Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan találjam meg mi érdekel?

Eboshi kérdése:

Hogyan találjam meg mi érdekel?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést a kérdésért és a hosszas ömlengésért is.

Ezt sajnos le kell írnom, hogy érteni lehessen a problémám.


Nem egy tehetős családból jövök. Apám nyugdíjas, régen tűzoltó volt de még most is nehéz fizikai munkát végez, takarmányboltban dolgozik, van, hogy 50 kg-os zsákokat pakol. Fáj a háta, a dereka, a térde. Itthon pedig házat építünk, betont tör, újat betonoz, falat rak. Egész életében nehéz fizikai munkát végzett.

Anyám minimálbérért gürcöl szalag mellett, 8 általánost/annyit se végzett munkatársakkal. Neki van egyedül érettségije. Páran már csodálkoztak, hogy mennyire művelt, pedig csak a középiskolai tananyagot tudta.


Anyagi helyzetünk nem valami fényes. Nyaralni eddig egyszer voltam, 4 évesen a Balatonon. Szüleim előtte egy hétig jártak a rokonokhoz, ismerősökhöz, elhoztak minden üres üveget a trabanttal, itthon elmosták és visszaváltották. Abból a pénzből mentünk nyaralni.


Mióta az eszemet tudom, mindig azt mondták, hogy bármire is van szükségem, ha kell a föld alól is előteremtik a rá valót, emiatt ne aggódjak. (Nekik sokszor kellett könyörögni az ő szüleiknél)


Látva, hogy mennyit dolgoznak, nem akartam megnehezíteni az életüket. Nem hisztiztem, nem követelőztem (csak nagyon kisgyerekként). Általánosban bármi cserkészet, nyári tábor, kirándulás volt, itthon nem mondtam el. Egyből biztattak volna, hogy menjek, ne hagyjam ki. De drága lett volna, én meg segíteni akartam rajtuk. Borzasztóan fájt, de hamar megtanultam elnyomni a vágyaimat.


Most 21 vagyok, Pestre járok mernöki szakra. Tanulmányi eredményeimmel soha nem volt baj. Mindig is mondták, hogy ezzel segítek nekik a legtöbbet, hogy ez az én munkám és amit megtanultam, azt nem vehetik el tőlem. Az eszem az amivel kikerülhetek arról a szintről, ahol ők kénytelenek élni. Ráadásul 4 évesen kiderült, hogy allergiás vagyok, így sok évig nem mehettem nyáron a szabadba, be voltam zárva a négy fal közé. Más program nem lévén rengeteget olvastam.


Egy krónikus problémám van, mégpedig nem érdekel semmi. Eleinte persze érdekelt volna sok dolog, csak elnyomtam. Aztán az évek alatt ez berögzült.



Mérnöki szakra amiatt mentem, mert apám műszaki beállítottságú, mindig mindent megszerelt itthon, meg új gépeket is épített (mosógépmotorból fűnyírót meg 3 selejtből egy jó betonkeverőt). És mert matek-fizika faktos voltam így igazából más út nem maradt.


A szaktársaknak pedig mind van élete, hobbija, többen 5-6 éves kortól kezdve sportolnak, táncolnak, országos bajnokok, megint mások TDK-t nyernek, meg erasmusoznak, céljaik és ambícióik vannak. Egyszer szóba jött, kinek mi van a bakancslistáján. Nem tudtam rá válaszolni.


Idén nyáron voltam egy cégnél nyári munkán. A gyakornoki órabérrel többet kerestem, mint amit a szüleim valaha is, pedig kb exceleztem végig, klímás irodában.


Szóval kb most jutottam el arra a szintre, hogy zavar, hogy nincs hobbim, se életem. Jobban motiválná a tanulmányokat is, ha mindig időben be kéne fejeznem, hogy minél több időt fordíthassak arra ami érdekel.


De semmi nem érdekel. Bármibe belekezdek, hamar elunom. Semmi érzelmet nem vált ki, se negatívot, se pozitívat.


Mit tehetek? Hogyan találjam meg, mi érdekel? Hogyan érezzem jól magam?



2018. szept. 8. 20:02
 1/9 October15 ***** válasza:
69%
Hmm mondjuk így nick alapján: Ha már Pesten vagy akkor Japán alapítvány?
2018. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon becsülendő az, hogy ilyen megértően kezelted a problémát ami adott volt és meghatározta gyerekkorodat.

Becsülendő a szorgalmad, kitartásod.

A sok év alatt, amíg olvastál, milyen műfaj, milyen téma volt az, ami megfogott? Nem tudom ez segíthet -e, bármi téma könyvekből aminek utána tudsz nézni...

Jó ötlet lehet az is, hogy megnézel mindenféle múzeumokat, hétvégi programokat, elkezdesz ismerkedni, emberek közé mész.


A mérnöki tárgyak közül lehet, érdekel valami, aminek utána tudsz olvasni és hobbi lehet belőle, meg majd szakosodni is kell.

2018. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! :) Én is egyetemista vagyok, veled egyidős. Én a saját tapasztalatomból kiindulva annyit tudok tanácsolni, hogy az egyetemen belül is használd ki a lehetőségeket és próbálj ki valami újdonságot. Lehet, hogy megszeretnél valamit, nagyon szívesen csinálnád, akkor is ha az elején új neked. Például egy új sportot elkezdeni, egy új nyelvet tanulni, ráadásul az még munkához is hasznos lehet. Próbálj barátkozni szerintem, ismerkedni mert lehet másokon keresztül találsz valamit, ami érdekel. Én úgy vagyok vele, hogy néha jobban érdekel valami, máskor kevésbé, de például engem önmagában az motivál, hogy a szakon jól teljesítsek, mert szeretnék ösztöndíjat. Meg szeretnék minél több dologban teljesíteni, mert azzal magamnak is bizonyítok. Nem vagyok egy sportos alkat de egy időben például a jóga kezdett el érdekelni, csak még nem próbáltam ki. Egy oktató suli honlapját láttam, az megtetszett, és valahogy onnan jött az érdeklődés, meg olvastam hogy a stressz ellen is hat, én meg sokszor vagyok stresszes így lehet jó lenne. Nem tudom mikor veszem rá magam de egy ideje fontolgatom, hogy kipróbáljam. Aztán, igaz még kicsit messze vagyok tőle, de egy ideje gondolkodok rajta, hogy esetleg jelentkeznék később phd-ra és részben ez is motivál hogy ha az egy későbbi terv, akkor mit kell tennem akár már most, hogy felvegyenek. Illetve vannak phd-t végzett ismerőseim, őket látva még inkább kedvet kaptam hozzá, hogy azt csináljam, amit ők. Bizonyos dolgokra a párom motivált. Hozzátartozik, hogy mivel stresszes vagyok, ezért sokszor aggódok dolgok miatt, zavarnak a bizonytalan helyzetek, a problémák amennyiben vannak és nekem az legalább egy kicsit megnyugtató, ha tudom hogy valami akkor is van nekem, ami erőt ad és némi biztonságot. Ami biztosabbnak tűnik. Például a phd-ra ha felvennének, nekem az egyfajta biztonságot jelentene. Akármilyen furcsán hangzik, szeretem a filozófiát is, éppen azért, mert sokakkal ellentétben hasznosnak érzem, mintha hozzájárulna, hogy bölcsebb legyek, hogy könnyebben elérjem (legalább részben) a boldogságot. Engem ez is motivál a tanulás korai befejezésére, mert úgy érzem, hogy az élet majdnem minden területén segítek magamon vele.


Hátha hasznos neked egy saját példa. Én azt tanácsolom tehát, hogy próbálj ismerkedni, próbálj ki új sportot, próbálj meg egy új nyelvet, valami olyat találj, ami mindenen túl van. Ami mindig boldogít, akár mi van a szerelem/család/munka meg mindennel kapcsolatban, jó vagy rossz, mindig ad egy kis örömet mert független mindezektől.


És hasznosabb lenne ha másokkal együtt próbálnád ki az új dolgot, mert akkor szerintem kevésbé lenne unalmas, meg akkor ismerkednél.

2018. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
20:53 vagyok. Barátok és párod is segíthet ha van
2018. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Írj privibe én szivesen beszélgetnék veled !:)
2018. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én a válaszok miatt nyitottam meg ezt a kérdést, ezért bocsi hogy nem válaszolok. Azóta változott valami, vagy mi van veled, kerdező? Ja és még annyi, hogy nagyon értelmesen és éretten írtad le a helyzeted, talán már túl jól is ahhoz, hogy itt annak megfelelő választ kapj. Bár sokkal jobb válaszokkal a leírtaknál nem hiszem, hogy bárki tudna szolgálni.
2019. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jobb tanácsot nem tudok adni mint amit nekem adtak valaha: porold le a régi "dolgaidat", bármi ami régen, mielőtt vagy miközben elnyomtad volna, foglalkoztatott volna. Sokszor ezek banális dolgoknak tűnnek de sokszor pont ezekről derül ki hogy ugyanúgy foglalkoztatják az embert!

Másik "hobbi" az önismeret, én a helyedben biztos ezzel foglalkoznék a legtöbbet. Ha azt se tudod, mi az ami érdekel (és ezt nem bántólag mondom, nekem is volt ilyen időszakom), biztosan rengeteg érdekes dolgot megtudhatsz még magadról. Mi lenne ha pl minden héten 1 napot arra szánnál hogy önismereti témáju könyveket (ne a gagyikra, Szabó Péterekre stb.) gondolj olvasol, nézel videót vagy elmész egy-egy előadásra.

Ez lehet később akár valami egész komoly hobbi forrása is pl. rájössz hogy írnál egy könyvet (tök jól fogalmazol, arról jutott eszembe, de ez tényleg csak egy példa) azokról a helyzetekről amiket átéltél vagy valami teljesen más, elvont dologról...


Nekem amúgy a csajozás volt az egyetlen témakör ami kimozdított erről a pontról amit írsz :) De azóta sok minden elkezdett (újra) érdekelni. Inkább csak a szabadidő hiánya tart már vissza tőlük.

2020. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább motiváció hiányzik. Láss világot, keress gyakornoki állást suli mellett ha időben belefér és utazz el. Az Erasmus is nagyon jó lehetőség, próbálkozz te is. Szerintem ki kéne menned külföldre, tapasztalatot szerezni.

Tanulj nyelvet, olvass önismeret fejlesztő könyveket. Hobbira ne úgy tekints hogy mások milyen professzionálisak valamiben, vagy tökéletesek benne. A hobbi arra jó és addig amíg szeretsz valamit csinálni, kikapcsol.

2020. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tájékozodj az intelligenciának a fajtáiról, pl: Philip Zimbardo Pszichológia Mindenkinek 2-ben benne van, de rákeresel biztosan találsz infót, de sok minden úgy össze van szedve még mellé ami egy internetes cikkben nincsen benne.


Miután ezeket megismered, rájöhetsz arra, hogy valójában mi is érdekelhet téged.

2020. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!