Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne több önbizalmam?

Hogyan lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés

Egyszerűen hiába mondogatják sokan-kevésbé sokan, hogy szép vagyok, semmi baj nincsen az alakommal, egyszerűen nem tetszem saját magamnak. Körül nézek az emberek közt, és egyszerűen mindenki olyan gyönyörű szép és vékony én meg csak rejtegetem a vastag combomat és behúzom a hasamat (egyébként 60 kg vagyok és 163 cm) az arcomról meg ne is beszéljünk... Egyszerűen nem értem hogy lett ilyen kevés önbizalmam és mitől, mert régen még túl sok is volt... Az meg a másik, hogy teljes mértékben úgy érzem, hogy az én véleményem nem számít. Mármint pl:

Valaki:Én szeretem a sütit.

Elmondja egymás után hat ember hogy ő szereti, ő nem szereti, én meg ott ücsörgészek csendben, mert úgy gondolom, másokat miért érdekelne az én véleményem?


Hogyan szerezhetnék legalább egy kevés önbizalmat.?


2018. szept. 3. 18:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként mikor elkezdtem fogyókúrázni, és kevesebbet enni, az mindig vagy bulímiába ment át, vagy az anorexia határán voltam. (500-600 kcal naponta) szóval ezt nem merem újra elkezdeni.
2018. szept. 3. 18:33
 2/4 anonim válasza:
52%

Én is ilyen voltam/talán még most is az vagyok picig, mint te. Nem voltam tisztában azzal, hogy valaki, hogyan képes szeretni a külsejét és belsejét is, s egyáltalán jól érezni magát a bőrében. Mit csinál, hogy ezt megtudja tenni?

A válasz egyébként nevetségesen egyszerű, viszont mielőtt leírnám, le kell írnom, hogy semmiképpen sem az a helyes, ha éhezteted magad, vagy hánytatod. Ezzel csak magadat roncsolod.

De ami igazán kell neked (szerintem), az egy beszélgetés. Bárkivel, szülőkkel, barátnőkkel, stb. A lényeg, hogy ne felszínes legyen, és ne rendezzétek le annyival, hogy "jajj, de te olyan szép vagy!", mire a válaszod sajnos az, hogy nem is igaz, aztán újra elkezdi mondani a személy, hogy de.


Nekem rengeteg idő is kellett, mire először néztem a tükörbe teljes elégedettséggel és meglepődtem magamon, hogy basszus rohadt jól nézek ki. Tudod miért? Mert rosszul gondolkodsz. A szépség relatív, senki sem szép, tökéletes és gyönyörű, de közben mégis mindenki az egy különös, s egyéni módon.

Remélem az utolsó gondolatomat megértetted, mert furcsán fogalmaztam:D

Visszatérve a beszélgetésre, hangosan mond ki, hogy mi nem tetszik magadon, meséld el miért, stb. Nézz a tükörbe (újból:D) sokáig. Nem vagyok te egy bányarém, ugyanmár, valahol belül te is tudod. Ha tényleg semmi nem segít, akkor akár hobbikat is találhatsz, sportokat, hogy tudj fogyni (bár nem tudom elégszer hangoztatni, hogy rendben vagy úgy, ahogy vagy).


Aztán pedig, ami még fontos. Ne foglalkozz a többi embernek a véleményével. Nem néz meg téged az a srác/lány, aki neked tetszik? Na bumm, jön másik, aki majd meglátja benned azt a különlegességet. Ez ne vegye el a kedvesét önmagadtól. Igazából semminek sem szabadna.


Remélem, ha nem is nagyon, de kicsikét segíteni tudtam, és nem érzed majd úgy a válaszom elolvasása után, h ez is sok közhelyes dolgot zagyvált itt össze:DD

Fel a fejjel!^^

2018. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem segítene az is, ha ismerkednél olyanokkal, akik olyanok mint te? Komolyan “mindenki” annyira más a környezetedben? Kivétel nélkül? Vagy csak te látod úgy? Mondjuk nem veszed észre, ha másoknak is vannak hibái, azokat, akik “hasonlítanak” hozzád? Talán csak azokra koncentrálsz, akiket irigyelsz, a többieket figyelmen kívül hagyod.


Én is önbizalomhiányos voltam, de többnyire beláttam, hogy mások sem tökéletesek körülöttem, a környezetemben van mindenféle alkatú ember, tehát így néztem a világot, többnyire realista szemmel.

Nem tudom te hol élsz, de nehezen tudom elképzelni, hogy csupa “gyönyörū, tökéletes” emberek vennének körbe. Talán próbálj meg másokat is jobban megfigyelni, talán rájösz, hogy mások is emberek, épp úgy, mint te.

Amúgy 60 kilóval még nem vagy kövér...

2018. szept. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Téged érdekel, hogy az a hat ember szereti a sütit?


Ez már egy jó lehetőség a barátkozásra, tudod szeretik a sütit.

2018. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!