok 80%-a olyan, mint egy nagyra nőtt beképzelt gyerek: nagyképű, beképzelt, tájékozatlan, kirekesztő, de a saját életéért lusta tenni bármit is

2020. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!