Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi számít luxusnak?

Nektek mi számít luxusnak?

Figyelt kérdés
Van akinek már az is luxus ha rendelhet külföldről. Másnak pedig ha elmehet nyaralni. Nektek mi számít luxusnak amit ti meg tudtok engedni magatoknak?

2018. aug. 1. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Külföldről (Ázsia) szoktam pl rendelni 300 forintos telefontokokat, mert belföldön legalább ötször annyiba kerül, hű de nagy luxus.
2018. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

A luxus mindenkinek az ami az aktuális életszínvonala felett van.

Nekem az a luxus, ha olyan dologért fizetek (tárgy vagy szolgáltatás) amire valójában nincs szükségem.

2018. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
az nem luxus amit egy átlagember vagy ÉN meg tudok magamnak engedni. az a luxus amikor milliárdos vagy és azt vehetsz amit akarsz, ha akarsz akkor repülőt ha akarsz akkor kastélyt, és a kisujjadat sem kell mozdítanod érte. az alatt lófsz az is hogy külföldön élek, az nem "luxus" hogy valaki 300 ezret keres de még a duplája se.
2018. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek az előző válaszolóval, számomra is az a luxus, amire nincs szükségem, mégis megvehetem/megtehetem. Például nincs szükségem százezres kabátra, meg tudnám engedni magamnak, de minek? Sokat utazom, de számomra ez nem tartozik a luxus kategóriába, mert a legnagyobb hobbim és az egyik fő boldogságforrásom, egész biztosan becsavarodnék, ha nem utazhatnék. Erre szükségem van, tárgyakra, kütyükre, drága holmikra, havonta új ruhákra például nincs.
2018. aug. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem( és gyanítom még jó pár embernek) az a luxus, ha hó végén nem kell számolgatnom a töreket, hogy mire jut és mire nem. Nyaralni a járdaszigetekre járok, rendelgetni nem szoktam.

Ha van valami extra kiadás, és nem okoz problémát éppen, nah az a luxus! :D

2018. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
A nyaralás.Soha nem voltam.
2018. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a kikapcsolás és a szerelem luxus.
2018. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Külföldi nyaralás.
2018. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Kávézóban elfogyasztott kávé (nem feltétlenül Starbucks, csak bárhol fizetni kávéért, mikor a munkahelyemen ingyen ihatok), étteremben elfogyasztott étel, különböző szépségápolással kapcsolatos dolgok (szolárium, fodrász, körmös - a napon is lehet barnulni, a hajat le tudom vágni magamnak, a körmömet is lehet megfelelően ápolni otthon). Luxusnak tűnik számomra a mozi is, főleg a mozi büféjében vásárolt ételekkel.

Illetve - sajnos - luxusnak számít a sportegyesülethez tartozás, mert vagy dolgozok többet, hogy kitermeljem a tagdíjat, de akkor nincs időm edzeni, vagy az ingyensportok (futás, kerékpározás, túrázás, stb.) közül választok. Luxus a magánpszichológus is, pedig egy komolyabb problémán a tb-támogatott havi 60 perc nem sokat segít.

2018. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
A pihenes otthon a negy fal kozott.
2018. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!