Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beteg lehet a testvérem?...

Beteg lehet a testvérem? Ötleteket szeretnék mert mi már mindent próbáltunk.

Figyelt kérdés
Van egy öcsém, 22 éves, állandóan a számítógép előtt ül. Nem hajlandó beszélgetni se velem, se anyával, a "barátait" csak internetről ismeri, nem szokott találkozni senkivel, nem jár szórakozni. Boltba se, sehova nem hajlandó elmenni, a házimunkában sem segít.Mindennap és egész nap a számítógép előtt ül és játszik vagy filmet néz... Tanul, ez lesz az utolsó éve, de nem dolgozott még sehol. A fogai eszméletlen romlottak, próbáljuk rávenni hogy elmenjen fogorvoshoz megcsináltatni, de nyilván oda sem hajlandó menni. Szabad akarata ellenére pedig ugye nem vihetjük mivel már felnőtt ember... Már annyira elfajultak a dolgok, ahogy észrevettem nem is fürdik, nem mossa meg a haját sem, és senkire nem hallgat. Bármilyen tanácsot elfogadok, gondoltunk rá hogy elvinnénk pszihológushoz például, de ha fogorvoshoz nem hajlandó elmenni nyilván oda sem fog... Köszönöm hogy elolvastátok!

2018. aug. 26. 21:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo.

Itt van a kutya elasva,hogy mindent megkapott.Az edesanyad nem tud mar semmit se tenni,mert mar a nevelheto kordzakon tul van az ocsed,te se igazan tudsz tenni ez ellen.Ha kidobnatok a gepet,akkor gondolom duhongene es mindent szetverne.

Szenvedelybeteg lett sajnos.Elvonora kellene elvitetni sajnalatos modon(igaz ez is csak egy ideig lenne hatasos nagyreszt,mert valoszinu hogy visszaesne),Viszont ha a gepkidobalast valasztanatok mento es rendor segitsegevel be tudjatok vitetni a pszichiatriara.Es ott el tudjak kezdeni az addiktiv terapiat,ha ugy keritek gyogyszer nelkul hogy ne artson az elmejenek nyugtato stb.

Valamilyen orvosi vizsgalat van regebbrol (pl neurologiai,MR,CT)?

2018. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Azért az már elég durva megoldás lenne hogy mentő és rendőr vigye a pszihiátriára. Meg oda csakúgy nem visznek be senkit hogy na itt van vigyétek túl sokat számítógépezik....

Mikor fiatalabb volt 11 és 14 évesen járt pszihológushoz, mert az apukánk meghalt, és neki kellett a segítség a feldolgozáshoz... De ilyen vizsgálatai nem voltak. Gyógyszereket sem szedett sosem.

2018. aug. 28. 20:27
 13/19 anonim ***** válasza:
megsem itt van a kutya elvasva... mondom, en is ilyen voltam, ez depresszio nala. azok motivalatkanok akik depisek, nem azok akik lustak. ne keverjuk mar a kettot. epp eleg szarul esik neki, ha lenlustazzak, en mar csak tudom. inkabb tamogatni kene, a rugdosas es a konyorges nem fof neki jol esni. ha engem kerdezel, inkabb tole kene megkerdezni, h mibe segithettek neki, nem magadoktok raeroltetni vmit. persze csak, ha tenyleg segiteni akartak neki ed nem szabadulni tole...
2018. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kerdezo,en a pszichiatriai bevitelt ugy irtam le hogyha megvonjatok tole a szamitogepezest,teljesen eltiltjatok akkor valoszinu hogy agressziv lesz,duhongeni fog es akkor ha mar teljesen tamacstalanok vagytok akkor a mentosok rendorokkel egyutt be fogjak vinni emiatt a viselkedese miatt cagy elzarjak x orara.Mert ekkor masra is veszelyes.

Nem akarok rosszat hidd el,tudom milyen szornyu ha valaki mentalisan retardalt,beteg.Nem en vagyok az csak ismerek olyan szemelyt,es szegeny kinlodik a duhongeseivel,aztan bocsanatkeres,ritkabban ajandek es ujbol elolrol az egesz.

2018. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Erdemes megcsinaltatni az ilyen vizsgalatokat,mert igy egy pszichiater es neurologus se kap pontosabb kepet hogy az agyaban milyen folyamat zajlik ilyen szinten.Gyogyszert a legutolso esetben irassatok fel,de elobb alternativ terapia.A gyogyszer teljesen tonkreteszi az agyat is

Lehetseges,sot valoszinu hogy az edesapatok halala van ra ilyen hatassal,ez traumakent erte ot.Emiatt erdemes genetikai labort kerni.

2018. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Adom az előttem szólókat. Depressziós/Függő. Az igénytelenség pedig a Depitől van. Nem érdekli semmi csak a PC. El NE vegyétek tőle se a netes. Mert dü rohamot is kaphat aztán ki tudja mire képes. Mindenképp orvossal kell beszélni.
2018. szept. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Hát ezt nehéz így megállapítani mert lehet gép függő vagy simán lusta,de egy pszichológus szerintem jó ötlet lenbe mert lelki okai is lehet ennek.A fogorvoshoz meg fontos lenne elmennie mert minnél tovább húzza a dolgot annál roszabb lesz.Próbáljátok ki mozdítani,bár ha nem akarja nehéz lesz.Sok sikert.😊
2019. okt. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A kezdődő dkizofréniának is ezek a jelei. Testi higiéné, fogak elhanyagolása, nem dolgozik, nem társalog, bezárkózás, gorombaság. Családtagomnál történt.
2019. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
skizofréniának.
2019. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!