Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanulhatnék meg szépen...

Hogyan tanulhatnék meg szépen magyarul beszélni? Helyesen kifejezni magamat?

Figyelt kérdés

Most vagyok 3.-os egy elèg erős gimnáziumban, jól tanulok, de mèg is azt vettem èszre magamon, hogy egyszerűen nem tudom kifejezni magamat, megèrtettni másokkal amit szeretnèk mondani. Akkor jött ki ez a legjobban amikor a fogalmazásaimra kettest kaptam. A helyesírásomat is èrtèkelhetetlennek tartotta a tanárom ès ezengem vègtelenül elszomorított. A szüleim, a testvèrem, a szerelmem, a barátaim is sokszor kinevetnek,hogy hülyesèget beszèlek, vagyhogy ilyen szó nem is lètezik. Rosszul fogalmazom meg a mondataimat. Mit tehetnèk ez ellen?

Ha nagyon egyszerűen akarom kifejezni magamat az a baj, ha pedig kicsit bonyolúltabb kifejezèseket használok akkor nevetnek ki.

A múltkor pl. a barátom azon kacagott, hogy azt mondtam " abból az okból kifolyólag"

Jövőre èrettsègizem. Szeretnèk ezen változtatni.

18/L



2016. márc. 29. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sokat :)
2016. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerinted az tènyleg segítene?

Az a baj, hogy nagyon kènyszerből olvasok, ha olvasok. A kötelezőket is kezdetek óta úgy olvasom, hogy itt ott kihagyok 10-20 oldalakat vagy csak rövidítettet olvasok. Nagyon kevès olvasmány van ami èrdekel. Instagrammon volt egy lány akinek nagyon tetszett az írása, de ő is csak havonta egyszer posztol.

Most találtam egy alkalmazást, ahol mások törtèneteit lehet olvasni. Azok èrdekelnek amik rövidek, lènyegretörőek, èrthetőek, nincs benne annyi homályos rèsz.., keretszínek nèlkül. De ilyen nincs. :D

De betartom esküszöm, hátha változik valami !! :)

2016. márc. 29. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Szerintem rengeteget segít. Én diszgráfiás vagyok, a helyesírásom nulla, de elkezdtem olvasni és ha nem is érzem, hogy mikor mit hogyan kell írni akkor is emlékszem, hogy hogyan láttam leírva. A vörös pöttyös és a lol könyveket ismered? Azok közül van pár elég pörgős
2016. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olvass, tényleg rengeteget segít. Ne a kötelezőkkel szenvedj, azok csak arra jók, hogy megutáltassák a gyerekekkel olvasást, mert szinte mindegyik rossz életkorban találja meg őket. Bármilyen igényes szépirodalom megfelel, a téged érdeklő témákban egészen biztosan találsz valamit (ha adsz támpontokat, itt is tudunk neked ajánlani könyveket), és ha az első könyvet élvezettel olvastad végig, automatikusan nyúlsz majd a következőért. Közben úgy ivódik beléd a változatos fogalmazás, hogy fel sem tűnik, önkéntelenül beleszövöd majd a beszédedbe az új fordulatokat. A helyesírást pedig gyakorolni kell, akár iskolai feladatlapokon is.
2016. márc. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ezért miért nevetett ki a barátod ? Ilyet szoktak mondani. Amúgy az olvasással egyetértek. Én a könyvek hátulján levő ajánlásokat szoktam olvasgatni ha fogalmazást kell írnom (nem másolok, csak ihletet merítek). Amúgy néha engem sem nagyon értenek, de ennek kicsit más az oka... legyen elég, hogy az ismerőseim többségének nincs érzéke a filozófiához.
2016. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!