Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aggódnom kéne, amiért néha...

Aggódnom kéne, amiért néha magamban beszélek?

Figyelt kérdés
Ha jön hozzám valaki, és elmegy, akkor utána elismétlek magamban (suttogva) néhány olyan mondatot, amit neki mondtam. Ilyeneket például, hogy: Ott van a garázskulcs. Kérsz valamit inni? Nem csak olyankor van ez, ha vendég jön hozzám, akkor is ha hazaérek valahonnan, és ha valakivel beszélgettem aznap, akkor a hozzá intézett mondatok közül is felidézek egy párat. Nagyon ritkán pedig a gondolataimat is hangosan mondom ki. "Már sietnem kell. Miért ment el a nap, most akartam napozni!?" Egyedül lakom, mindig nagy itthon a csend, de ha társaságban vagyok, sosem beszélek magamban. Szoktam rejtvényeket fejteni, nyelvet is tanulok, úgyhogy szerintem meg van a napi agytorna. Szerintetek baj, ha már ilyen fiatalon elkezdődik ez a leépülés? Így mi lesz velem 10 év múlva? 20/l

2018. aug. 24. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokat vagyok egyedül, amikor már olyan régóta van egy gondolat a fejemben, azt kimondom. Vagy ha dühös, csalódott, szomorú stb. vagyok, akkor is. Nem arról van szó, hogy ez minden nap, szinte egész nap előfordul, csak néha. Nincs ezzel baj.
2018. aug. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Fordulj pszichiáterhez SOS.


Az elbutulás egyik jele, és rendszerint az idős embereknél fordul elő közvetlenül a szellemi hanyatlásuk előtt.

2018. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez komolyabb leépülés lenne. Hasonló korúként én szinte dettó ugyanezt csinálom, és mentálisan egészségesnek tartom magam. Nyilván csak akkor beszélek magamban, ha egyedül vagyok. Akkor lenne nagy baj, ha emberek között is monologizálnék.
2018. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi bajod! Én is beszélek magamban, szerencsére van kutyám, így az utcán nem olyan feltűnő. Amúgy komolyan, ez nem az elbutulás jele, attól még messze vagy! :)
2018. aug. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!