Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti melyik életmóddal értetek...

Ti melyik életmóddal értetek egyet inkább? Az ember éljen a mának és keresse a kalandot, vagy koncentráljon inkább a biztonságos jövőre?

Figyelt kérdés

Két felnőtt fiam van. Mindketten Ausztriába mentek már egy ideje, azonban a céljaik teljesen mások.


A kisebbik fiam: Mindig is nyughatatlan gyerek volt, aki sosem tudott sokáig egy helyben meglenni. Ő azért költözött ki, hogy a keresetéből világot lásson. A barátnőjével együtt azt csinálják, hogy dolgoznak kb. 8-9 hónapot egy évben, aztán vagy felmondanak, vagy fizetetlen szabira mennek, és 3 hónapig csak utaznak. Bejárták már az USÁt, Dél-Amerikát, idén Ausztráliába és Új-Zélandra mennek. Addig utaznak, amíg a pénzük el nem fogy, aztán visszatérnek Ausztriába, munkába állnak, azonnal tervezni kezdik és gyűjtenek a következő évi utazásra. Nagyon kalandos életük van, csodálatos helyeken járnak, de hiába vannak már lassan 4 éve kinn, semmi megtakarításuk sincs, mert minden pénz az utazásra költenek.


A nagyobbik fiam: teljesen az elletéte. Ők azért mentek ki a menyasszonyával, hogy pénzt gyűjtsenek. Szinte sehová sem járnak, csak arra költenek amire nagyon muszáj, és látástól vakulásig dolgoznak, állandó túlórákkal, hogy minél több pénzük legyen. Kiköltözése óta ugyanazon a helyen dolgozik, szépen felfelé menetelve a ranglétrán. Cél egy szép nagy családi ház megvétele, majd esküvő, gyerekek. Még haza is ritkán jönnek, és egy nagyon apró lakásban élnek. Országon belül sem utazgatnak, csak a munka körül forog az életük.


Az apjuk (férjem) a kisebbik gyerek életmódját pártolja inkább. Szerinte fantasztikus dolog, hogy ennyi élményben van része, most fiatal, ki kell használni minden egyes pillanatot, és ezek az átélt pillanatok megfizethetetlenek. Egyébként valóban így van, nem győzünk ámulni, amikor egy utazás után élménybeszámolót tart, meg fényképeket mutat. Ha gyerekei lesznek, bőven lesz mit mesélni nekik. Viszont én kicsit aggódom a jövőjéért. Ha egyszer majd nem utazik már többet, akkor rá fog jönni, hogy nincs semmi megtakarítása, sem egy biztos fedél a feje felett, az évek alatt megkeresett pénz mind el is ment.

A másik fiam az apja szerint pedig egy befásult, munkában megfáradt ember lesz, aki semmi jót nem látott a világból, csak az irodát meg a házát. Hiába lesz nekik saját ház, autó, család, ha közben meg unalmas és egyhangú az élete.


Szerintetek mi a fontosabb az életben? A ma, a lehetőségek, és a kalandok, vagy a távoli, kiszámíthatóbb, és biztosabb jövő?



2018. júl. 31. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is az élmények fontosabbak.

Fontosak a távlati célok is, de szeretem közben élvezni a dolgokat.

A nagyfiú még szakíthat a nőjével ezerszer és csak annyi marad meg neki, hogy robotolt, meg a pénz fele. A kicsitől senki nem veszi el az élményeit, akármi is történik.

2018. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sajnos manapság már a biztonságos jövő mint fogalom megszünt.


Irigylem a kisebbik fiadat szeretnék olyan lenni mint ő.

2018. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Más típusú személyek, hagyni kell őket, hogy éljék a saját életüket. Egyikőjükkel sem lesz gond. A kisebbik fiúnak lehet nincs megtakarítása, de talpraesett és szorgalmas, feltalálja magát. Aki 8-9 hónap alatt mindig összegyűjt ennyi pénzt az utazásokra és a következőben is már tudja, hogy meglesz, az céltudatos és tudja hogy mozogjon a világban.


A nagyobbiknak lehet nem olyan élményei lesznek, mint az öccsének, de neki más a fontos. Neki a család, a biztos jövő és az anyagi biztonság a lényeges. Hogy azoknak, akiket szeret, megtud adni majd mindent. Nem mondom, hogy nem fásulhat bele, de ez benne van.


A kérdésre reagálva, szerintem mind a kettő fontos. Ezért szoktam általában a középutat választani a legtöbb dologban, mert mindkettőben részed lehet - azaz az élmények is meglehetnek, és egyfajta biztonságot is érezhetek a jövővel kapcsolatban.

2018. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Is.


A nagyobbik fiad életminősége nevetséges. Van, aki meghal, de soha nem élt igazán.

2018. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Attól, mert kiépítik a biztonságos jövőt még nem feltétlen jelenti azt, hogy későbbiekben nem fognak lazulni. Én is ilyen vagyok, először ház, család, anyagi biztonság, majd ha ez meg van, akkor élvezni fogom az életet. Nagyon boldoggá tesz, hogy tudom van sok millió forintom és meg van mindenem ami kell és akármikor kiléphetek a munkából úgy, hogy rengeteg évig boldogulnék munka nélkül. Utazáshoz, túrázáshoz pedig nem kell sok pénz csak egy kocsi és szabadidő, aztán lehet világot látni.
2018. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a kettő között kellene hogy legyen a normális.

Én is Ausztriában élek, az az éves 5 hét fizetett szabi bőven elég arra hogy utazgassak. Emellett félre is lehet tenni, jövőre költözünk egy saját lakásba. Az hogy egész életükben albérletben élnek szerintem butaság, ennyi erővel azt a pénzt egy lakáshitelre is költhetnék, főleg az itteni alacsony kamatok mellett és az államilag támogatott lakások mellett hülye aki nem használja ki.

2018. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Vagy, hogy boldogok lesznek!
2018. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Is-is; lehetőleg mind a kettő legyen, mind a kettőre jusson valamennyi.

Egyébként nehéz kérdés; valszeg én is azt csinálnám, hogy nem utazgatnám el, hanem gyűjtögetnék saját házra, meg a gyerekeim jövőjére, hogy járhassanak pl szép ruhákban, amikben van önbizalmuk, mert nem valami gagyit adok rájuk, hanem választhatnának maguknak a kicsivel drágább ruhák közül is, és nem érzik magukat rosszul abban, amiben vannak. Szóval én inkább a biztonságos lakhatást, étkezést, szép ruházkodást helyezném előtérbe a kirándulásokkal szemben. Meg 1-2 X el lehet menni, de a repülőgépes fosztogatások meg ezek miatt már nem is nagyon szállnék repülőre se. Úgyhogy asszem, nálam egyértelmű, hogy inkább az anyagi biztonság lenne mindenképpen az elsődleges. Meg mondjuk ha telne rá, akkoris lehet, hogy inkább mondjuk ide a szomszédos országokba utazgatnék, ahova van busz meg vonat is. Meg még itt Hazán belül. És tehát akkor se túl gyakran. Szal ja, én is spórolósra venném, mintahogy a nagyobbik gyereked. Nekem nagyon fontos , hogy majd minél többet tudjak adni a családomnak, a külön ház az is nagyon-nagyon fontos; hogy már csak olyanokkal laknék együtt, akiket szeretek, és lehetőleg minél kényelmesebben elférjünk, ne legyen túlzsúfolva, és lehetőleg legyen egy udvarunk is, mert az nekem nagyon fontos. Hogy ne csak erkély legyen, hanem kimondottan vegyen körül egy csomó zöld, meg szeretnék még pl magamnak majd a jövőbeni családommal termelni is gyümölcsöket, zöldségeket. Meg pl a gyerekeknél úgy van nyugi, gyerekből legalább kettőt szeretnék majd, de még lehet, hogy 3 lesz belőle:) , és akkor úgy tud nagyon nagy béke lenni például a testvérek között; mondjuk pl ez kicsit tán az ő habitusuktól is függ, hogyha van külön szobájuk. Mert akkor nem "közös platformon" vannak, ahol sok veszedés lehetne, hanem mind a ketten el tudnak vonulni. És még pl mivel külön vannak, ha az egyik pl olyat énekel, amit a másik nem szeret, nincsenek összezárva, a másik pl tud tök nyugodtan tanulni tőle, vagy aludni, ha épp mondjuk azt akar. Én kocsit pl nem szeretnék, ami kocsira mehetne, azt is a családomra fordíthatnám, sokkal több jutna tehát másra. PL valahol olvastam, hogy volt, aki kiment külföldre , és neki bőven elég volt annyi, hogy ilyen tök nyugis, tehát hogy a vásárlás tekintetében, nem kellett néznie az árakat már külföldön, hogy pl melyik sajtot vegye meg, hanem csak egyszerűen levette a polcról azt, amelyik éppen szimpi volt, megtetszett neki. Na és pl tök jó lenne, ha itthon is pl ki lehetne ezt vitelezni. Például vannak nagyon gyengus minőségű sajtok is; egyszer anyám bevásárlóközpontban nagyon nézegette-vizslatta a sajtokat; és akkor megkérdeztem, hogy olcsót keres, vagy jóminőségűt, azt mondta olcsót. És az nekem kicsit rosszul esett, mert az olcsó az nem mindig olyan jó minőségű. Kicsit szomorú lettem tőle. Szóval én nem helyeznék ebben a mai világban utazásra, élmények begyűjtésére hangsúlyt, azt is lehetne alkalmanként, de elsődlegesen ennek a mai világnak az ismeretében sokkal inkább anyagi biztonságra törekednék.

2018. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A jövőre való koncentrálás fontos, de egyfajta köztes állapot lenne a legjobb: a jelen megélése is fontos.
2018. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A spórolós dolog nagyon hülyeség. Mindig a jövőre gyűjt. Egy olyanra, ami sosem jön el. Ennél bármi jobb...


A világlátós is kicsit túlzás. De ha jönne a baba, akkor max annyi, hogy nem mennének egy évben, vagy csak rövidebb nyaralásra. Sokkal boldogabbnak tűnik. Jelenben élnek.


Valahol a kettő között lenne az én elképzelésem.

2018. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!