Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha tudom, min...

Mit csináljak, ha tudom, min kéne változtatnom, de nem tudok?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok megelégedve magammal és az életemmel, aminek több oka is van, de amikor odajutnék, hogy megoldjam ezeket a gondokat, rájövök, hogy nincs semmi motivációm.

Pl. eléggé túlsúlyos vagyok és már többször is próbáltam fogyókúrázni, sportolni is mellette, de mindig 1 hét után kb. feladtam. Szerintem cukorfüggő vagyok, ugyanis ha több napig nem eszek valami édességet, utána ilyen elvonási tünetekhez hasonló dolgokat tapasztalok magamon, azaz fáj a fejem, ideges vagyok, nevetségesen jelentéktelen dolgokon is kiborulok, stb. És amikor próbálom a cukros, vagy zsíros ételek utáni sóvárgásomat leküzdeni, mindig eszembe jut, hogy amúgy mi értelme ennek az egész fogyókúrának, amikor alapból csúnya az arcom is, szóval hiába fogynék le, akkor se kellenék senkinek..Szóval feladom.

De nem csak, hogy dagadt vagyok, még mást is kezdek egyre inkább elhanyagolni magamon. Most már egyre szarabbul öltözködök, mert sajnálok egy csomó pénzt kiadni normális, divatos ruhákra, mert egyrészt hiába öltözködnék úgy, mint a szebb lányok, a csinos ruhák miatt még nem tetszenék meg senkinek, sőt..Attól félek, ha felvennék valami feltűnően szép ruhát, az emberek kiröhögnének, szánalmasnak gondolnának, hogy így teperek azért, hogy csinosnak gondoljanak, pedig ilyen ronda arccal ez lehetetlen.

Akármibe fogok bele, mindent a legelején, az első kudarc után feladok, legyen szó tanulásról, hobbikról, bármiről. Legszívesebben egész nap ki se jönnék a szobámból..Ha tudom, hogy emberek közé kell mennem, már előre görcsbe rándul a gyomrom és pánikolni kezdek, hogy vajon mit fognak rólam gondolni, mi van, ha valamivel leégetem magam előttük (pl. elesek vagy ilyesmi).

Valamint ami az emberi kapcsolataimat illeti, elég sokat csalódtam a volt osztálytársaimban, néhány tanáromban, stb. Szóval már egyszerűen belefáradtam ebbe az egészbe és azt vettem észre, sokszor, ha új emberekkel ismerkedek meg, már az elején úgy indítok, hogy bunkózok velük, vagy egyszerűen csak nem keresem a társaságukat, próbálok minél kevesebbet beszélni velük, amitől egyesek megint bunkónak gondolnak..Pedig nem velük van bajom, vagyis nem mindig velük, vannak, akik szimpatikusak és talán egy másik életben még szívesen oda is mennék hozzájuk barátkozni, ilyesmi, de tudom, hogy annyira elcseszett vagyok, hogy ha beszélnék velük, úgyis kibeszélnének a hátam mögött és rövidesen én lennék megint a "fura csaj", akit mindenki utál és mindenki összesúg a háta mögött, stb. Mivel mindig ez volt.

Hogy vegyek erőt magamon, hogy kijavítsam a hibáimat?


2018. aug. 16. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz a PM alulműködés 2 tünete is jelen van nálad.
2018. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiányos vagy. Ha ezen dolgozol, akkor javulni fog a helyzet.

Én ma jó állással rendelkező mérnök vagyok, aki megdoldogzik a javaiért és a külalakért is. Van egy remek párom, csodás családom. Nincs okom szégyenkezni, vagy elbújni. Heti háromszor járok edzőterembe azért, hogy kinézzek valahogy, ne egy plöttyedt testű tunyacsáp legyek. Enni sem eszek meg mindent, amit régen két pofára faltam volna, mert meglátom és pörögnek a kalóriák a szemem előtt, aztán pedig újra a puhány önmagam jelenik meg a lelki szemeim előtt, aki már nem akarok lenni.

Azt érzem, hogy minden okom meglehetne arra, hogy hatalmas arccal közlekedjek a világban, de ez nem így van. Az önbizalmat építeni és folyamatosan táplálni kell a magunkfajtánál. Neked ennek a szintje most valahogy a minuszban áll. Ha a fentiekből csak néhány dolog ellen teszel, ami zavar magadban, akkor már elkezd másik irányba billegni a mérleg nyelve és ez tök jó.

A mai napig előfordul, hogy nagy levegőt veszek, a tükörbe nézek és a saját lelkemre beszélek, hogy jó vagyok, menni fog, legyűröm, nincs okom ezt érezni, képes vagyok rá, fejben dől el, stb.


Kezdj el egészen egyszerűen önfejlesztéssel foglalkozni és a többi már hozza magát. Rájössz, hogy magadért teszed és így a lendület is jobban visz előre. Akkor is, ha fáradt vagy és éppen nagyon nincs kedved tanulni/mozogni/bármit csinálni. A célokért menni kell, semmit nem adnak manapság ingyen.


Apró kitérő: Amikor én elkezdtem odafigyelni magamra, az egészségemre, a kajámra, a mozgásra, akkor az első 3 napban konkrétan szédültem a szénhidrát/cukor elvonástól. Kb. egy éve egyáltalán nem ettem a szó szoros értelmében cukrot és kiválóan megvagyok nélküle. Át kell lendülni a kezdeti nehézségeken.

2018. aug. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!