Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is vannak ilyen furcsas...

Másnak is vannak ilyen furcsaságai?

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom mennyire különös ez. Van bennem egy félelem, hogyha megnyugszom, akkor valami rossz dolog fog történni. A hajvasalót általában vagy hatszor leellenőrzöm, hogy biztosan kikapcsoltam-e, kihúztam-e, aztán még az utolsó percekben is megszoktam nézni, mégis az egész úton gyomorgörcsöm van, hogy mi van, ha elnéztem és már előttem a kép, ahogy ég a ház. Akkor a jövőben szeretnék jogsit, de mikor még be nem indított kocsinál a kormány mögé ülök még akkor is csak arra tudok gondolni, hogy elütök valakit, vagy valamit, és még megpróbálom nem feltűnően ellenőrizni hiába tudom, hogy lehetetlen. Akkor a késeket mindig elpakolom, mivel így ha betör valaki én fogom tudni, hogy hol vannak. :D Meg vannak még ilyenek, de nekem már annyira hétköznapi ez, hogy max miközben csinálom akkor jövök rá, hogy ezek feleslegesek. Mindenről a legrosszabb eshetőségek jutnak eszembe önkéntelenül is, és mindig aszerint cselekszem, hogy ezt elkerüljem. Ez még betudható elővigyázatosságnak?
2018. aug. 11. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem sima furcsaság, hanem kényszer betegség. És van némi generalizált szorongásod is. Kérdésedre válaszolva, igen, másnak is vannak különböző erősségben. A súlyosakat pszichiátrián kezelik, mert képtelenek normális életet élni.
2018. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még kisbabák közelében jön rám ez a fajta félelem. Olyan 3 méter távolságot mindig igyekszem tartani tőlük, mert félek, hogy rájuk esek, vagy ha felveszem, akkor leejtem vagy pont túl erősen fogom, vagy bármi.
2018. aug. 11. 21:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyiban nehezíti meg az életem, hogy néha elég fárasztó, meg tudom, hogy felesleges.
2018. aug. 11. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, nem kell ezt rögtön túldramatizálni! Rengeteg embernek vannak hasonló félelmei. Anyám is visszaküldött már egyszer a vasútállomásról (10 perccel a vonatunk érkezése előtt) a házunkba, hogy nézzem már meg, hogy kihúzta -e a vasalót, mert ő nem biztos benne. És én is sokszor visszafordulok az utcáról (ha még nem mentem túl messzire), hogy ellenőrizzem, hogy elzártam -e rendesen a csapokat és le van -e csukva az összes villany. Sajnos volt már rá példa, hogy az egyik dolog elmaradt, azért vagyok ezekre különösen érzékeny. Mégse tartom kényszerbetegnek se magamat, se anyámat, ezeket a dilijeinket leszámítva, normálisak vagyunk :D
2018. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Az a különbség a kérdező és a 4. válaszoló közt, hogy a kérdező 6x megy vissza, ami már betegség, a válaszoló meg 1x, ami még nem.
2018. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Azert ez nagyon messze van attól, amiről a kérdező ír. Beül a kocsiba es nem tud masra gondolni, csak arra, hogy elüt valakit, kerüli a gyerekeket, mert fél, hogy rájuk esik, hatszor megnezi a hajvasalót, hogy kikapcsolta- e, stb. Ez már valóban egyfajta "pánikbetegség", vagy nem is tudom mi.
2018. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt csinálom

Az ajtohoz még kétszer is képes vagyok visdzamenni h becsuktam e...kihuztam a vasalót, lenyomtam e a hosszabbítót...meg a köcsög bojlert lenyomtam e meg télen a gázt :D

2018. aug. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem vasalóparám van,többször megnézem kihúztam-e.Ered onnan hogy egyszer elfelejtettem,de szerencsére visszamentem.Nagyon sok kényszergondolatod van,kicsit utánaolvasgatnék ennek a dolognak,mert van ennek valami oka.
2018. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!