Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire jó az embereknek, hogy...

Mire jó az embereknek, hogy irigykednek azokra, akiknek kicsivel több pénzük van? 18/f

Figyelt kérdés

Suliban is rengeteg van, meg a baráti körben is.

Attól, hogy vannak márkás cuccaim, új cipőm, telefonom, azért miért kell lenézni? Meg csesztetni hogy anyuci meg apuci alámrakja a dolgokat? Épp úgy dolgozom most nyáron, mint mindenki más, spórolok egy öreg használta autóra, amit meg szeretnék venni, nem várom el hogy megvegyék nekem. Annyira idegesítő, hogy néhány "barátom" beszólogat ha új telefont kapok, vagy elmegyek kirándulni az unokatesóimmal (idén nyáron is megkaptam, hogy a szüleink kifizetik az egy hetes kirándulásunkat Horvátországban...)



2018. aug. 5. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy érzem - már csak a leírtak tartalma, (meg a stílusa miatt is) - hogy itt nem feltétlenül a pénzzel lehet baja a többieknek.


Hanem sokkal inkább a gesztussal. Hogy lóf..szt nem teszel értük, és mégis gátlás nélkül fogadod el őket. Félre ne érts... Nem azt mondom, hogy egy tízéves telefont kellene használnod. Hanem azt, hogy például ha veszel egy olyat, ami még drága is, új is, akkor azzal elégedj már meg egy ideig. Tehát ha teszem azt háromhavonta mész villogni a legújabb modellel, akkor megértem, ha egy sekélyes, felszínes embernek tartanak.


Ne háborodj fel azon, hogy ha azzal jönnek, hogy "apuci meg anyuci teszi alád ezeket", ha egyszer így van. Akkor milyen jogon háborodsz fel, ha ezek tényként vannak jelen!?


A lényeg pedig az, hogy nem a "KICSIVEL TÖBB PÉNZ" miatt kapod ezeket a reakciókat a környezetedtől, hanem amiatt, AHOGYAN ezt a "kicsivel több pénzt" KEZELED.


Én ezt így látom...

2018. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem szórom a pénzt, 2 évente szoktam telefont cserélni. Most egy 6-os Iphone-om van, majd ha cserélem akkor a nagyié lesz (ő nem szereti az új telefonokat, oda szoktam adni neki a régi telómat).

Ha kimegyünk a kocsmába sem fizetek megállás nélkül, körönként megyünk és mindig más fizet (én nem fizetem azonnal mert haverom a kocsmáros és iratom fel amiket iszom, majd hónap végén fizetem egyben).

Nem hordok magammal sok pénz sosem, kocsmába még a pénztárcámat sem viszem.

2018. aug. 5. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint az esetenkénti fellengzés mellett tudatosság is van benned, ennek viszont örülök.


Az lehet a probléma, hogy a környezeted valószínűleg többet lát az előbbiből, mint az utóbbiból, és ez alapján hozta meg ezt a véleményt rólad.


Több teret kellene adnod a tudatos énednek, a fellengzőset meg háttérbe szorítani, mert az olykor valóban bicskanyitogató tud lenni. Főleg azok számára, akik munka árán sem keresnek annyit, hogy olyan dolgaik legyenek, mint ami neked eredendően van a segged alá pakolva. :/

2018. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na de melyik a fellengzős énem?

Soha nem menőztem a cuccaimmal, telefonommal, pénzel. Suliba sem szoktak autóval hordani, mindig gyalog, busszal vagy biciklivel mentem.

Arról meg igazán nem én tehetek, hogy mennyi pénzünk van vagy mennyi nincs.

És ha azt mondják menjek el nyaralni az unokatesóimmal, fizetik a nyaralást, akkor meg szerintem hülye lennék nemet mondani

2018. aug. 5. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Az irígység természetes dolog. A te esetedben nem neked van sok pénzed, hanem a szüleidnek.
2018. aug. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!