Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy lusta ember?

Létezik olyan, hogy lusta ember?

Figyelt kérdés

Létezik lusta ember?

A kérdésem konkrétan nem is magára a lustaságra irányul, hanem hogy vannak-e konkrétan ilyen személyiségtipusok, hogy lusta, jobban szereti az egyedüllétet, vagy csak van egy normális szint és az attól eltérő embereknek a múltjában volt egy olyan időszak, amiért azzá váltak, akik. Példának okáért, ha valaki inkább egyedül szeret lenni, akkor mindenféleképpen van valami hiba a rendszerben, vagy az is megeshet,hogy csak ilyennek született?

Létezik-e egyáltalán az, hogy egy ember olyan személyiségű alapból, vagy kizárólag csak a külső/belső hatások miatt lett olyan és eltér a normától?

Magamból kiindulva is kérdezem, többször jött fel a kérdés, amikor kvázi rám támadtak az ismerőseim, hogy miért nem akarok velük folyton találkozni, miért szeretek inkább egyedül lenni. Az már hibás, aki nem extrovertált, vagy létezik, mint személyiségtipus?



2018. aug. 7. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Az, hogy valaki lusta, meg magányos típus, két külön lapra tartozik.

Amúgy a lustaság is egy régi, és rossz kifejezés, célszerűbb lenne átfordítani valami másra. Pl fizikai aktivitás hiánya betegségből eredően, ezt valahogy letömörítve.

Régen én egy eléggé pörgős, sózott sgg voltam, amióta feljött rám jópár kiló, kb semmihez nincs kedvem.

2018. aug. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Van egy pár "Ej ráérünk arra még" ember.
2018. aug. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a lustaság és az extrovertált introvertált téma az két igencsak eltérő dolog.

Én pl általánosban extrovertált voltam, aztán átkerültem középiskolába ahol az "iskolai terrorizálás" (nem tudom mi a pontos magyar megfelelője a bullying-nak) szinte elsődleges célpontja voltam, és kiöltek belőlem mindent amit extrovertáltnak lehet nevezni, szóval hogy a szavaiddal éljek Hiba volt a rendszerben.

A lustaság szerintem, ha valakit már kiskorától bevonnak a házimunkába főzésbe stb az kisebb eséllyel lesz lusta, de ez simán változhat a későbbiekben én pl akkor lustultam el nagyon amikor kertes házból lakásba költöztünk és kb semmi teendőm nem volt, onnan vissza kertes házba költözni maga volt a pokol.

2018. aug. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Van lusta ember. valamilyen szinten mindenki az
2018. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egyébként mind a kettő csak egy példa volt és nem konkrétan az volt a kérdés,hogy létezik-e olyan,hogy lusta.

A kérdés arra irányult,hogy ezek a negatívnak titulált személyiségtipusok léteznek-e?

Tehát lehet-e olyan,hogy valaki csak úgy,mindenféle külső/belső hatástól függetlenül (rossz gyerekkor, félre lett nevelve, betegség) például introvertált lesz. A legtöbbször azok mondják,hogy introvertáltak, akiknek valami történt a gyerekkorában és olyan lett. De olyanról is tudok, aki csak úgy olyannak született. Azért is érdekelne,hogy lehet-e valaki így programozva?

2018. aug. 8. 11:34
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha személyiségtípusokat nézem, akkor nem lustaságot látok, hanem kényelmet. Kényelmes ember. Elvan a hígfosban is, mert neki az is jó. Nem biztos, hogy lusta is, mert ha van egy szenvedélye, akkor azt tökéletesre csinálja. Ha sztereotípiákat nézünk, akkor ilyenek a programozók pl. Ott ül a gép előtt és zabálja a fánkot a ragyás képébe. Aztán valahogy mégis elkészül az a szaros fészbukk... 🙂
2018. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kezdünk eltérni a valódi kérdéstől :(
2018. aug. 8. 18:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Zavaros, zagyva kérdés, a leírtaknak nem sok köze van a lustasághoz. Értelmetlen kérdésre nem nagyon lehet jól válaszolni.


“Az hibás, aki nem extrovertált, vagy létezik, mint személyiségtipus?”


Tehát introvertált. Igen létezik, de emiatt senki sem hibáztatja. Őt úgy ismerik ki, mint aki szeret egyedül lenni.

Attól még nem lesz valaki introvertált, mert néha rájön, hogy ő egyedül akar lenni, emiatt meglepődnek rajta, hogy “mi baja”. Introvertált embertől megszokták, hogy szeret egyedül lenni, ezért magyarázkodnia sem meg. Akit nem introvertáltnak ismertem meg, annak magyarázkodnia kellene a barátainak ilyenkor.

2018. aug. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

magyarázkodnia sem kell*


az auto-correct bezavart

2018. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"A leírtaknak nem sok köze van a lustasághoz". Még mindig példának hoztam fel, nem az a a konkrét kérdés maga.


A kérdés még mindig annyiból áll,hogy normális-e alapvetően az,hogy valaki introvertált, vagy mindenképpen valami lelki gond áll mögötte? Valaki születhet olyannak, vagy csak olyanná válik?

2018. aug. 15. 01:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!