Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan tettétek magatokat...

Ti hogyan tettétek magatokat inmunissá bizonyos zajokra? Mennyi ideig tartott?

Figyelt kérdés

Példa - tegyük fel, valakit halálosan idegesít a toll kattogtatás hangja (amikor a tollat valaki ki be kapcsolgatja hogy a hegye ki-be menjen). Viszont gyakori stresszoldó társainak és így minden helyen előfordul. Ehhez a zajhoz hogyan tudná magát hozzászoktatni? Nem kifejezetten a toll kattogtatás a lényeg, akármilyen számotokra idegesítő zaj ,megszokásának története megfelelő a hozzászólás során. :)


Előre is köszönöm a válaszokat!



#tollkattogtatás
2018. júl. 31. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát vannak olyan zajok, amiket tudok tolerálni, másokat meg nem sikerült.

Pl. a szomszédom pár hónapja elkezdett birkákkal meg kecskékkel foglalkozni, egész nap kinn vannak az udvarban, megy a szüntelen bégetés-mekegés. Pár napig idegesített, aztán annyira megszoktam, hogy most már "hozzátartozik" az itthoni légkörhöz. Ha egy ideig nem hallom, át is lesek a kerítések, hogy hova lettek az állatok :D

Viszont amit nem tudok tolerálni, ha valaki hangosan csámcsogva eszik. Egyszerűen annyira irritál a hangja, hogy legszívesebben képen törölném az illetőt. Ilyen hangok még a köpködés, ha vki felszívja a taknyát, meg ha valaki rágóval így "pukkasztgatja" a buborékokat, legszívesebben lenyeletném vele.

2018. júl. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*immunissá
2018. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Falu végén nőttem fel, nekem koliba kerülve a forgalom zaja volt emészthetetlen éjjel, nem is igazán sikerült megszoknom, gyakran felriadtam rá. Egy évig kellett tűrnöm, utána tudtam parkolóra néző szobát igényelni.

Cserébe tudok 30 fokban aludni, tetőtéri szobában nőttem fel. A vendégeimnek inkább ez megterhelő.

Vannak szerintem zajok, amiket sehogy sem lehet megszokni.

2018. júl. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!