Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell a szóbeli kritizál...

Hogyan kell a szóbeli kritizálásokkal szemben megvédeni magamat, ha nem szeretek a középpontban lenni? Ti hogyan tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2018. aug. 6. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Előszőr is, azt kéne letisztáznod, hogy a kritika milyen hatással van rád? ösztönöz, rámutat a hibáidra, hogy legyen esélyed javítani az életeden? vagy le akar húzni, és közelébe nincs a veled kapcsolatos igazságnak.


Míg az elsőt az ember megköszöni, az útóbbinál szembefordul azzal aki ezt csinálja, és próbálja lerántani, és ilyen esetben érdemes elővenni a humorosabb oldalad, és a neked készített fegyvert visszaírányítani az illetőre.


Szóval összegzés képpen kétféle kritika van, de ahhoz, hogy ezt tudd, hogy melyik ismerned kéne önmagad, és kendőzetlenül magadba kell tudnod nézni, és a hibáiddal tisztában lenni.

2018. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha csak beszól valaki, irányítani akarnak vagy direkt hazugságokat mondanak rólam. A segítő szándékot jól fogadom, ezeket viszont egyáltalán nem!
2018. aug. 6. 17:49
 3/5 anonim válasza:
100%
Egy nagyon fontos szabály van. Ne azt nézd, mit mond, hanem, hogy ki mondja! Az egész gyerekkorom arról szólt, hogy ezeket éltem át, de felnőttként erősebb vagyok és megtanultam nem foglalkozni ezekkel. Majd amikor felnősz végre, és okosabb leszel, akkor te is megérted ezt. :)
2018. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogyan tudod elengedni a füled mellett ezeket, ha mondjuk kérdezik ezeket, faggatnak róla vagy vendégségben vagy, vagy vendégek lennének ilyenek veled nálatok?
2018. aug. 6. 18:02
 5/5 anonim válasza:
53%
Nem járok vendégségbe. Nincsenek családi összejövetelek. Senki nem faggat engem, mert azonnal robbanok, elviselhetetlen vagyok. Nincsenek barátaim, mert mindenkit elmarrok magam mellől. Tehát engem mindenki békén hagy, mellesleg a saját lakásomban lakom 18 évesen, amit örököltem, így még csak nm is kell elviselnem magam mellett senkit. Érted?
2018. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!