Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől ilyen frusztráltak a...

Mitől ilyen frusztráltak a fiatalok?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a kérdéseket, teljesen blőd dolgokról szólnak. Pl.:alacsony vagyok, csúnya vagyok, nem vagyok boldog mit csináljak,megcsaltak, nincs barátnőm,miért van másnak stb...

A válasz/megoldás pedig szinte minden esetben pofonegyszerű és kézenfekvő.

Miért van az, hogy a fiatalok ennyi frusztráltsággal küzdenek, és ezzel mérgezik a saját életüket?



2018. aug. 30. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Én speciel nem vagyok frusztrált, és a fenti problémákat sem érzem át.

Viszont mindenki a saját problémáját érzi a legnagyobbnak, legfontosabbnak. Nyilván vannak túl dramatizálások, de hidd el, hogy a fenti dolgok (főleg a nem tudok boldog lenni), igenis nagy problémák, és nem feltétlen könnyű rájuk a megoldás.


17/L

2018. aug. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy a mai világban az emberek felé 600-szor több az elvárás mind külső, mind belső irányába, mint régebben volt. Minden felgyorsult, minden elérhető, bárkit bánthatsz arc nélkül...aki ennek a világnak nem tudja felvenni a tempóját az kiszorul.

23/N

2018. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Előzővel egyetértek. Túl gyors a tempó, mindenki azt érzi lemarad valamiről. Mindenkinek 40 partnere van, rohannak a következőhöz, cserélgetik őket, tárgyként kezelnek mindenkit. Saját életünket rontjuk el bizonyám.
2018. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Az emberek felöl való elvàràs olyan szintekre emelkedett, hogy képtelen vagy megfelelni, csak nézd meg a instagramot vagy a tv-be mi megy,


A màsik pedig ha nem vagy vicces az első 1-2 óràban, az emberek màr ugranak is a következő jelöltre,


hogyan ne legyél frusztrált ha bàrhonnan próbàlód, lelkesen, őszintén, nem vagy elég jó?

2018. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, egyetértek veletek. Viszont a teljesen blőd dolgokról mi a véleményetek?
2018. aug. 30. 08:39
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

1. Ezek nem újkeletű problémák, elég csak elolvasni egy régi lányregényt, tele van ugyanazokkal a problémákkal, mint amiket felsoroltál.

2. Azért, mert neked felnőtt fejjel nagyobb problémád is van, nem jelenti az, hogy másnak ez nem lehet probléma. Én is biztos tudnék olyat mutat, akinek nagyobb problémái vannak, mint neked (pl. éhezik, szomjazik, halálos beteg stb.), de ettől még nem lesznek kevésbé fontosak a te saját bajaid.

3. Azért, mert te felnőtt fejjel, kívülállóként egyszerűnek látod a megoldást, egy nulla élettapasztalattal rendelkező tininek nem lesz az. Vagy te talán úgy születtél, hogy mindent tudtál a világ működéséről, és sose kértél segítséget?

4. Nehogy már azért kritizálj valakit, mert segítséget kér! Állandóan hangoztatják a tiniknek, hogy "Kérj segítséget!", de ha ilyen reakciókat kapnak, akkor nem tudom, miért csodálkozunk, hogy annyi kamasz mindent elnyom és sose beszél semmiről a szüleivel.

5. A legtöbb probléma egyébként, amiket itt felsoroltál nem csak a fiatalok életében van jelen. Rengeteg felnőtt küzd alacsony önbecsüléssel, párkapcsolati problémákkal, magánnyal, a boldogság dolgot pedig ne is említsük. Csak a legtöbben elnyomják magukban, mert már kamaszként megtanulták, hogy valami ilyen reakcióra számíthatnak, ha valakit beavatnak a bajaikba. Ez ellen, hogy a te szavaiddal éljek, pofonegyszerű tenni,hiszen csak annyi kell, hogy ha valaki segítséget kér, akkor ne alacsonyítsuk le a problémát, ne nézzük hülyének, hogy egyedül nem tud vele megküzdeni, hanem segítsünk, ha tudunk.

6. Igen, szerintem is közrejátszik, amit fentebb írtak, de azért nem lehet mindent a "felgyorsult világra" fogni.

2018. aug. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten az internet, youtube, okostelefon az oka ennek.


Lehetne jó dolgokra használni (több millió számítás / orvosi rendszerek összekötése stb) de az emberek nem képesek ezt kordárban tartani.


Kinek esik jól nézni az Insta életet élő embereket, pénzdobáló youtube klippeket, reklámokat stb.


Akkor lehet eladni, ha probléma van, amit meg lehet oldani. Ha nincs mit megoldani, nincs eladás. (erre valók a modellek, hogy alábecsüld magad és létrejöjjön a probléma, illetve a lelki nyomorba taszító reklámok stb stb)


Ha pattanásos, csóró, "elég 1 cipő de legalább van" világ lenne, kinek lehetne eladni?


Ahogy az internet / telefon / insta stb egyre fiatalabb gyerekeket ér el (pl 4 évesnek már van telefonja stb vagy 7 évesen már egész nap netezik) úgy egyre gyorsabban találkozik a pénzes youtube klippekkel (akár egy zene), reklámokkal, stb. És meg is történik az "összehasonítás" ha tudatos ha nem.


És a frusztráció, elégedetlenség egyre fiatalabb korában eléri az embert.

2018. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!