Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki kioltja a másik...

Ha valaki kioltja a másik ember életét, hogy tud együtt élni vele a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy Novemberben szabadul a kaposvári diákgyilkosság 2 elkövetője. A börtön szerintem egyfajta steril zóna volt számukra eddig, ahol elfogadták őket olyannak, amilyenek. Hisz erre való a börtön , hogy megbűnjődjenek. De mi lesz velük , ha újra kinnt lesznek ? Nyilván bennt foglalkoztak velük megfelelő szakemberek... De akkoris... Ez a bélyeg bárhová mennek mindig rajtuk lesz mert még a világ végén is tudni fogják kik ők.. ezt józan emberi ésszel fel nem tudom fogni hogy fogja tudni valaki elviselni a következő évtizedeiben ... Itt mégse önvédelemből történt valami, hanem előre megfontoltan.

2018. szept. 3. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
sehogy mert az meghalt ő meg él
2018. szept. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Régebben halottam egy beszélgetést a piacon két lecsúszott cigánytól(60+) és téma volt közöttük hogy meddig ültek, az öreg mondta hogy "régen volt már az, én is amennyit kaptam józsikáért otthagytam ahogy volt, kijöttem 8 év után, rá pár hónapra megint bevittek.


Nem is tudnád hány olyan ember van ma szabadon, akik leülték az éveiket valaki miatt, nálunk a városomban(Borsod megye) 40-50es emberek könnycsepp tetkóval mászkálnak kocsmáról kocsmára, orra elferdülve, fején egykori törés nyom. Ezek sem ártatlan családapák.


Egyébként a saját érdekemben én is titkolnám ha ilyen múltam lenne, egy leendő barátnő vagy feleség megtudnád, úgy ott hagyna mint a fene.

Azzal meg már senki sem foglalkozna hogy mi miért történt, csak hogy megölte azt a valakit, az emberek nagy része előítéletes, ezért arra kell törekedni egy komolyabb botlásnál, hogy minimális legyen az esélye annak hogy kiderüljön valaha.


Ma már szigorúbban büntetnek, de 30-40 évvel ezelőtt történt ügyek miatt ma már szabadlábon vannak elég sokan, megöregedve.

2018. szept. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy fog tudni. Az ilyen emberek nem úgy működnek mint egy normális ember, merthogy nem is tiszta normálisak. Ha épp-eszű lenne akkor eleve ezt el sem követte volna, de ahogy írod is nem tudná feldolgozni a tettét annyira gyötörné a bűntudat, a lelkiismeret és kinyírná magát. Volt példa ilyenre már.
2018. szept. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
A srác családja helyében mindkét vadállatnak sziánkosra törném kezét, lábát, úgy, hogy életük végéig nyomorékok legyenek, GYALÁZAT. hogy 10 év után kijönnek ezek a bestiális állatok, SZART se ér a magyar igazságszolgáltatés.
2018. szept. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Emlékeztek arra az emberre, aki vagy 10 éve elütött egy kerékpáros csajt, majd miután észrevette, hogy még él, megölte!! Talán tavaly jöttek rá, hogy ki volt és el is ítélték.

Azt kérdezgették az emberek, hogy hogyan tudott együtt élni ezzel a tudattal ennyi ideig! Hát úgy, hogy egyszerűen nem foglalkozott vele. Megtörtént és kész. 1-2 év után már biztos volt benne, hogy nem is fogják elkapni. Vagy ha mégis, akkor mindegy.

Gondoljátok, hogy a futónő gyilkosa sokat rágódott azon amit tett? Nem hinném. Egyetlen cellatársának sem említette. Ez biztos, hiszen 5 milla járt volna érte.

Ezeknek az embereknek a gyilkosság olyan, mintha te séta közben kutyaszarba lépnél. Letörlöd és mész tovább...

2018. szept. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!