Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a világ gonosz? Miért nem...

Ez a világ gonosz? Miért nem a jóság uralkodik ezen a világon a gonoszság és az önzőség helyett?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nem tetszik ez a világ. Minek születtem ide egyáltalán?

2018. aug. 14. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Miért nem teszel érte, hogy a jóság uralkodjon? Kényelmes dolog ölbe tett kézzel, siránkozva várni, hogy valami megváltozzon.

Mások tesznek érte, hogy a gonoszság uralkodjon. Ha azok akiknek ez nem tetszik felemelnék a seggüket és változtatnának akkor talán nem az önzőség lenne a meghatározó.

Ha meg azt állítod, hogy te nem tehetnél ellene, csak magadnak hazudsz.

2018. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én csak egy jelentéktelen élőlény vagyok ezen a bolygón, nincs hatalmam. Mégis mit tehetnék??
2018. aug. 14. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem a világ gonosz, hanem az emberek. Mindig is voltak és lesznek önzők és szívtelen emberek, szerintem nincs is ezzel különösebben gond. Ha mindenki végtelenül kedves lenne a másikkal irtó unalmas életünk lenne.

Ezt az "én csak egy jelentéktelen ember vagyok" gagyi dumát gyorsan felejtsd el. A világot nem változtathatod meg, de a saját életedet bármikor jobbá teheted.

2018. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez amit látsz ez a bűnös világ , a bűn teszi ilyenné.
2018. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

*Miért nem a jóság uralkodik ezen a világon a gonoszság és az önzőség helyett?


Mert az első teremtett emberpár a Isten által neki adott szépet, s jót, átjátszotta sátánnak, mert nem hallgatott Istenre.Most meg a leszármazottak nyögnek attól, akinek átjátszottá

2018. aug. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
*szépet, s jót, tisztát, bűntelent
2018. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

"Én csak egy jelentéktelen élőlény vagyok ezen a bolygón, nincs hatalmam. Mégis mit tehetnék??"


Például, ahelyett, hogy siránkoznál jelentékeny élőlénnyé válnál. Egyrészt nem kell ahhoz nagy hatalom, hogy az emberek egy részén változtass. Lauren Southern huszonéves újságíró, és a videóival, publikációival százezreket ébreszt rá a liberalizmus, és a szélsőjobb visszáságaira. Egyedül képes romba dönteni feminácik és social justis warriorok többtízezres tüntetéseit.


Ha csak miniszterelnökségig jutnál ebben a jelentéktelen országban, már nagyságrendekkel hozzájárulhatnál a világ javításához.


De ha neked ennyi nem elég, akkor miért nem vállsz a viág egyik irányítójává? Ha lusta vagy utat találni magadnak, így jártál.

Egyet tudj, azzal, hogy nem teszel semmit te is hozzájárulsz a világ gonoszságához és az uralkodó önzőséghez.

2018. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó meg rossz nem létezik, ezek csak emberi fogalmak amivel a világot írod körül. Senki se kényszerít, hogy folytasd az életed. Kaptál egy lehetőséget, hát csinálj vele amit akarsz.


Ez a világ egyáltalán nem gonosz. A világgal nincs semmi baj. A világ semleges. Te vagy az aki belemagyaráz mindent, és képtelen elfogadni a dolgokat.

A világ nem fog változni, csak te tudsz. És ha te nem akarsz, akkor tudod mi a megoldás. Lehet sírni gyakorin, meg lehet csinálni a másik dolgot.

2018. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egész univerzum is gonosz akkor mert ugyanúgy telibetalálhatja a Földet egy nagyobb üstökös mint a dinoszauroszok idején, aztán még rengeteg más veszély is van.
2018. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

„Az egész világ a gonosz [Sátán, az Ördög] hatalmában van” (1János 5:19, Új világ fordítás).

„Isten Fia azért jött el, hogy mindent semmissé tegyen, amit az Ördög tett” (1János 3:8).


Logikus magyarázatot kapsz arra, hogy miért van annyi baj a földön (Jelenések 12:12).

Van okod reménykedni egy szebb jövőben (1János 2:17).


Van-e a Sátánnak hatalma a világban?


A Sátán létezik, jellemzőit megismerhetjük a Szentírásból:

„Kezdettől fogva gyilkos, hazug és a hazugság atyja” (Jn 8,44), „aki tévútra vezeti az egész világot” (Jel 12,9).


„Tudjuk, hogy aki Istentől való, az nem vétkezik, mert az Istentől született ereje megóvja és a gonosz nem keríti hatalmába.

Tudjuk, hogy mi Istentől vagyunk, és hogy az egész világ a gonosz hatalmában van” (1 Jn 5,18–19).


A világ a gonosz hatalmában van, ezért mondhatta a Sátán Jézusnak, hogy a világ valamennyi országát és azok gazdagságát nekiadja, ha leborulva imádja őt. (Mt 4,8–9)

Jézus e világ fejedelmének nevezte ugyan (Jn 14,30),

de egyszer s mindenkorra legyőzte, amikor életét adta érettünk a keresztfán.

A Sátán tudja, hogy végérvényesen vesztett, erős, aktív jelenléte mégis megtapasztalható, mert csak Jézus második eljövetele fog minket végleg megszabadítani.

2018. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!