Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak, avagy...

Hogyan változtassak, avagy fejlesszek a gyengeségeimen, hibáimon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretnék változni, egy új személyiséget kialakítani magamnak, amivel jól érzem magam és önmagam lehetek. Sajnos régen sok negatív inger ért, ezért egy szörnyű természet alakult ki nálam, amit utálok, és tudom, hogy a szívem mélyén nem ilyen vagyok. Csak a gond az, hogy nem tudom magam reálisan látni, viszont ha valakinél rákérdezek, hogy szerinte milyen negatív tulajdonságaim vannak, akkor azt mondják hogy hagyjam őket a butaságommal (ennél csúnyábban), pedig engem tényleg érdekel. Mit csináljak? Hogyan ismerhetném ki 100%ig önmagam?



2018. szept. 2. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj pszichológushoz, beszélgetni azokról a dolgokról, amelyek bántanak. Ez önismeretet, rossz tulajdonságok felismerését adja és változást hoz (ha akarod).

Csoportban is mehetsz, pszichodrámára pl. Ez is rendkívül sokat segít.

2018. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szörnyű természet alatt mit értesz?
2018. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pl legtöbbször morcos vagyok, szomorú és dühös, de nem mindig van oka csak úgy. Vagyis az általános problémáim miatt vagyok tudat alatt szerintem. Szomorú vagyok a külsőm miatt, bánt, hogy emiatt nincs önbizalmam, és képtelen vagyok azokkal barátkozni akikkel szeretnék. Vannak "barátaim" de nem olyanok akikkel én valóban szeretnék. Szomorú vagyok amiért nincs párom, és már olyan gondolatok is megfordultak a fejemben, hogy soha nem is lesz.
2018. szept. 2. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen barátokat szeretnél?
2018. szept. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézz szembe vele.
2018. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!