Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csajok, nők! Ti lennétek...

Csajok, nők! Ti lennétek kozmetikusok? Megérné? Ki mit gondol róla? Proli munka, elit munka?

Figyelt kérdés
2018. aug. 31. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerinted meggyire profi, elit munka mások pattanásait nyomogatni, szemöldökét szedni?
2018. aug. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, viszont abban az utcában, ahol lakom, van egy csaj aki nagyon oda van meg vissza, hogy ő kozmetikus, és ez elit. Viszont számomra nagyon instabil munkának tűnik. Van egy nagyon profi mani-, pedikűrös ismerősöm, akihez rengetegen járnak, és állítása szerint annyit keres, hogy meglegyen annyi pénze naponta, amennyit a minimálbéresek kapnak, s otthon dolgozik, tehát se lakbért nem kell fizessen és nem is adózik maga után.

Ezek szerint a kozmetikus jobban megérné?

2018. aug. 31. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Diplomásként mondom, hogy szerintem változatos munka, én szeretek emberekkel foglalkozni, beszélgetni, ráadásul te osztod be az idődet.

Igaz, mások intim szőrzetét nem gyantáznám, a pattanásaikat sem nyomkodnám.

De pl. sminkesként el tudnám képzelni magam, mindig szerettem szép sminkeket készíteni magamnak és a családtagjaimnak.

Az meg hogy proli vagy elit, emberfüggő. Van a városban olyan kozmetikus, aki pár száz forintért mindent elvállal, de a munkája egy hajítófát nem ér. Egy hölgy is van, aki gyönyörű szempillákat épít, olyan sminkeket készít, hogy nem tudod róla levenni a szemed. Mindezt egy szép, igényes szalonban. Az árlistáját elnézve hülyére keresheti magát.

2018. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ennek a csajnak láttam a munkáját és árlistáját. Nem dolgozik drágán, de mivel nemrég végzett, nagyon látszik még a sminkeken, amit készít, hogy amatőr. Büszkélkedik a munkáival, de nem csinál másoknak szép sminket.
2018. aug. 31. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék kozmetikus lenni, mert személy szerint engem kikészítene idegileg, ha minden nap 100 különböző kuncsafttal kéne jópofiznom, de amúgy jó munka, egyáltalán nem lenézendő, ha emiatt aggódsz.
2018. aug. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Én nem lennék, mert inkább valami egyedül molyolós, háttérből másoknak segítő munkában tudom elképzelni magam, hamar lefárasztanak az emberek és egyébként is más az érdeklődésem (egészségügyben fogok dolgozni). Ettől függetlenül szerintem semmi probléma nincs azzal, ha valaki kozmetikus. Ha valakit érdekel a szépségápolás, bőrápolás, sminkelés és egyebek és szívesen foglalkozik emberekkel, akkor ez pont neki való foglalkozás. Szerintem nincs olyan, hogy "proli munka" vagy "elit munka", rajtad múlik, hogy mennyit teszel bele a munkádba. Ahogy egy kőműves is lehet egy alkoholista, fél napon át a lapátot támasztó proli vagy egy tisztességes, gyönyörű munkát végző szakember, úgy egy kozmetikus is lehet olyan, aki a szomszéd Marinak igénytelen vonalszemöldököt rajzol, otthonról feketén dolgozik, 30 éve ugyanazt az egyetlen fajta sminket ismeri, vagy lehet saját üzlete, folyamatosan járhat különböző tanfolyamokra, fejlesztheti magát, tarthatja a lépést a korral, folyamatosan beszerezhet újabb, jobb eszközöket és kozmetikumokat, más kapcsolódó területekbe is beletanulhat, tudhatja, hogy hogyan kell ellátni szakszerűen a 14 éves pattanásos tinilányt, hogyan kell esküvőre vagy bármi más eseményre az adott vendég arcához, ruhájához, bőrszínéhez stb illő sminket készíteni, vagy hogy milyen kozmetikumokat lehet ajánlani egy 70 éves nagymamának.
2018. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Bocs, még az előző vagyok, azt kihagytam, hogy azért az eléggé proli szokás, ha leszólod más munkáját. A lány dolga, hogy mit hogyan csinál és a vendégei dolga eldönteni, hogy tetszik-e nekik a munkája és szeretnének-e továbbra is járni hozzá. Ha te is kozmetikus vagy (vagy az tervezel lenni), akkor pedig a saját munkáddal kell bizonyítanod, hogy jobb szakember vagy, mint mások, nem azzal, hogy leszólod őket.
2018. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jol lehet vele keresni es nem kell megszakadni. De csak akkor ha profi kozmetikus az illeto vagyis tehetseges. Ha nincs erzeke hozza meg nem fejlodik akkor nem fog belole megelni. Es az embereket is nagyon szeretni kell mindig kedvesnek kell lenni.
2018. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!