Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjen el edzeni...

Hogyan kezdjen el edzeni olyan ember aki lusta és gyenge és nem sok motiváltsága van?

Figyelt kérdés
Szeretnék erősebb lenni, fogyni egy picit. (Olyan 10 kilót) és ezt szépen el is határozom, szedek le edzésterveket, nézek videókat stb. De mikor edzeni kéne akkor max 2-3 napig van türelmem. Utána már lusta leszek és halogatom és elfelejtődik. Hoyg tudnám elérni hogy ne legyek ilyen? hogy szeressem csinálni, mert jelenleg szerintem az is baj hogy rettenetesen utálom :D

2017. márc. 4. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Vegyél egy nagy zsák fehérjét,mivel a fehérjének csak úgy van értelme hogy edzel is ezért kénytelen leszel megtenni.


A papír szent legyen! Írd le a napi edzésterved és csak többet csinálhatsz belőle ha úgy érzed,de kevesebbet nem!Majd pipálgasd ki amivel végeztél aznap.


Nézz sok edzős videót.Kathi Béla nagyon jól tud motiválni.


Edzés közben motivációs,fitness zenéket halgass.


Az egészséges táplálkozs nagyon tud motiválni az edzésben.Olyan ételeket vegyél csak amik hasznosak a szervezeted számára és kövess egy étrendet,amit szintén leírsz.


A mozgástól több energiád és jobb közérzeted lesz,ezt hamar érezni fogod ha rendszeressé teszed majd.


Tarts pihenő napokat,így amikor egy jó izomlázas edzést kipihensz már érzed hogy jöhet a következő edzés.


Mindig csak adott testrészeket edz,ne az összeset egyszerre.Ez is motiváló,hiszen látod hogy fejlődik külön külön az egyes izomcsoport.


Egy edzőtárs hamar kedvet ad majd,hiszen mégsem maradhatsz alul a "versenyben".Kénytelen leszel te is bizonyítani és így több munkát végzel el.Egyedül is lehet egyébként,én egyedül szoktam itthon,nem kell fullos kondi,csak bele kell tenni a munkát.Meglátod majd hogy minden munkának meglesz a gyümölcse!

2017. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jó ötleteket adtál :)
2017. márc. 4. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Fegyenc edzés meg hasonlók, amit bárhol lehet.
2017. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem ezek segítenek:

1. Életmódot váltottam, egészségesebben étkezem, elhagyom a cukrot, édességeket, rászoktam a teljeskiőrlésű kenyérre, rengeteg gyümölcsöt, zöldséget fogyasztok, és ez is mindig ad egy löketet nekem

2.letöltöttem edzős alkalmazást, amivel csinálhatsz könnyebb vagy nehezebb edzésterveket egyaránt, és minden nap csak max félórányit tartalmaz egybe, szóvalnem olyan vészes, ezért könnyebben veszed is rá magad, illetve tényleg fokozatosan nehezedik. Az elején még kb csak 10s plank van, most pedig már 2-3 perc is akár. És tényleg nagyon hasznos, napról napra egyre jobb és jobb leszel, és rajtam nagyon meglátszik az eredménye a jógával és egészséges étrenddel együtt

3. Az imént említett jóga. Reggel és este is jógázom, és növeli az erőnlétet, lenyugszol tőle, és közben fogyaszt is, és sokkal jobb lesz az egyensúlyod és igazából minden sokkal jobb lesz utána :D

4. Engem az vesz rá a legjobban az edzésre, hogy tudom, hogy utána milyen jó érzés lesz. Szeretem a "megmunkáltság" érzést, meg sok önbizalmat ad, stresszlevezető,boldogsághormonokat szabadít fel stb, és ezért sokszor várom a napi edzést. Másrészt, ha már csinálod egy ideje, és látszik egy kis eredmény, abba is jó belekapaszkodni, mert látod, hogy valamit jól csinálsz :)

De egyébként minden fejben dől el, te is képes vagy rá, sok sikert!!

2017. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!