Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki elér egy célt, de kevés saját erőből, mivel a dolgok nagy része a szülőkön múlik? Valódi sikerként élhető ez meg?

Figyelt kérdés
Van egy csaj, aki most borzasztóan büszke magára, mert elvégzett egy fodrász tanfolyamot, s most nyitott egy szalont együtt pár csajjal. A szalon teljes egészét a szülei finanszírozták, úgy felújítás, mint felszerelés, minden. Viszont én nem értem, számomra az, hogy elértem a célomat, teljesült a vágyam, az az, amit én értem el, tehát ha valaki elvégez egy egyetemet, ok, hogy a szülők finanszírozzák, de kemény munka áll a tanuló mögött is, mert nem lébecolt évekig (persze az más tál tészta, ha lefizetik).
2018. aug. 14. 16:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nyilván van egy határ.Meg az se mindegy hogy puszta szeretetből segít a szülő vagy más is vezérli.Én aztán biztos nem segítenék ilyen mértékben ha csak azért segítek mert lusta önerőből felküzdeni magát a gyerek.Más az ha támgatod és néha segítesz mint hogy a feneke alá raksz mindent.
2018. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Semmit. Az emberek 90 %a így él ha nem tűnt volna még fel. Most az hogy a környezetedbe is oda röppent egy ilyen az egy dolog. Van kb 10 % olyan mint te , ti, meg én, az emberek túlnyomó többsége meg így éli az életét. Pénze mint a szemét, a dédunokát is felvirágoztatja. Az unoka még megsem született, de már a dédunokának is megvan a ház, kocsi, bankszámla.
2018. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
* Enyhe túlzással de ez van, ez megy.
2018. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem akartam írni, mert nem tudom, hogy van-e értelme vagy köze ehhez, de mindenki tudja, hogy a lány szülei nincsenek együtt túl jól, tehát sehova nem megy a család, a csaj is max az anyjával megy, apa vagy sehol vagy úton. Anyuci meg persze teszi fel az internetre a lányát, aki feszít az új az új autóval, amit ők vettek neki, meg megosztja a lánya újonnan elkészült szalonjáól készült képeket, mintha olyan visszajelzést várna, hogy igen, ők is valakik, vagy a másik gondolatom az volt, hogy azért, mert az ő élete nem úgy sikerült, ahogy szerette volna, s ezért a lányáéval próbálja kompenzálni.

Mintha pénz lenne, csak boldogság nem.

2018. aug. 14. 18:40
 15/16 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, miért nem lehetne siker az, hogy van annyi pénzem, hogy a gyerekemnek megvehetek mindent. Annyira ellenszenves ez a "tegyük meg a legnehezebb utat, akkor is, ha van könnyebb, mert az az igazi siker".


Ne a politikájukat nézd, de Donald Trump nem sikeres, mert az apja az volt? Hagyja a saját gyerekét szenvedni, csak mert az amcsiknak mániája a rags to riches, semmiből gazdag sztori?


Most ezt lehet úgy felfogni, hogy vannak "szerencsés" emberek, de szerintem úgy is, hogy vannak olyan emberek, akiknek a szülei nem csak ültek és néztek ki a fejükből, hanem dolgoztak, hogy a gyerekeiknek, meg azoknak a gyerekeinek ne kelljen szenvedni mindenért.

2018. aug. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
“akiknek a szülei nem csak ültek és néztek ki a fejükből, hanem dolgoztak, hogy a gyerekeiknek, meg azoknak a gyerekeinek ne kelljen szenvedni mindenért.” -ez borzasztó prosztó megnyilvánulás, már elnézést. Először is, szerintem kevés magára adó szülő van, aki nem dolgozik, másodszor nem hinném, hogy a szülőnek látástól-vakulásig azért kellene dolgoznia, hogy a gyereke ne tegyen le semmit az asztalra, harmadszor, mondj már nekem légyszíves TISZTESSÉGES munkát az országunkban, ami elvégzésével 3 generáció élni tud, mint Marci hevesen?
2018. aug. 14. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!