Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lenne a jobb döntés? Adjam...

Mi lenne a jobb döntés? Adjam fel saját magam, vagy ne, és akkor inkább maradjak egyedül egy egész életre?

Figyelt kérdés

Vagy az van, hogy teljesen más dolog érdekel, mint a többieket, vagy az van, hogy ami éppen érdekli őket, az engem még/már nem érdekel. Avagy nem a jó időben érdekel a dolog. Akármi van, sose tudok kapcsolódni.


Most éppen a zenehallgatásban látom meg leginkább a különbséget magam és a társaim között. Én minden zenei stílusból meghallgatom a jót, de a szívem csücske az a népzene. Meg az ethno-beat. Hatalmas Aurevoir-fan vagyok, ami, bár nagyon jók, nem az a zenekar, amit ismer és szeret a világ minden embere. Csak olyan embert találtam, aki bár szereti, évente egyszer-kétszer tudunk csak találkozni a távolság miatt. Meg van még egy osztálytársam, aki szereti a népzenét, de ő nem szeretne velem beszélgetni.


Azon gondolkoztam, hogy ezeket a dolgokat, amiket nagyon szeretek (ilyen pl. a francia nyelv is), feladom, és magamra erőltetem az olyan dolgokat, amiket a többség szeret (pl. Shawn Mendes, vagy a k-pop, esetleg a mulatós zene). Hátha így több barátom lenne. Persze ezt a döntést nagyon fájna meghozni, de úgy tűnik, vagy ez, vagy az. Lehet, hogy a kettő együtt nem megy. :( Mit tegyek? Vagy miket szeressek, hogy barátaim legyenek? Vagy mit lehet tenni azért, hogy barátkozzanak velem az emberek?


16/L



2018. júl. 27. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne add fel, legyél egyedi. Akik csak a birkanyájban élnek, azok nem barátok. Igaz barátokat pont az egyediségeddel, különlegességeddel fogsz nyerni. Biztos, hogy vannak olyan emberek, akikkel közös az érdeklődésed.
2018. júl. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyik legnagyobb butaság amire gondolhatsz tiniként. Én is elkövettem ezt a hibát mikor 14-18voltam. Azt hittem hogy csak olyan emberekkel ismerkedhetek akiknek ugyanaz az érdeklődési köre. Kerestem az alterrockos lányokat stb. de rájöttem, hogy nem csak ez az egy dolog van amivel kapcsolódhatsz másokhoz. Csak azért gondolkodsz így mert nincs más ötleted mivel közeledhetnél másokhoz. De sokkal könnyebb ha pl egy kurzusra jártok, beszélhettek a suliról, más emberekről akiket mindketten ismertek. Nyílván hatalmas segítség ha a zeneiízlésetek stimmel, de nem ha nem hát ez van. Nem fog összeomlani a világ.

Szóval ne így tekints rá. Amit megtehetsz, hogy kipróbálsz más dolgokat is. Én is ezt tettem. A világon mindent meghallgatok amiben látok fantáziát. Minden műfajban lehet találni kreativitást és jól hangzó dallamokat.

Valószínűleg nem ezért nem beszélgetnek veled az emberek, hanem azért mert rosszul közelíted meg őket, vagy mert valami baj van veled, de mivel nem ismerlek élőben ezért nem tudom mi lehet a gond. Remélem segítettem (20F)

2018. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Tudod, csak a Sith-ek gondolkodnak végletekben. Bármit is teszel, nem tudhatod előre, hogy örökre egyedül maradsz-e, vagy találsz-e valakit.
2018. júl. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudjátok, ilyen barátokból, illetve felszínes kapcsolatokból rengeteg van már nekem. De számomra nagyon fontos lenne, hogy legyen pár, akivel egy az ízlésünk. Mert voltak olyan "barátaim", akik mikor átjöttek, azt a nekem egyáltalán nem tetsző zenét kellett hallgatnom, amit magamtól egész életemben nem hallgatnék meg. Ők rám erőltetik a mulatóst meg a rossz rapet, mert többségben azt szeretik, de nekem persze nincs jogom előttük népzenét hallgatni... Ha meg mégis elmegyek valami ilyen rendezvényre valakivel, akkor azt kell néznem, hogy a másik nem érzi jól magát. Mondjátok meg, hol találok olyan barátra, aki elérhető, és egy az ízlésünk? ...
2018. júl. 28. 08:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hová valósi vagy? Melyik megye? Én szívesen barátkozok Veled :) 18/F
2018. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok rajongója a népzenének, én sem vagyok kimondottan valamelyik zenei műfaj kedvelője, mert minden ágazatban van valami, ami megfog. :) De ez jellemző rám a könyvek, sorozatok, filmek terén is, nekem mindegy, milyen műfajú, ki rendezte, kik a színészek stb. ha valami megfog benne. :) S az emberekhez is így állok hozzá, szeretek különféle típusú, különböző életkorú, nemű, felfogású emberekkel barátkozni, mert mindenkiben van valami, ami tetszhet, ami követendő, esetleg elkövetett olyan hibákat, melyek tanulságosak lehetnek számomra, átadhatja a tudását, megismertethet egy teljesen más életszemlélettel, gondolkodásmóddal, ráébreszthet a hibáimra, amiken változtatnom kéne, és így tovább. Bár a tömegembereket én sem túlzottan kedvelem, de nekik is adok egy esélyt, hiszen a felszín alatt egy teljesen más ember lakozhat. :)

Szerintem ne is próbálkozz eldobni magadtól a személyiséged, mert egyébként teljesen lehetetlen, másrészt mindenki látni fogja, hogy te nem olyan vagy, és nevetség tárgya leszel a görcsös megfelelési kényszered miatt.

Ha nem akarnak veled barátkozni, ne erőltesd, amúgy sem lennétek jóban valószínűleg (hiába a közös érdeklődési kör, hogyha ennyire különböztök egymástól személyiségileg). Egyébként nem lehet, hogy túlságosan visszahúzódó vagy, és ez meg is látszik rajtad? Mert nekem is ez volt a problémám, ezért nem barátkozott velem senki, hiszen csak annyi jött le nekik a viselkedésemből, hogy nem szeretnék velük lenni, hagyjanak békén, egyedül is megvagyok, ne szólj hozzám, stb. Idén megyek középiskolába, senkit sem ismerek, csak egyszer találkoztam az osztálytársaimmal, akkor is csak azért, mert idegennyelvi szintfelmérőt kellett írnunk. Megfogadtam, hogy ezúttal nyitottabb leszek, és próbálkozom nem elhajtani magam mellől az embereket a zárkózott viselkedésemmel. Igyekszem megmutatni a személyiségemből a legtöbbet, s ha nem is én leszek az osztály legnépszerűbb csaja, talán lesznek barátaim, de ez egyelőre csak ábránd. :D Hm, te is próbálhatnál nyitottabb lenni (természetesen nem extrovertált szintű nyitottságról beszélek, magadhoz mérten engedd közelebb magadhoz az embereket, s hagyd, hogy megismerjétek egymást. Lehet, hogy egy olyan osztálytársaddal kötsz barátságot, akiről nem is hitted volna, hogy valaha egy szót is vált veled. :D)

Mindenesetre, nagyon remélem, hogy megtalálod a magad társaságát, ha nem is a középiskolában, akkor az egyetemen/munkahelyen/néptánc egyesületben, vonatkerékpumpáló tanfolyamon, esetleg egy buszmegállóban, vagy akárhol a nagyvilágban. ^.^

15/L

2018. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy "boldogultál" az elmúlt 2 évben?
2020. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!