Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Manapság luxusnak számít...

Manapság luxusnak számít kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Emlékszem 2000's évek elején, kevés pénzből eltudtál tartani egy kutyát. Most meg annyiba kerül egy kutya mint egy gyerek.

2017. szept. 17. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Jól tartani egy kutyát mindig sokba került. Életben tartani egy kutyát ma is lehet minimális pénzből. Remélem, érted a különbséget.
2017. szept. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Akkoriban sem volt olcsóbb csak akkoriban még az "életben tartás" volt a divat, ami aprópénz. A gyerek sem drága, ha pl vízen és zsíroskenyéren él, meg van pár rongy amit felvehet.
2017. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
99%
A kutyatartás sose volt olcsó, ha jól akartad tartani - ezért is tekintenek rá hobbiként is, és egy hobbi sincs ingyen. Ma már sokkal tudatosabban próbálnak kutyát tartani az emberek, egyre kevésbé mūködik a "nem ivartalanítom, majd elajándékozom/elásom a kölyköket, ha meg gennyes méhgyulladása lesz, elaltatom, agyon ütöm, mert olcsóbb, mint kezelni és úgyis csak arra kell, hogy ugasson az idegenekre", "nem oltatom, úgyse találkozik más kutyával", vagy "elég neki a kert és a maradék" mentalitás. Városban is egyre többen tartanak kutyát, ahol nem lehet a tanítását kikerülni, hiszen közösségbe viszik, viselkednie kell. Ilyenkor kerülnek elõ a (sokszor horribilis árakon mūködõ) kutyaiskolák. Persze az is közre játszik, hogy a kisgyerekeseket és a kutyásokat lehet a mai világban a legjobban lehúzni (felesleges, drága cuccok, stb). Szóval én inkább azt mondom, hogy aki jól csinálta, annak mindig is költséges volt, aki pedig a mai napig a fent említett mentalitással mūködik (hiszen xy felmenõje is így csinálta!), az olcsón kijön.
2017. szept. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha jól akarsz csinálni valamit, az sosem olcsó.

Persze elvan a kutya kenyérhéjon, meg maradékon is, oltatlanul, 2 méter láncon egész életében, de ha jól akarod csinálni, akkor pénzbe kerül. Te is lakhatsz deszkából összetákolt kunyhóban, de nyilván inkább szigetelt, hűthető téglaházban élsz, ami drágább ugyan, de sokkal jobb.

2017. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Ahogy olvasok néha, még a macskát is... Nekem az olcsón megvan, de igazából vadállat, nem házikedvenc, ráadásul pici is.

A kutya más, főleg, ha nagy. Eleve rengeteget tud enni egy mozgékony, nagy kutya s ez minőségi ételből elég sok. Mindenféle flanc, amit csak az emberek miatt gyártanak neki, az nem kell, de azért lehetnek egyéb komolyabb költségek is rendesen, főleg, ha nem mindig tudsz eleget lenni vele vagy beteg. A kutya ráadásul falkaállat s nem feltétlenül elég neki az ember. 2 nagy kutya, az adott esetben már igen drága, pedig csak a szükséges dolgokat vetted meg neki. Persze idő- és energiaköltség is van, ami adott esetben pénzbe kerül, mert te nem érsz rá.


Nem feltétlenül luxus, elvégre a gyerek sem az, csak drága. Kinek mire jut. S nem minden kutya egyforma költségű.

2017. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól tartani egy kutyát még nem "luxus" - persze, kérdés, kinek mi számít luxusnak. A kezdő költségek persze magasak: jó minőségű felszerelés (de akkor azokat elég egyszer / párszor megvenni), kölyökkori oltási program, általában ivartalanítás (én azért hiszek a kivételekben is, de csak akkor, ha felelős a gazdi, és tuti nem lesz nem várt alom).

Később azért elég jól ki lehet jönni, pl. ha van hentes kapcsolat, és lehet BARF-ozni, vagy ha egy jó tápot nagy mennyiségben vesz meg az ember. A külső-belső élősködők elleni védelem azért egy el nem hanyagolható tétel.

Ami "luxus" lehet: kutyasuli (szerintem ha valaki odateszi magát, akkor alapdolgokra nevelni könyvből is lehet(ne)), én inkább a kutyás társaság miatt szeretem; jó panzió, ha kell, esetleg kutyás sport/egyéb tevékenység költségei stb.

Idősebb korban (meg akármikor, váratlanul) persze megnőhetnek az állatorvosi költségek, de erre meg lehet előre félretenni (esetleg biztosítást kötni).

Ésszel kell vásárolni, nem hagyni a felesleges lehúzást, de amire tényleg kell, nem szabad sajnálni a pénzt.

2017. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: nem írtam felnőttkorban az oltásokat, de szerintem az már abszolút a minimum, aki erre sem akar költeni, az tényleg ne akarjon kutyát!
2017. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az orvos, a kezelések mindig is drágák voltak.

A jó etetés mindig pénzbe kerül, akár kutya, akár gyerek.

A felszerelés mindig drága volt.


Ami mostanában megdobta, az a kullancs fertőzés miatti védekezés (ez még 20 éve közel sem volt ilyen komoly), és a szívféreg elleni védekezés. Ez pedig csak 5-6 éve jött be ide, Magyarországra. A kutyaiskola is csak most, kb. 10 éve terjedt el igazán, de ugye az csak azoknak kell, akik maguktól nem tudják a saját kutyájuk problémáit megoldani.

2017. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Há hogy lenne má luxus?


Átlag falusi kutya: arra kell, hogy ugasson, mint az állat, amikor valaki a ház húszméteres körzetében jár, valami többgenerációs keverék ingyen a szomszéd hasonló kutyájától, ivartalanítani nem kell, oltani nem kell, ha beteg túléli magától vagy megdöglik - nem gond épp van kiskutya három szomszéddal arrébb, a házba be nem jöhet, úgyhogy sok gond nincs vele, van kinn háza félig szétrohadt gyümölcsösládákból összegányolva, enni meg mindenféle moslékot kap ami épp van, ezzel elél 10 évig, ha előbb el nem csapja egy autó vagy szét nem tépi egy sorstársa, mert normális kerítés sincs.


Na, szóval szinte ingyen van.

2017. szept. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!